maniek1480

Kto z was ubezpieczy ziemię ????

Polecane posty

maniek1480    0

Słyszałem, by dostać dotacje z UE potrzeba ubezpieczyć przynajmniej 50% ziemi którą posiadamy. Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale moim zdaniem próbują wycisnąć z rolnika resztę pieniędzy. Co o tym sądzicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

chyba chodzi o uprawy a nie o ziemię ( no chyba że spadnie na nia satelita)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

nie 50% wszystkich upraw tylko 50 % upraw ktore podlegaja ubezpieczeniu np. zboża, buraki cukrowe, chmiel itp.

ubezpieczenia nie podlegają użytki zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

chodzi o to zeby w razie "W"(pożar, susza, powódź, gradobicie i inne plagi egipskie) dostać odszkodowanie a nie czekać na łaskę państwa - a nałożenie obowiazku powiązane z dopłatami ma tylko na celu nakłonienie rolników do ubezpieczania upraw - no powiedzcie wprost sami kto z was ubezpieczył by uprawy gdyby nie było z tego tytułu żadnych konsekwencji ???


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Tylko późnij żeby ubezpieczyciele chciały te pieniądze wypłacać ;) bo ubezpieczyciele są cwani :)

 

 

 

EDIT: @MECHANIZATOR poprawione


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to już akuratinna para kaloszy - firmy ubezpieczeniowe (nie banki ;) ) tak sformułują umowy ubezpieczenia że jest w nich mnóstwo furtek aby tylko nie zapłacić odszkodowania - morał z tego taki ze trzeba czytać całą umowę przed podpisaniem nawet to małym druczkiem (warto zabrac okulary jak ktoś starszy)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

To jest wszystko powiązanie z nowymi dopłatami do materiału siewnego bo teraz zwracają 100 zł/ha, a ubezpieczenie 45 zł/ha kosztuje, więc zostaje na piwo...

 

W razie niezapłacenia ubezpieczenia grozi kara w wysokości 2 euro/ha a i tak nie zabiorą dopłat. Moj rejon jest tak "szczegolnie" narażony, że wolę zapłacić karę. Jeszcze nie zdecydowaliśmy co zrobimy z tatą.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

Narazie 2 euro/ha a pózniej ci co nie ubezpieczą nie dostaną dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy ubezpieczone, te przy Wiśle, jeszcze kilka. 3 lata temu gdy była susza to nam przy Wiśle nic nie urosło. Dostaliśmy takie marne odszkodowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

My też zaryzykujemy karę. w naszym regionie nie występują klęski to po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a jak przyjdzie susza albo gradobicie (nigdy nic nie wiadomo) to będzie stękanie i narzekanie ze rząd nic nie rob dla rolników bo nie chce dać odszkodowania


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

pewnie za moment znowu się zacznie gadanie ze nie jestem rolnikiem (chociaz juz raz sie dość dogłębnie wypowiedziałem w tej materii) to taka niestety jest prawda - jak rolnik ma zapłacić składkę ubezpieczenia to nie "bo zaryzykuje" a jak przyjdzie nie daj Boże jakiś kataklizm to poźniej są stękania błagania i narzekanie ze sie rolnikiem nikt nie interesuje - i zaczyna się "żebranie" rekompensat które idą z pieniedzy podatników zamiast iść np na służbę zdrowia


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

rolnik czy nie ale prawde mówisz.jak przyjdzie susza to znów w telewizji zacznie sie gadanie jak to ciężko bo żadnej kasy z tego tytuły nie bedzie, a by wystarczyło ubezpieczyc uprawy.Powiedzcie ktory z was nie ubezpiecza budynków??przecież nie wiecie czy stodoła sie spali czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
no to już akuratinna para kaloszy - firmy ubezpieczeniowe (nie banki ;) ) tak sformułują umowy ubezpieczenia że jest w nich mnóstwo furtek aby tylko nie zapłacić odszkodowania - morał z tego taki ze trzeba czytać całą umowę przed podpisaniem nawet to małym druczkiem (warto zabrac okulary jak ktoś starszy)

Jedyne co możesz zrobić to nie podpisać takiej umowy i szukać innego ubezpieczenia, ale towarzystwa ubezpieczeniowe najchętniej ubezpieczają pewne ... jeszcze nie widziałem towarzystwa, z którym można by było negocjować umowę, no chyba, że mówimy o kolosalnych pieniądzach ale takich jest nie wielu.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to fakt że przy mniejszych kwotach ubezpieczenia to trudno o negocjowanie umowy - ale zawsze warto przeczytac zeby np tak jak wspomniałes wybrać np innego ubezpieczyciela (a tych jak sami wiecie przybywa)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
rolnik czy nie ale prawde mówisz.jak przyjdzie susza to znów w telewizji zacznie sie gadanie jak to ciężko bo żadnej kasy z tego tytuły nie bedzie, a by wystarczyło ubezpieczyc uprawy.Powiedzcie ktory z was nie ubezpiecza budynków??przecież nie wiecie czy stodoła sie spali czy nie

jeśli to będzie stara stodoła to itak figę dostaniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
trzeba czytać całą umowę przed podpisaniem nawet to małym druczkiem (warto zabrac okulary jak ktoś starszy)

 

A od kilku lat uczą, żeby czytać to, co jest napisane zwłaszcza małym druczkiem ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12
;) ja tam wiem jedno zawsze firma ubezpieczająca znajdzie powód do tego żeby nie wypłacić odszkodowania a chociażby nawet do zaniżenia jego wysokości.ale fakt faktem że w razie klęski każde pieniądze sie przydadzą. a co do służby zdrowia to oni dostają wystarczające środki do tego żeby nie zadłużać szpitali. tylko potem dyrektorzy placówek albo wyprowadzą na lewo pól kasy albo dobrze zagospodaróją dlaczego są szpitale które nie mają zadłużenia. :)

............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

coś wam powiem te ubezpieczanie ziemi to tylko poto aby wyrwac rolniką fundusze unijne. Na moim przykładzie ubezpieczyłem ziemniaki niepodam w jakiej agencji ubezpieczyniowej ale powiem tyle że popularna instytucja, ale do rzeczy miałem 15 h ziemniaków uschło jak leciało od miedzy do miedzy złosiłem do firmy ubezpieczyniowej to nikt sie niepojawił twierdzili że przyjadą zdązyłem wykopać zakopcować chodziłem łaziłem za nimi dzwoniłem a żaden h.... sie niepojawił od tego czasu koniec niech sie w tym roku ktoś pojawi że mam zapłacić albo że kara to widły im do d*py wsadze ja na h...... niebęde robil po darmo zapłacić to wszyscy chetni ale dać odszkodowanie to można wiatru wpolu szukać bo oni są chętni by brać ale dawać to już nikt nieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tata mial takie plany ale mowil ze na razie da sobie z tym spokoj

po co niepotrzebnie kase wywalac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj