1rajdzik

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?

Polecane posty

PRZEMEK321    2

jaro ON juz niebawem 6 zetek ale ty dalej twierdzisz ze JD oszczedny nawet jeśli bedzie sie to odbywac kosztem rodziny to do jelenia trzeba zatankować-szkoda mi takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Rozumiem że powinienem sprzedać tego złoma a zakupić jakiegoś JX-a (chyba ?) aby delektować się zużyciem paliwa niższym o 0,5 % ?:D

Ambicja nie pozwala odpuścić czy swojej obecnej obiecałeś że dokopiesz temu palantowi z AF ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

dlaczego skrzynia ma 9 biegów laugh.gif0/5 dźwignie zmiany biegów ściągnięte rodem z naszego bizona ohmy.gif

0/5 dlaczego ciągnik który od zawsze miał ramy nagle nie ma ?!

0/5 prędkość 30 km/h blink.gif

zmiana prędkości wom trzeba wyjść z ciągnika i obrócić końcówke dlaczego i pocohuh.gif jest tak zrobione

dlaczego ten ciągnik kosztuje około 200 000 brutto?

 

Lepiej kupić zetora czy co innego albo Jelenia 5100 R.

Czytałem ten artykół. Nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach można taką szyderę na rynek wypuścić. Rozumiem, że w gospodarstwach ukierunkowanych na uprawę zbóż prędkość wałka będzie rzadko zmieniana ale np. ja podczas wożenia gnojowicy zmieniam ją tyle razy ile beczek wywiozę (napełnianie na wyższym przełożeniu wylewanie na niższym). Gdybym posiadał traktor z takim systemem zmiany prędkości wałka to pewnie ze zmiany bym zrezygnował ze względu na skomplikowanie i czasochłonność procesu (przy czym takie rozwiązanie nie sprzyja oszczędnościom w spalaniu). No i ta cena ok. 200tys brutto hmmm gdyby postawiono mnie przed wyborem ten JD a Zetor 135 to pomimo mojej niechęci do wyrobów firmy z Czech pewnie wygrałby zetor ze względu na lepszą skrzynię, oszczędniejszy według testów silnik, niższą cenę bo prędkość wałka tak samo kijowo śię zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego andrzej2257 , kupuje. Już stoi na składnicy :P


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

To nie znaczy że trzeba się kierować tylko oszczędnością tylko mówie jakie spalanie jest w jeleniu a jakie w fendtdzie to nie prawda że jeleń mało pali bo lubi sobie pociągnąć dry.gif no ale to nie jest pronar tylko "JOHNDEERE"cool.gif

wracając do 6D wielkiii niewypał i jeszcze za taką cenę ? ponad 200 000 bruttolaugh.gif niech sobie wsadzą w d.. ten ciągnik takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie rozumiem o co wam chodzi, John Deere wypuscil na rynek wreszcie dostepny przecietnemu rolnikowi , który nie załapał sie na zadne programy a chce mieć "Jelynia" na placu ;)

 

 

Wracajac do tematu to zakupiłem Zetor Proxima 90 po przestudiowaniu postów na forum i usłuchaniu kolegów na forum. Zakupiłem równiez agregat nie usłuchując kolegow z AF, którzy twierdzili ze z 4.2m nawet nie pierdnie :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

tak jaro lepiej zatankować jaśka niż dać dziecku zeby mu nic nie brakowało-gratuluje dobrego wyboru.

 

Czy my się znamy osobiście że imputujesz mi jakoby moim dzieciom czegoś brakowało ?

 

Zdaje się że na AF tylko paru osobom zużycie paliwa przez serię 5020 czy 5R wydaje się zbyt duże (jak zauważyłem większość z tych "paru" nawet owego ciągnika nie posiada :D ) więc nie wiem w czym problem ?Nie słychać też aby jakieś większe bolączki trapiły ten model-więc o co biega ?Gdybym był złośliwy to napisałbym że nie było Cię stać na ten ciągnik więc teraz się odgrywasz-ale takie zagrywki zostawiam gównia...rii.

 

PS.Nie jestem zwolennikiem zbytniego rozpieszczania naszych "milusińskich" bo potem wyrastają na takie kwiatki czepliwe-bluszczyk ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jaro na ciągnik było mnie stać ale na paliwo do niego już nie-zobaczymy po ile ON bedzie za jakiś czas i czy dalej bedziesz tak błyskotliwie bronił spalania JD który jest najbardziej paliwożernym ciągnikiem na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Skąd ta wiedza tajemna ?Jeżeli ON zacznie kosztować tyle że nie wydolimy to wybacz ale najmniejsze znaczenie będzie miało to jaką marką ciagników pracujemy.Zresztą dobiję Ciebie-nie dość że mam palwożernego JD to i paliwożernego Zetora że o paliwożernej C-360 nie wspomnę :D .Żeby było śmieszniej moje auta mają odpowiednio 2000 ,2120 i 2800 cm3 do tego wszystkie w tej paskudnej benzynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Wacek21 przykładowo 6130D kosztuje 169000 netto więc mniej więcej tyle samo co 5R no teraz porównaj sobie 5R i 6D no i który lepszy? tak jak wyżej pisałem skrzynia 30 km/h ,9 biegów,ab zmienić prędkość wom trzeba wyjść z ciągnika i odwrócić

końcówkęblink.gifblink.gifblink.gif,dźwignie zmiany biegów jak w bizonie no i niema ramy co w ciągnikach tej marki jest niedopuszczalne jedynie rewers jest elektro-hydrauliczny no i porównaj sobie 5100 R z jakimś D 100 konnym no ciągnik 6D znacząco odstaje od 5R a

cena 6D jest wyższa więc nie rozumiem cie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jaro a więć wszystko jasne robisz tylko na paliwo-hahah :lol:ale przecież trzeba mieć hobby :lol:

 

Jeszcze jeden post prowokujący do kłótni i wypad

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

jaro a więć wszystko jasne robisz tylko na paliwo-hahah :lol:ale przecież trzeba mieć hobby :lol:

 

Rozgryzłeś mnie :D -tyle że hobby mam znacznie droższe...więc umówmy się że pracuję na paliwo,dzieci ,opłaty,gospodarstwo,hobby :D etc.-czyli tak jak każdy.Dodatkowo mam JD zamiast Case czy czegoś innego.Wygrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jakiś czas temu po przeczytaniu wielu tematów zakupiłem new hollanda td5050 i jestem bardzo zadowolony :lol: a teraz coś z innej beczki bo wielokrotnie zauważam ze na forum osoby które nie mają vipa lub są mniej znane bo mają mniej postów są dyskryminowane i ich zdanie sie nie liczy bo nie na temat pisało kilka osób a tylko ja zostałem upomniany przez wielmożnego pana królika ;[ jak to tak czy oni są jacyś lepsi odemnie? a może poprostu moderator jest niekompetentny ? chcecie to możecie mnie ukarać za to co napisałem ale skoro ma to być tak poważne i dobre forum to sie zastanówcie nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Połowa upomniana % tak uważa :D Ty oskarżasz królika, jakbyś dostał ode mnie to ja bym był na Twojej czarnej liście :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tylko ze sformułowania typu WYPAD co co najmniej nie smaczne zważywszy na to ze kolega mnie nie zna i jest naprawde dzieckiem dla mnie bo co by było gdybym to ja takie coś napisał? był by wypad? wiecie co naprawde sie hańbicie tym-wstyd i to wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Przemek zakończ tą dyskusje bo aby forum zaśmiecamy zresztą na poprzedniej stronie widocznie obraziłeś jaro więc też wielki wstyd także na początku popatrz na siebie a nie na innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

czytaj dokładnie bo nikogo nie obraziłem a on mnie tak i to jest właśnie śmieszne ze moderator co by nie napisał to nie poniesie zadnych konsekfencji -zastanówcie sie nad tym bo nie po to jesteście-ok koniec bo to nie temat o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja Ciebie obraziłem ?I pewnie pierwszy zaatakowałem ?:D Jeżeli masz coś do tej marki w żółto-zielonym kolorku to wyślij list do centrali i napisz im co i jak i żeby przestali naciągać polskich (i nie tylko ) rolników i zaczęli sprzedawać porządne (czyt. spod znaku CNH ) sprzęty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jaro weż już zmień płyte i czytaj ze zrozumieniem bo widzie ze masz naprawde wielki problem na punkcje swojego JD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie-to Ty masz problem na tym punkcie-niestety.Przypomnij sobie-kazałeś mi przyznać się do tego że JD jest najbardziej paliwożernym ciągnikiem na świecie-było tak czy nie ?Jeżeli bardzo chcesz to mogę Ci nawet wysłać tabelkę z hamowni mojego ciągnika-sęk w tym że i to Ciebie zapewne nie przekona...bo JD pije i już-prawda ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

to coś ty robił na tej hamowni-zapewne obniżałeś spalanie bo co innego i co za tym idzie moc to teraz sie zgodze ze jak zrobiłeś z 80 kucy 60 to pali mało więc wzystko sie wyjaśniło, stary poczytaj co piszesz -pozdrawiam PRZEMEK321.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj