Polecane posty

SOKAN    13

Potwierdzam występowanie moączniaka w Tonacji na jesieni. Występuje w niewielkim stopniu, bo i roślina nie jest duża. Ja osobiście go ignoruje. Za to wiosną nie daje mu odporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czym pryskasz wiosna tonacje od maczniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Akurat w Tonacji jestem za stosowaniem nie drogich środków. Ale za to chociaż dwa razy, a najlepiej trzy zabiegi. Sarfun - Topsin - Jakiś tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koledzy to tą tonacje zrobić zaprawą która zapobiega występowaniu mączniaka i nie będzie problemu jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

STANK@ już prubowałem. Nie stety bez skutku. Mączniaka potrafi złapać po Baytan-e Uniwersal.

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koledzy ,od mączniaka podobnież chroni zaprawa JOCKEY NEW i pewnie taaannniiiuuutttkkkaaa jest ,BAYTAN niby zapobiega chorobom liści ale widać od mączniaka nie do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To jest coś lepszego i cenowo porównywalnego od baytanu?

Na mączniaka na wiosnę w tym roku na próbę przeleciałem w pszenicy roztworem cieczy kalifornijskiej jakieś 10l/250lwody/ha(znajomy sadownik mnie namówił) i efekt rewelacyjny, dałem to na próbę na jakiś hektar, w przyszłym robię sam ten roztwór naprawdę polecam, nie dość że zabije grzyby to jeszcze daje rośliną siarkę i wapń ;) cena od sadowników 1.50zł/l daje się w roztworze 10% z wodą.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dawałeś 10 litrów/ha. A teraz na jesieni na rzepak i pszenicę można dać. Ona ma też siarkę i wapń.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

To jest coś lepszego i cenowo porównywalnego od baytanu?

Na mączniaka na wiosnę w tym roku na próbę przeleciałem w pszenicy roztworem cieczy kalifornijskiej jakieś 10l/250lwody/ha(znajomy sadownik mnie namówił) i efekt rewelacyjny, dałem to na próbę na jakiś hektar, w przyszłym robię sam ten roztwór naprawdę polecam, nie dość że zabije grzyby to jeszcze daje rośliną siarkę i wapń ;) cena od sadowników 1.50zł/l daje się w roztworze 10% z wodą.

Gdzie to można dostać, bo to jest ciekawe. Nie wiedziałem że takie coś istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ma to ktoś na Allegro. Ale jeszcze też bym się spytał gdzie można ją kupić.I jakie to składy ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ciecz kalifornijska to roztwór gotowanej siarki i wapna budowlanego, sadownicy w mojej okolicy(Sandomierza) pryskają tym sady kilkadziesiąt razy w roku w roztworze ok 1l roztworu do 10l wody, ja nie mam problemów z dostępem, ale sam sobie będe robił bo wyjdzie taniej. Dawałem nawet roztwór 5%, zabije wszystkie widoczne grzyby, ale nie działa systemicznie tylko kontaktowo, dlatego tyle razy się tym pryska, po zimie np. na przymączniałą przypleśniałą pszenice jest to fenomenalne.

 

http://www.fresh-mar...oce;n1168983456

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie chciałbym robić reklamy innego forum, ale wrzucę, tu jest recepturka-stosunki co do czego i ile, do produkcji wystarczy stary parnik i coś do palenia pod nim, oczywiście jeszcze woda, siarka i wapno gaszone-budowlane, widziałem nieraz jak to robili to proste tylko strasznie śmierdzi.

Pryskałem tym pszenicę pierwszy raz w tym roku i efekt naprawdę rewelacyjny, a tak pryskałem tym ziemniaki i swój malutki sadzik polecam.

Ciecz kalifornijska nie jest nigdzie zakazana, o zakazach piszą tylko firmy produkujące fungicydy, w gospodarstwach ekologicznych jest to jak najbardziej mile widziane :)

 

http://www.e-sadownictwo.pl/artykuly/historia/154-ciecz-kalifornijska-a-dawne-sadownictwo


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Jeśli się nie mylę środek ten został w tym roku zarejestrowany, także chyba nikt go jeszcze nie stosował. Sam chyba wezmę go na próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

posiałem pszenicę dwa tygodnie temu i nadchodzi pora oprysku i tu pojawia się problem. Pole jest po rzepaku i istnieje go nadal bardzo dużo, ponieważ późno kosiłem i jakoś tak wyszło... Największym problemem właśnie są te samosiewy rzepaku no i miotła. Gdzieś wyczytałem, że substancja zawarta w gleanie krótko utrzymuje się na kwaśnych glebach, a takie niestety posiadam ( pole wapnowałem w tym roku, więc naprawiam błędy) i to by się w sumie zgadzało. 2 lata temu pryskałem maczugą (zamiennik gleanu) i pole wczesną wiosną było czyste, żadnego chwastu, a jakoś początek maja, to las miotły zbożowej. Często jest właśnie polecana mieszanka gleanu i maratonu, ale boje się to stosować... przeszkodą są także finanse. Jesienny oprysk zawsze był niby tanśzy od wiosennego, a tu koszt oprysku maratonem + glean wyniesie około 120 zł / ha, więc co tu tańszego? Możecie coś polecić?

 

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

Taniej wyniesie jak wymieszasz Glean 10g/ha z Protuganem 2l/ha. Glean pięknie zwalczy samosiewy rzepaku a Protugan motłę, Ja do tego dodaje jeszcze Legato 0,2l/ha ze względu na problem z fiołkiem. Glean plus Protugan to koszt okolo 60 zł na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

czym pryskać pszenice ??? i kiedy ??? wczoraj zasiałem dopiero bo wcześniej nie mogłem, kompletnie nie mam pojęcia bo nigdy na jesień nie pryskałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja u siebie już kilka razy pryskałem Glean lecz w tym roku zmieniam na Legato Plus 600 SC (koszt ok 80zł/ha) i zobaczymy efekty, a jak u was z opiniami o tym środku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj