Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne?

Polecane posty

Vril    1

I jak tam są jakieś nowe wieści. U mnie dokumenty złożone ,maszyna do odbioru,a w banku cisza i echo :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

U mnie to samo papiery zlożone, wczoraj byłem w banku i nic konkretnego nie powiedzieli tylko czekacz, a już myślalem że na wiosne wyjade nowym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

u mnie tak samo rozrzutnik u dilera stoi już do odebrania od początku stycznia a kredytu jak nie było tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Wczoraj mój znajomy dostał kredyt na młodego rolnika, a dziś miałem okazję oglądać nowe sprzęty u niego na podwurku, więc chyba już te kredyty preferencyjne ruszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

byłem dzisiaj w banku i jak kredytów preferencyjnych nie było tak nie ma i niewiadomo kiedy będą , a miało się wszystko wyjaśnić do końca marca - paranoja . a mój zamówiony sprzęt stoi już u dilera od stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Wczoraj mój znajomy dostał kredyt na młodego rolnika, a dziś miałem okazję oglądać nowe sprzęty u niego na podwurku, więc chyba już te kredyty preferencyjne ruszyły.

Ciekawe może z innego kredytu skożystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ja też dziś byłem w banku i panie z działu kredytów zbyły mnie śmiechem i też nie wiedzą czy coś będzie ale sugerowali raczej że w ogóle nie będzie

i raczej mam pomyśleć nad kredytem firmowym dilera na 7,2 % .Sam już nie wiem co mam robić a opryskiwacz za 1-2 tygodnie będzie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A może alternatywa dla kredytów preferencyjnych kredyt fabryczny farmera (promocja ciągników na podlasiu) na 7 lat na 3% rocznie przy wpłącie własnej 20%, ciekawe tylko jak wyliczą kredyt z tych 3 % iel to rzeczywiście wyniesie, bo wcześniej farmer reklamował swój kredyt jako 1,2% ale miesięcznie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Jestem ciekaw jak z decyzjami uruchomili czy nie .Podobno rząd miał się ustosunkować do końca marca czy będą te limity do dopłat kredytów

preferencyjnych czy nie.

Czy ktoś coś słyszał w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

" Od początku roku rolnicy mają kłopoty z uzyskaniem preferencyjnych kredytów. W styczniu akcja kredytowa wyniosła zaledwie 7 milionów złotych. Powód to zbyt małe kwoty przeznaczone na dopłaty do różnicy między oprocentowaniem rynkowym a preferencyjnym. I tak niewielkie środki zostały jeszcze bardziej uszczuplone przez trzy podwyżki stóp procentowych. Teraz sytuacja może wrócić do normy. Komisja Finansów Publicznych przyznała Agencji Restrukturyzacji dodatkowe 60 milionów złotych. Problem w tym, że dotacja w tej wysokości nie wystarczy na długo.

 

Stanisław Stec, poseł LID „60 milionów, które proponuje rząd wystarczy na połowę akcji kredytowej.”

 

Mówiąc krótko za kilka miesięcy problem wróci. Rolnicy zainteresowani kredytami będą odchodzić z banku z kwitkiem, a politycy będą zastanawiać się jak ten problem rozwiązać.

 

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa – „Jeżeli będą sygnały zapotrzebowania przez rolników na kredyty to na pewno będziemy się starali o zwiększenie tej kwoty.”

 

Resort rolnictwa zapewnia, że kredyty preferencyjne będą dostępne w bankach w ciągu kilku dniu.

 

Znany jest już termin rozpoczęcia kolejnej edycji programu rent strukturalnych. Rolnicy, którzy mają zamiar przekazać gospodarstwo na razie muszą uzbroić się w cierpliwość. Wnioski będzie można składać od 30 czerwca. Więcej o programie w jutrzejszym Agrobiznesie."

 

W końcu!!! :P


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Czy to jest potwierdzona wiadomość ? Bo jeśli tak to może jednak coś z tego będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dzięki :P

 

Właśnie dzwoniłem do banku o oni do centrali za tydzień-dwa będę miał przyznany kredyt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor4320    0

Witam

Nie jestem za bardzo obeznany w temacie i mam kilka pytań dotyczących tego kredytu, na jaki procent są udzielane, jakie warunki trzeba spełniać i na jaki cel można wykorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

dostał juz ktoś kredyt preferencyjny z nowej puli dopłat? u mnie ciągle odwlekają teraz o kolejne 2 tygodnie a tłumaczą to tym ze mają taki nawał wniosków że sie nie wyrabiają z ich rozpatrywaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grześ77    0

Do mnie dzwonili dzisiaj z BGŻ że w piątek podpisuję umowe kredytową! Nareszcie bo czekam już od Grudnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co by się stało jak bym nie dostał kredytu a mam proformę z dielerem? czy ta proforma jest wiążąca i co z zaliczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Ja również w piatęk podpisuję umowę w BGŻ. :D:):) A z zaliczką to dużo zależy od gościa co z nim uzgadniałeś. Odnośnie pro-formy to jest tylko kawałek papieru i do niczego Ciebie ani sprzedającego nie zobowiązuje.

A tak na marginesie , właśnie mi się przypomniało jak koleś w szkole kiedyś opowiadał , że wzioł pro forme na JD za 150 tyś i pokazał ojcu to podobno staruszek momentalnie zbladł i myślał , że zawału dostanie. :D


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kurna bolek a to może być tak że przywiozą na podwórko ciągnik i zechcą więcej hajsu lub jakiegoś wyposarzenia może nie być co zamawiałem a w tej samej cenie, bo dieler w h*ja przytnie ze euro skoczyło i drożej musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj