Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Ruszyły kredyty klęskowe, a na preferencyje podobno nei ma kasy, czy juz wogóle nie będzie kredytów preferencyjnych, 2 tyg temu w agrobiznesie mówili że będą wszystkei linie tak jak były a wczoraj że ruszyły tylko klęskowe a na pozstałe nei ma kasy, czy wiadomoc osam więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

no w agrobiznesie mowili ze poki co to ich nie bedzie ;) aby kleskowe-jakis tam gosc gadal ze beda starali sie opanowac kryzys ale u nich slowo tanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no właśnie a ile te puki co potrwa? pewnie całe półrocze będzie bez kredytów, prow stoi i co to ma byc w końcu?

 

Czy są jakieś inne kredyty na podobnych czy niewiele większym oprocentowaniu co pefernyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko, żeby za rok ruszyły, bo mamy ciągnik kupować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Czy to jest pewna informacja z tymi kredytami preferencyjnymi ?.Jestem w trakcie załatwiania dokumentacji i biznes planu a na dodaek

diler ciągle wydzwania jak tam daleko z załatwianiem kredytu bo mam 5 marca odebrać opryskiwacz .Mi w moim banku mówili coś o końcówce lutego lub marcu i teraz nie wiem czy to ściema czy prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ja mam podobną sytuacje mam już wszystkie dokumenty złożone i czekam , z banku co chwilę dzwonią i przekładają termin [rzyznania kredytu z powodu braku pieniędzy do oprocentowania teraz obiecują na koniec lutego ale jak to będzie to się okaże. a diler dzwoni i straszy mnie ze jak nie włacę reszty kasy za rzrzutnik do końca lutego to bęge musiał za niego zapłacić według nowgo cennika o 3600zł więcej. a 20% wpłaciłem na koniec grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj w telewizji mówili, że w tym roku wogóle ich już nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu    0

ja dokumęty złożyłem w grudniu liczyłem że kasa będzie w styczniu tak jak to było inne lata . Teraz mamy prawie marzec a kasy nie ma :angry: i prawdopodobnie nie będzie. Dzwoniłem do AriMR do departamętu pomocy krajowej oni zajmują się kredytami z twierdzili że po ostatniej ekipie rządzącej mają mocny bałagan i duże braki w kasie więc nici z kasy :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Ja właśnie złożyłem papiery do banku o kredyt MR na zakup nowego ciągnika i pługa, to mi powiedzieli że pieniądze powinny być na przałomie luty marzec, diler tesz tak mowi. A skoro nie ma puli pieniędzy to nie powinny przyjmować wniosków, ale banki pewnie chcą zarobic i pewnie kto pierwsz ten lepszy, wszędzie u nas bałagan, a w ARIMR jeden prezas zgania na drugiego zero odpowiedzialności powinni ponosić konsenkwencje nie udolnych decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Taa jak chcesz to skaładaj, a potem najwyżej bank zaproponuje inny kredyt, do czego to dochodzi w tym kraju żeby tak wszystko zablokowac, ani prow ani kredyty preferencyjne,

Bądz tu mądry zaczynac coś inwestopwac w nadzieji że będa te kredyty czy czekac aż ruszą i dopiero zacząc zakupy?

 

Dzisiaj w telewizji mówili, że w tym roku wogóle ich już nie będzie ;)

 

w jakim programie o tym było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Ten program to chyba TVP1 ja z tato też właśnie jesteśmy w kropce (.)

Ani na kredyt wziąć ani z PROW`U zkorzystać i w tym programie mówili że pieniądze będą tylko niewiem czy na PROW czy na kredyty Lipiec albo sierpień : ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ten program to chyba TVP1 ja z tato też właśnie jesteśmy w kropce (.)

Ani na kredyt wziąć ani z PROW`U zkorzystać i w tym programie mówili że pieniądze będą tylko niewiem czy na PROW czy na kredyty Lipiec albo sierpień : ;)

oglądałem ten program, może nie od poczatku ale tam nic nie było wspominane o kredytach preferencyjnych tylko i wyłącznie o prow-ie była dyskusja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

nom możliwe że nie było ale tak jakoś mi się zdawało ze on o nim pisze :) też go nie oglądałem od początku więc tak pomyślałem a u nas maszyny to by sie przydały już na wiosnę :) ale jak nic z tego nie będzie to trzeba będzie przecierpieć ten rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
w jakim programie o tym było?

W TVP 1 mówili o tym ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
W TVP 1 mówili o tym ..

to wkońcu mówili czy nei w tym programie że w tym roku wogóle kredytów preferencyjnych nie będzie?

Oglądałem ten program prawie od początku i ani słowem tam nei było o kredytach preferencyjnych tylko o prow-ie

To ja już nie wiem, a co z tymi którzy porobili biznesplany i czekają tylko na uruchomienie tych kredytów?

 

http://www.agrofoto.pl/artykul.php?id=144682

może w czerwcu znajdą się środki?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Według mnie to w programie TVP w niedziele mówili o PROWIE czyli pomocy unilnej a kredyty preferencyjne są z pieniędzy krajowych i nic u nich nie wspominali. Więc powinny być , banki nie przyjmowałyby wniosków jakby ich nie miałobyć, zreszta niedługo się dowiem bo złożyłem wniosek ma MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Witam dziś z tato byłem u delera który robił na biznesplan i trochę pogadaliśmy o tym PROW i o takich sprawach to on nam powiedział ze teraz w agencji majo zagłosować nad (on to nazwał) fakturowaniem że będzie można wziąc kredyt pomostowy w banku i on wystawi fakture a pózniej jak sie podpisze umowe z agencjo to im sie pokarze faktury i oni do banku zwrócą te 50 % czy ileś procent i kazał na sie dowiedzieć jak to będzie w przyszłym tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wiadomo coś w sprawie kredytów preferencyjnych?> dielerzy mówia że w pierwszym kwartale marca maja banki podpisać umowy z agencją, słyszał ktoś coś w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Wczoraj rozmawiałem z szefem działu kredytów w BGŻ o Włocławek to powiedział , że koło 15 marca powinno być coś wiadomo bo są dwie opcje:

1- ARiMR daje kase na dopłaty do oprocentowania i kredyty ruszają.

2- ARiMR nie daje kasy , ale daje limity a kase pod koniec roku i kredyty ruszają.

 

Ciekawe czy tak będzie w rzeczywistości??? :angry:


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

A ja ziemie kupiłem w piątek i kredyt też dostałem z banku jako pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

byłem dzisiaj w banku i narazie cisza z kredytami , zaczynam mieć tego dość tego ciągłego przesuwania terminu ,ale co zrobić trzeba chyba czekać bo co innego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w agrobiznesie powiedzieli że do miesiąca czasu wyjaśni się czy będą czy nie te kredyty bo puki co niema kasy ale napewno wszystkie linie kredytowe będą dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj