Skocz do zawartości
m11031993

Gdzie trzymacie bele słomy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bele
Kamyk514    1

Co się zmieści to upychamy do stodoły a reszta na dworze przykryta folią ale w planach jest jakaś wiata B)

Wiadomość z agroFakt.pl

nasil90    96

u mniw w stodole upychamy ile się da a co nie wejdzie to pod chmurkę

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

Balzak    2

Troche pod dachem i wiecej pod chmurka i troszkie folia sie nakrywa i jakos sobie zimuja.

I teraz zastanawim sie czy lepiej bele układać na dworze pionowo jedna na drugiej czy poziomo tak w piramide??

<p>Doradca Żywieniowy

corrado    280

U nas wszystkie beli w stodole i na oborze.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

5314    0

Ja mam siano w stodole słomy troche też ale większość pod chmurką

..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Laki    0

Ja suche siano owijam raz folią i stawiam bele pod gołym niebem razem z sianokiszonką. Słomy w belach mam nie wiele gdyż prawie wszystko robię w małe kostki i składuje w stodole.

Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

donia    0
Czy pod chmurką /pod dachem?

owijasz w sznurek czy siatkie

Edytowano przez andrzej2110
piszemy w góryn oknie

maciek7    2

U mnie połowa pod dachem suchutka (około 1500szt) i połowa pod chmurką ;) (też około 1500szt, ale teraz już jakaś częśc poszła więc mniej już na dworzu).

my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

andrzej2110    531

Ja mam kostki i w stogu na polu ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Mechaniki    5

Bele słomy z 150szt na dworze a siano i reszta słomy w kostce pod dachem, a od tego sezonu wszystko w bele: trawa w kiszonkę a słoma po poszerzeniu drzwi na oborze pod dach

Na oborze w tym roku mamy 60 sztuk, w stodole 40 i 100 w stercie pod plandeką i jakieś 20 zeszłorocznej słomy pod chmurką.

zetor10045    11

Ja wszystko słomę jestem zmuszony trzymać na dworze <_< , niestety ale czasami brakuje mi miejsca w stodole na siano i muszę na dworze trzymać pod folią a o słomie pod dachem mogę zapomnieć....

Sianko i troche słomy do skarmienia na poddaszu.Reszta w stogu przykryta folią <_<

Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

adamkon    15

My ok 300belek trzymamy w 2 stodołach i ok 200 na dworzu ale niestet bardzo zamakają. Siano trzymamy w stodole i na oborze.

es8    0

u nas ze względu na to, że drób (brojlery) muszą mieć wszystko suche i czyściutkie, trzymamy pod folią na płycie betonowej na zewnątrz, ale i tak nie ma takiej opcji żeby dolny rząd nie był podmoknięty i połowy bel wyjeżdżają z obornikiem.

Gago    0

J trzymam pod dachem i trochy pod chmurką przykrywam ją wtedy plandekami.

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Pawel20    49

U nas wszystkie bele trzymamy pod dachem, w starej stodole i na oborze na poddaszu użytkowym. Przydałoby sie więcej słomy, bo jest gdzie ją trzymac.

juzio    0

ja trzymam czesc pod dachem a czesc pod chmurka ta co lezy na dworze jest wykozystywana pierwsza na jesieni

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Konrad2510
      Panowie proszę o radę lancet puścił miotle tzn siedzi na wysokości pszenicy a tu gdzie omijak maly to 10cm nad pszenica wystaje.. czy mogę zrobić puma teraz jak pszenica w 40%wykloszona
    • Przez Krystian6830
      Mam ph ok. 4 i ponieważ nigdy nie było badane a ostatnio powiedziałem tacie żeby zbadał i takie jest .
      Powinienem posypać od luja kredy czy trochę mniej dobrego wapmagu ?
      Oczywiście po żniwach.
    • Przez rolnikus
      siema:]
      mam 20h pszenicy po rzepaku dałem 2x po 200 kg saletry popryskałem anty wylegaczem i na grzyba (wszystko jak w książce pisz)Ale nie wiem jakimi odżywkami pryskać czy mieszankę siarczanu magnezu z mącznikiem cz jakieś płynne nawozy typy basfoliar (Prosze o pomoc) B)
    • Przez grzesiek5672
      Witam wszystkich nadchodzi nowy sezon 2012
      Więc myślę że taki temat się przyda
      Pomóżmy sobie w doborze środków Ochrony roślin czym pryskać w jakich dawkach?
      Czym będziecie pryskać zboża, buraki cukrowe, rzepaki ?
      Pozdrawiam
    • Przez damianos95
      Witam koledzy jako ze nie znalazłem podobnego tematu a chiałbym zakupic nawozy potrzebna mi Wasza porada a mianowicie
      Mam około 6 ha zostawione na mieszanke zbozowa w tamtym roku tez mieszanka zbozowa jara i czesc z tych 6 ha po przenzycie.
      Mam pytanie po zasianiu jakie nawozy dac i w ilu dawkach ?
      Jako ze od dawna była daway tylko mocznik i troche saletrzaku.
      I teraz stoje przed kupnem nawozów chciałbym kupic polifoske 6 i mocznik mozecie mi powiedziec jaka dawka polifoski 6 i mocznika na hektar pod mieszanke ? i w ilu dawkach oraz jakim odstepie czasu dawc ? jeszcze chciałbym podkreslic ze ziemia to głownie 4 klasa.
      prosiłbym o konkretne odp i jak najszybciej bo nagli mnie kupno nawozów
      Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.