m11031993

Gdzie trzymacie bele słomy

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My pod dachem. Pod chmurką też ale trochę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Wszytko pod dachem (stodoła jest od tego).


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

podobno baloty mozna trzymac pod chmurka bo sa dobrze zbite a kostki nie bo przemokna ;) jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja trzymam słomę w stodole. Przecież kostki są w stogach i jak przemokną to tylko wierzchnia warstwa ;) Gorzej by było z sianem :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

wydaje mi się że kostki słomy gorzej przemokną bo są małe a bele są duże to może jedna warstwa jest mokra a nie wiem co z resztą bala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
podobno baloty mozna trzymac pod chmurka bo sa dobrze zbite a kostki nie bo przemokna ;) jak to jest?

 

 

Z tym trzymaniem balotow to jest rożnie, jak są rowno i ściśle ułożone to jeszcze poł biedy ale jak się zaczyną przechylać to szybko łapią wilgoć i grzyba. W tym roku się o tym przekonałem ale na szczęście poddasze na chlewni będzie w tym roku gotowe i balociki będą idealne.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Ja trzymam słomę w stodole. Przecież kostki są w stogach i jak przemokną to tylko wierzchnia warstwa ;) Gorzej by było z sianem :)

no tak racje nie pomyslalem :)

 

u nas sloma w stodole jest przechowywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja sino i słomę trzymam na dworze ;) , ale jak jest dobrze zbite i owinięte siatką to się dobrze przechowuje, najlepiej w rządkach nie stykających się ze sobą bokiem. W przyszłości pomyślimy nad wiatą, ale chyba ważniejsza będzie na maszyny, a słomę i siano mając odpowiedni sprzęt kładłbym na stojąco jedna na drugą, tak wysoko jak by się dało czyli 4 albo 5 i z wierzchu na to folia, a na folię troche luźnej słomy


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie to stoja pod chmurka 3 do gory ta 3ecia to ma czapke??a czapki robie tak obrzynam u samego dolu bele z siana i potem ja zakladam na bele ze slomy i wtedy jest super bele sa suchutkie tak jak by byly pod dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

ja trzymam słomę w stodole i na chlewni... a na bieżąco mam ustawione w wiacie...A jeśli jest dobry rok to muszą być w stogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Ja wszystkie bele trzymam pod dachem nic nie zastaje pod chmurką.

Wkońcu po to są szopy i stodoła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas siano pod dachem a słome i pod dachem i pod chmurka ale w większości pod chmurka


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

U nas wszystka słoma jest przechowywana w stodole.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

słoma przechowywana jest i w stodole, na dworze stóg stoi, zależy czy jest dużo słomy jak się zmieści to w stodole jak nie to w stóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

my ładujemy wszystko na poddasza w budynkach inwentarskich a co się nie zmieści idzie w stóg z którego słoma jest brana w pierwszej kolejnosci


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1
Ja sino i słomę trzymam na dworze ;) , ale jak jest dobrze zbite i owinięte siatką to się dobrze przechowuje, najlepiej w rządkach nie stykających się ze sobą bokiem. W przyszłości pomyślimy nad wiatą, ale chyba ważniejsza będzie na maszyny, a słomę i siano mając odpowiedni sprzęt kładłbym na stojąco jedna na drugą, tak wysoko jak by się dało czyli 4 albo 5 i z wierzchu na to folia, a na folię troche luźnej słomy

 

Kamieniak89 tylko jak stawia się belki tak jak ty mówisz (na chłopa) to jeśli folie Ci myszy podziurawią to wtedy cały słupek belek masz do wyrzucenie, namiękną jak gąbka i gnój się robi.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

U nas tylko 12 balotów zostało pod chmurką bo chcieliśmy chociaż te najnowsze maszyny pod wiate schować a tak wszystek baloty staramy sie pod wiatą upchnąć.

Mój wujek z kolei ustawił sobie wszystek słome w stogu i miał plandekę z tira to na stóg ją naciągnął to i elegancko mu sie przechowuje jak pod dachem.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj