Skocz do zawartości
News
barczjano1988

rozsiewacz vicon rota-flow ustawienie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Vicon

Witam zakupiłem jakiś czas temu zakupiłem rozsiewacz vicon, do tego rozsiewacza nie dostałem instrukcji ma on sterowanie z ciagnika otwierania leja w skali od 1-70 i jest jeszcze regulacja przy talerzach są literki alfabetycznie,pytanie jak to dobrze ustawić np na saletre lub polifoske. Próbowałem na stronie vicona kverneland tych ustawień ale nie wychodzi mi odpowiednia dawka...

kuba0707    7

kolego mam vicona i te sterowanie przy talerzach jest od dawki a te po srodku rozsiewacza odpowiada za szerokość co do reszty musial bym wiedzieć jaki masz model dokładnie to może udało by mi sie coś pomóc 

(edytowany)

Wiadomość z agroFakt.pl

langedorf    0
(edytowany)

Regulacja w cyfrach jest do ustawienia dawki nawozu a regulacja w literach do szerokości wysiewu.

Dodatkowo do regulacji szerokości jeszcze są wymienne łopatki.

Jest jeszcze możliwość zmiejszenia dawki do 1/3 poprzez zamknięcie dwóch z trzech dziur na dnie siewnika. Do mojego z 2009 roku dostałem tabele ale do niemieckich nawozów, więc muszę sam sobie mierzyć i robić próby kręcone.

Do nowego rozsiewacza w komplecie jest jeszcze frakcjometr, tabela , instrukcja. Trzeba jeszcze mierzyć gęstość nawozu, i określić czy bryłki są okrągłe czy kanciaste.

Do swojego jeszcze dokupiłem zestaw do próby kręconej.

Reasumując- żeby wyjechać w pole trzeba spędzić jakieś trzy godziny na pomiarach.

Edytowano przez langedorf

Uziu92    1962

panowie co powiedzie o rozsiewaczu vicona rota-flow RS M ? hydraulicznie zamykanie, warto cos takiego kupic ?, trafia mi sie taki nawet w dobrej cenie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Ja mam i bardzo vicon rota-flow i są to bardzo dobre i wyposażone rozsiewacze w Polsce mało znane

radzioz    1

A jaka szerokość wysiewu na łopatkach 235.285.285? Czy ktoś mądry podpowie krok po kroku jak ustawić?

Ta takich łopatkach o ile się nie mylę to ponad 24 metry ale to zależy od nawozu ja teraz myślę żeby przerobić opryskiwacz bo saletra ledwie leci na 18 a mam 21 metrów. Wszystko zależy od nawozu saletra akurat jest za lekka i jest problem reszta nawozów dolatuje

radzioz    1

A jaki masz konkretnie rozsiewacz? jakie łopatki. I powiedz coś więcej o nim

Ja mam wersję rs M tabele biore z strony kverneland ale tam nie wszystkie polskie nawozy. Miesiąc temu kupiłem pudełko do mierzenia frakcji nawozu poszukuje jeszcze zestawu do próby kręconej. Do tej pory polegalem na tabeli i jako tako wychodziło wiem że łopatki mam ostatnia 285 puzniej 175 i jeszcze mniejsza ale nie pamiętam ile mm. Ogólnie fajnie sypia inaczej zupełnie jak amazone granulat jest wręcz wystrzelony w pole.

Pewnie że tak i na więcej zależy od łopatek oraz jeszcze od trybów. Oprócz tego sam w sobie ma jeszcze ust odległości

Dzięki za odpowiedź, a orientujesz się może ile on waży ? Albo inaczej, czy c-360 da rade z nim i jednym BB ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz15
      witam od nie dawna stałem się posiadaczem rozsiewacza rcw 3 taśma gumowa napęd talerzy od wałka przekaźnika mocy kupiłem go do siania wapna ale zastanawiam się jak by się nim siało nawóz na ile metrów precyzyjnie da rade rzucić? do tej pory nawozy siałem zwykłym lejkiem jedno tarczowym
    • Przez xxx12
      Witam zastanawiam się nad zakupem rozsiewacza marki Langren . czy ktoś już ma taki rozsiewacz i czy nim pracował?
    • Przez beny88
      Witam, niedawno zakupiłem Kvernelanda DS-M, miała być książka ale okazało się że zaginęła ;/, i teraz mam problem bo nie mam pojęcia jak się go ustawia.

Udało mi się dostać strony z tabelą na 15m, i zastanawia mnie co mam zrobić z tymi łopatkami bo jest ich 8 na talerz, dwie krótkie jakby na stałe reszta doczepiane mam też 4 dodatkowe o takiej samej długości, w tabeli jest podane na 15m chyba długość łopatek zapisane tak : 135/185/230 nie ma przy tym żadnego parametru strzelam że mm, tylko teraz pytanie ile tych łopatek ma być 3? 6>? 8?

Reszta w miarę jasna, miernik gramatury, potem skala liczbowa ustala ilość nawozu skala literowa czas i przy danej prędkości wychodzi dawka na ha wdg tabeli.

Kolejna sprawa w rozsiewaczu leżała przystawka do próby kręconej jednak nie za bardzo idzie to założyć czy trzeba ściągnąć łopatki? Czy dali mi nie od tego rozsiewacza bo wydaje się trochę przymała na łopatki

Jest ktoś w posiadaniu jakiejś instrukcji obsługi tego lub podobnego rozsiewacza ds?

Za każdą podpowiedź z góry dziękuję
    • Przez karol
      Niedawno kupiłem rozsiewacz BOGBALLE L2 może ktoś z Was ma podobny?? co sądzicie o tych rozsiewaczach?? Kolega ma podobny tylko, że starszy jest z niego zadowolony dlatego też kupiłem a Wy co o nich sądzicie??
    • Przez warchest
      otoz chcemy kupic rozsiewacz i myslimy nad kupnem rozsiewacza altro warto go brac chcemy kupic 1200 l by 2 bigbagi weszły i 15 metrow spokojnie rozrzucil bo opryskiwacz 15 metrow i by jedne sciezki byly co powiecie o tym rozsiewaczu altro . alo jaki inny rozsiewacz polecicie i taki nie zadrogi

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.