m11031993

Gdzie trzymacie bele słomy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bodzio1108    181

Teraz wszystko pod dachem :P U siebie w stodole, na oborze, garażach i mam wydzierżawioną stodołe od dalszego sąsiada więc problemu niema :P Tylko zaraz w żniwa jest mały stóg z balotów ustawiany, tak mniej więcej do końca września :)

Niech nikt nie mówi że kostki szybciej zmokną od balotów :P Przez długie lata wstecz układaliśmy stogi z kostek i wierzchnia warstawa, ostatni rządek był przemokniety do połowy i troche boki. Napewno baloty mniej nie przemiąkną.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

umnie około 140bel leży w stodole,a ponad 40 sztuk leży na dworzu i jest w pierwszej kolejności wyściełana :P


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wszystką słome w somsieku no i w tym roku 30 belek rolek na dworzu (ale ojciec klnął jak zamarzły i musiał siekierą tłucz :P ) i niestety w tym roku same małe kostki :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka1989    2

Pod chmurką, mamy 2 letnie jeszcze baloty i zamokło jedynie ok 10 cm ale mozna to odebrać na bok i na drugi dzień dać tucznikom az sie proszą wtedy inne o ta mokra lekko słome, fajnie sie wtedy bawią kopią w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Mi zawsze starcza 40 sztuk trzymam pod dachem na piętrze w oborze :P 120x120 bele oczywiście


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

słomę można spokojnie trzymać pod chmurka zwłaszcza jak jest w balotach ewentualnie przykryć z wierzchu folią i stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My bele trzymam większości pod chmurką. OK 220 balotów trzymamy na stropie reszta na dworze przykryta folia. W planach mamy w tym roku zmagazynować wszystką słomę pod dachem w stodole gdzie aktualnie stoją maszyny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekvet    11

my ok 70 wałków mamy w stodole a 40 pod wierzbami żeby nie zmokły , a te co sprzedamy ok 45 na gnój do pieczarek ale to zimą lub na wiosne aby był zmokniete i bardzo ciężkie wtedy mozna więcej zarobic wiadomo wkoncu ida na wagę i zawsze ok 4 ha siekamy bo po co nam tyle słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

My trzymamy w stodole kiedyś jak było więcej pola to zdarzyło sie raz że była kopa na polu. Ale u nas jest troche strach z trzymaniem słomy na polu. W 2008 roku ktos podpalił piramide balotów w PGR. A w tym roku w tym samym PGR spłonęła stodoła z sianem itp. Nie wiem kto ma takie poronione pomysły żeby podpalac, ale chyba nic w życiu nie zrobiłi i nie potrafi uszanować cudzej pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku słome trzymamy na dworze przykrytą folią ogrodniczą


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj