Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne?

Polecane posty

Ferdek07    75

Jak to jest z oprocentowaniem mam zrobiony bisnesplan Nowe technologie z oprocentowaniem 2,25%, wiem że jutro możliwe że zwiększą oprocentowanie stopy redyskontowej, więc będe musiał zmieniać bisnesplan?

Jak jest z oprocentowaniem, bo w trakcie kredytu jeśli nawet wzrośnie stopa redyskontowa to oprocentowanie kredytu wzrasta o 1/11, a nie tak jak ustalana jest na 0,25 stopy redyskontowej, czy jeśli stopa redyskontowa zmaleje to jeśli mam zawarte w bisnesplanie oprocentowanie to za kilka lat jak spadnie oprocentowanie to mam szanse że będe płacił 1% lub nawet mniej czy w dół to też jest 1/11 oprocentowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy wie ktoś czy są jeszcze duże limityw bgż, bo w banku spółdzielczym znajomemu przesunbeli już na styczeń realizację z !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Dostałem kredyt i 30 kwietnia bank spułdzielczy zrobił przelew do firmy w kturej kupowałem ciągnik i pług, dzisiej przywieżli maszyny nareście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kiedy składałeś wniosek o kredyt? masz na 2,25%? czy od razy bank sciągnoł prowizję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

dzisiaj podpisałem umowę kredytową w BGZ za 2-3 dni będą pieniądze nareszcie po pół roku oczekiwania, zła widomość to taka że w BGZ nie ma już limitów do oprocentowania, miało starczyć na pół roku a starczyło na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to już wogóle nie ma limitów? kiedy składałeś wniosek?

 

tak wogóle to się liczy data złożenia wniosku, data rozpatrzenia wniosku czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

na to wygląda że się już się kończą w spóldzielczych i w Bgż już ich nie ma , wniosek składałem na początku grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w spóldzielczych to już ze 2 tyg temu sie skończyli i przesuneli znajomemu na styczeń, ja mam złożony wniosek 4tego maja i do tej pory cisza a realizacja inwestycji w bisnesplanie na koniec maja

 

a to dany bank ma przyznane środki czy wszystkei bgż dzielą się jedną kasą czy każdy odział ma przyznaną koperte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

niewiem jak w innych bankach ale w bgż wszystkie wnioski rozpatrywane są w Warszawie i tam są przyznawane kredyty i dopłaty do oprocentowania i tak np. w bgż w Siedlcach działający na terenie byłego woj. siedleckiego podpisał tylko jedną umowę kredytową na szczęści tą osobą jestem ja , mają jeszcze jeden wniosek w trakcie rozpatrywania ale nie wiadomo co z nim będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a to mój wniosek poszedł do lublina nie do warszawy, może mają więcej hajsu, bo pod warszawę podpada większe i bogatsze tereny, a lubelszczyzna wyrywna do kredytów chyba nie jest :) , byłe chełmskie województwo, ale w bankach spółdzielczych już dawni kredyty się skończyły u nas, tzn że kasa jest podzielona jednak na rejony byłych województw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakie są plusy i minusy za sastawu na ciągniku jako poręczenie kredytu? czy jest możliwość wcześniejszego sprzedania takiego ciągnika jakbym go wcześniej spłacił czy jest jakaś karencja? czy banki przestrzegają tej karencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

spoko, ale gdzieś tu rozpisywaliście sie ze jest 5 lat karencji po spłaceniu kreduty, że jeszcze przez 5 lat nie można sprzedać maszyny, ale to jakieś niemożliwe mi się wydaje? np. przy kredycie na 15 lat i trzymać jeszcze 5 lat ciągnik to 20 lat!!!

ps. jak myślcie jak się zmienią te kredyty preferencyjne (tnz jak ktoś płaca) po wejściu do strefy euro jak nam na euro przeliczą czy to kożystne czy nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmech    1

jeżeli spłacisz kredyt i jesteś z bankiem czysty to sprzęt jest twój a te pięć lat to chodzi pewnie o to że jak bierzesz dofinansowanie to o od momentu zakupu nie możesz go sprzedać nawet jak spłacisz kredyt w ciągu roku czy dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

te 5 lat to nie możesz sprzedać od momentu spłacenia ostatniej raty


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

musze zapytać kolesia, bo wstawił do ogłoszeń5cio letniego same branego na kredyt na młodego rolnika, a wątpie żeby go już splacił, ale czy tej karencji 5 lat po spłacie tak naprawde przestzregają banki? może to chodzi o 5 lat od dnia zakupu?

 

Mam kredyt na 15 lat i zastaw na ciagniku to chyba mam lepiej niż bym brał leasing, bo nie place rat lesingowych zabierają ciągnik i tutaj pewnie tak samo jakbym miał tak ze nie mogę płacić to zabiorą maszynę a przecież rozłożony na 15 lat to spłacam tyle co i na wartości traci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
te 5 lat to nie możesz sprzedać od momentu spłacenia ostatniej raty

w umowie mam że po 5ciu latach od dnia zakupu, mam też że oprocentowanie to 0,25 oprocentowania komercyjnego, czyli 1,5 stopy redyskontowej więc aktualnie 9% a 0,25 to jet 2,25% aktualnie ale od lipca pewnie już 2,38%

 

niepokoi mnie tylko to że pomoc arimr nie może przekroczyć 40% wartości kredytu, a jak oprocentwanie wzrośnie na 4-5% to może nie starczy kasy na dopłacanie do całego oprocentwania?

 

ps. czy ktoś z was też ma tak ze pierwsze odsetki zapłaci w styczniu a teraz nic nie płaci bo to kredyt z ostatniej transzy czy jakoś tak>? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

witam odswiezam temat..jak tam kredyty? dostal ktos ostatnio? mam pytanie..jakie teraz jest oprocentowanie na mr(ile procent rzeczywiście sie placi w skali roku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Agencja teraz mniej dopłaca do oprocentowania jak było wczesniej płaciliśmy 0,25 oprocentowania kredytu a 0,75 agnecja, z czego kredyt oprocentowany na 1,5 stopy redyskontowej (bgż) to teraz agencja mniej dopłaca tak jakby agencja płaciła 2/3 oprocentowania czy nawet mniej czyli teraz kredyt preferencyjny jest na 3,5% i żeby było jeszcze ciekawiej agecja daje teraz tylko gwarancje tzn podpisuje weksel itd że zacznie dopłąca do oprocentowania dopiero od 31 stycznia, no a w bankach spółdzielczych wszystkie wnioski odrzucają właśnie na styczeń do rozpatrzenia.

a limity są tak małe że własciwe załapac się nie da bo jest lista oczekujących,

 

Może jeśli pod koniec 2009 spadną troche stopy procentowe będzie lepiej, ale i w bankach wątpią w to że po nowym roku agencja będzie jeszcze udzielac nowych kredytów a nawet jesli będzie to już nie są atrakcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

i jak tu sie niewsciec!!! prow stoi kredytow preferencyjnych niema a ceny maszyn ida tak do gory ze az sie niechce wiezyc... jak my bralismy ciagnik to kosztowal 36 tys euro(listopad 2007)...teraz taki sam kosztuje 41 tys! a co bedzie za rok..? :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Teraz pojawil sie limit kredytow preferencyjnych. Tylko oprocentowanie zostalo dosyc znacznie zmienione:/ i w czasie splacania nadal oprocentowanie moze sie zmieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakto sie zmieniać rozwin o co chodzi, bo to że się zmienia tak jak sie zmienia stopa redyskontowa to wiadomo, ale co agencja może jeszcze zmieniać wysokość pomocy?> bo limity to chyba te same co były na jeden kredyt 40% wartości kredytu, jak wyczerpie sie te 40% to potem normalne odsetki sie płaci o to chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

O ile dobrze pamietam to kredyt prefernecyjny nie moze miec oprocentowania mniejszego niz 3,5% a wzrosnac moze w zaleznosci od tego jak sie zmienia stopa redyskontowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakto nie mniej jak 3,5% jak spadnie stopa redyskontowa tzn jak ppr zacznie ciąć stopy toi i oprocentowanie spadnie, przecież w umowie jest że płacisz 1/3 oprocentowania a kiedyś tak jak w moim jest 0,25 oprocentowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj