1rajdzik

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szczewko    33

Mi AF pomoglo kupic ciagnik i jest to JD 6830 Comfort. Tak chleje duzo ale ja jestem bogaty z domu wiec nie patrzalem na spalanie.

A tak na serio to przy odpowiednim doborze maszyn, JD odwzajemni sie malym spalaniem.

 

@Przemek321 "cały swiat twierdzi..." heheheh i dalej to juz bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Widocznie niektórzy żyją we własnym świecie ale ja w to nie wnikam ;)

 

A ja mam takie pytanie: Dlaczego ostatnie kilka stron to jest nagonka na posiadaczy JD a głównie na Jarka? Może niech autor zmieni tytuł tematu bo obecny nie ma nic wspólnego z ostatnimi stronami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jak się nie jeździ jak wariat czyli nie gazuje się nie włącza się 1 2 3 4 biegu pod obciążeniem w sekundzie to zapewniam spalanie nie będzie aż tak straszne jak to wiecznie bez konkretnego wyjaśnienia opowiada przemek.

 

EDIT. wiem że nie w temacie ale nie chce następnego tworzyć znacie sposób na szczury jak ich unieszkodliwić bo własnie przegryzły mi dwa kable w JD od obrotomierza i licznika mtg. powiedzcie w jaki sposób mógłbym się ich pozbyć zatopić czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Widocznie niektórzy żyją we własnym świecie ale ja w to nie wnikam ;)

 

A ja mam takie pytanie: Dlaczego ostatnie kilka stron to jest nagonka na posiadaczy JD a głównie na Jarka? Może niech autor zmieni tytuł tematu bo obecny nie ma nic wspólnego z ostatnimi stronami

 

Wiesz Daniel @Przemek myśli że zgodnie z przysłowiem mądrzejszy odpuści i przyzna rację ja niestety jestem jak to @szczewko napisał "głupi z domu"(sorry szczewko za zmienianie cytatów) :D więc po co mam odpuszczać ?Jeżeli kogoś nie przekonują ani testy ani opinie użytkowników to co mu pomoże ?On i tak wie lepiej-to się nazywa "besserwisser" i kiedyś leczono to elektrowstrząsami :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

jaro ma racje, popre go w 100%. Spalanie w jd może być wyższe nieznacznie, poniewasz jd mają większą masę niż ciągniki innnej marki biorąc pod uwage tę samą moc. Ja zanim zakupiłem swój pierwszy jd to przez 2-lata zbierałem opinnie o ciągnikach, jeżdziłem po sąsiadach, dilerach, kazdej marki ciągnik sprawdziłem, siadłem-przejechałem się nim, pojechałem do koleśa co taki ciągnik posiada, zasięgnełem opinni. W przyszłym roku kupuje drugi ciągnik, napewno będzie to jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do smoczego apetytu JD:

Z życia wzięte to co napisze ;)

Znajomy (nie podam nazwiska chyba że na PW) ma 2 JD - JD6620se i JD 6110 obrabia ponad 200ha w woj. mazowieckim i aktualnie planuje zakup kolejnego JD około 150-200KM. Powód: jest bardzo prosty cytuje "Jeśli mam pierdo... się całe życie w MTZcie to co to za życie" ;) i co z tego że MTZem spalisz mniej jak spędzisz w tej puszce reszte swego marnego losu. Znajomy ma wszystkie ziemie klasy I.II i III sa to czarnoziemy. Jakoś spalanie też sobie chwali które liczy na wykonaną robote a nie na godzinke.

 

Kolega taty ma też 2 JD- JD6630Premium i 6210 gosporaruje na ok. 120ha (dobry znajony osoby przedstawionej wyżej)

Chwali sobie JD pod względem niezawodności i ekonomiki. Nie wyssaał sobie z palca lecz przeprowadzał analizy porównawcze z ciągnikami marki NH i Case. Pytałem sie go jaki będzie kolejny zakup no i będzie to JD ;)

 

U mnie podobie jest jeden JD będzie niedługo drugi 80konny a czemu??? Niezawodność, brak awarii i jakoś brak tego smoczego pochłaniania litrów ON.

 

Nie ma co dalej się kłucić bo jeden kupi NH i jak wszystko jest OK to lecą same NH. Kolejny kupi drogiego Fendta i dalej lecą Fendty.

Proste.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

Ja też twierdze że w tej chwili niema złych ciągników, tylko są dobre i bardzo dobre. Z doswiadczenia wiem że jd mają wysoki komfort pracy :D sam posiadam jd6330 z ładowaczem czołowym633 i spędzam w nim w ciągu roku około 1000mth a wcześniej pracowałem na ursusie 912 z ładowaczem, którego właśnie zastąpił jd.(ursus w porównaniu do jd to tak jak polonez do merca). :D. A co do tego że one więcej spalą-to znam takich posidaczy jd, którzy twierdzą "a niech nawet beczkę ropy na rok więcej spali, ale zawsze jak zajadę na pole to i z niego wrócę". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

robert a ja twierdze ze nie masz racji.....

....co do pierwszego zdania oczywiscie :D bo sa zle ciagniki ale nie bede wymienial marek bo zaraz bedzie burza ale i tak chyba kazdy wie o jakie marki miej wiecej chodzi

nie ma co ukrywac jak sie zaplaci to sie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A mój kolega ma JD 6800 i powiedział że następny na pewno nie będzie JD. Ze względu na paliwo.

Takich argumentów jest setki i każdy ma rację. :blink: A jak dla mnie to niech każdy kupuję to na co ma ochotę. B) Do każdego trzeba wlać a że spali trochę więcej, to przecież nie tragedia. Jak dla mnie takie kłótnie nie mają sensu i tylko się pośmieje jak tak czytam. :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Sam wiem jaki komfort jest w JD ale nie porównujmy nowego JD do starego Ursusa z lat '80 :P Ale wiadomo że i w nowych Ursusach ciągle jest moda na prostotę wykonania.

Nie chcę nic mówić ale znowu zmieniamy temat ;)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

Ok :). Ja posiadam-posiadałem kilka marek ciągników i Ci powim że w każdym moge znależć jakiś plus. Co do dobrych ciągników zaliczam wszystkie "składaki"(mam na myśli koncern cnh) i wszelkiego rodzaju rodzime i wschodnie maszyny a co do bardzo dobrych, to tak jak twierdzisz-zapłacisz to masz(chociaż urzytkując te drosze maszyny-koszt ich eksplatacji jest tańszy, wrezultacie tańsze ciągniki wychodzą tak naprawde drożej) :unsure: . Koncern cnh stosuje znakomite przekładnie, a silniki-nie będe się wypowiadał ale podobno przecież są takie same jak w fen. :lol:. Znam sporo przypadków gdzie newhol. po 100h pokazał kopyta. Pocieszyć się można tym że silnik w naprawie jest tańszy niżeli skrzynia biegów co jest bolączką znów jd. I tak naprawdę wszystkie są dobre i bdb dopuki się nie zj...bią. Tylko koń potrafi nawalić i pracować dalej :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Kolego jakbyś nie wiedział to fendt stosuje silniki Deutz a nie iveco więc coś ci nie wyszło laugh.gif jedynie jeden model 200 vario ma silnik sisuwink.gif.

Zamoyski z okolic szczebrzeszyn - a kupił nie spełna 3 lata temu NH tm190 traktor rokutongue.gif i po niespełna roku zatarł się silnikblink.gif.A teraz kupił sobie 2 JD i mówi że "teraz dopiero jest robota".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

Dzięki kolego andrzeju(pomieszałem troche temat) masz racje-kopnełem się na tym :P , bo w niektórych kombaj, tych mniejszych montują silniki iveco, a puzniej im większy kombaj to silnik z fińskiej valtry sisu, no i największy caterpillar, w zależnosci od modelu maszyny :D

 

Ale niewarto znowu zmieniać tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny87    2

John Deere 6930 komfort, spalanie w Kvernelandzie EG 4 skiby 17,6 litra/ha, klasa ziemii 4b, kilka górek na polu, kształt pola to trójkąt, powierzchnia 12,20ha(mierzone GPS). Zatankowany do pełna, zaorane wszystko(poprzeczniaki też), dolane do pełna, na pole jechałem dwa razy więc faktycznie spalił mniej. Rok temu miałem na pokazie Fendt 818, ten sam pług, to samo pole, spalanie na komputerze pokazywało 12,5 litra/ha, nie miałem możliwości sprawdzenia poprzez dolewanie do pełnego baku. Posiadałem Massey Ferguson 8150 (nie polecam tego ciągnika) i spalanie było podobne do John Deera. Cena za JD 6930 komfort TLS, przedni TUZ 312tyś brutto, cena Fendt 716 520tyś zł brutto. Wygoda w ciągniku Fendt jest ogromna!!! tak jak cena. Tych dwóch ciągników nie można za bardzo porównywać, tylko moc jest podobna. Bardzo jestem zadowolony z John Deera, polecam go, jednak tylko do pola i ze sprzętem który wykorzysta jego moc w 100%(mój pług jest za mały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Popieram użytkownika czarny87 jak widzicie Spalanie u JD nie jest okropne.

 

PS. Fendt jest drogi ale jak się kupi to się wie że ma się ciągnik dobrze wyposażony i mało awaryjny tak samo jest z JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

tak na prawdę to mój ojciec od początku nie chciał innego ciągnika oprócz Jaśka lub fendta kilka miesięcy przed nami kupił znajomy jd 6430 tata zobaczył go trochę pojeżdził i nie chciał wychodzić hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BuDyN    0

no to jednak trafiło na MF 5455 tur i ma isc na allegro 30 i ma ja zastapic albo Kubota albo Lambo r4 cos małego no i przywiezli nam w styczniu ładowarke wiedemann zeby mozna było do obory wjechac taka zwrotna mala elegancka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a bidaki takie jak ja kupują NH i potem muszą jakoś nimi te pola uprawiać. Według niektórych padają w nich silniki według innych elektronika. Ponoć nawet opony na NH szybciej się zdzierają niż na JD


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Kolego jak by mnie brała zazdrość to bym wsiadł w auto pojechał do dilera i kupił JD.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11
Napisano (edytowany)

Też mam nh td80.Mi w nim 2 rzeczy nie pasują napęd się źle włącza.I słabe sprzęgło.

Bo spalani ma naprawdę małe ponieważ jest bez turbo.Tato belował 12godzin bez postoju to spalił ok-40litrów chyba niezły wynik?

Ciągnik tani i jeździć też się jakoś da ^^

Edytowano przez Artur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0602    2
Napisano (edytowany)

Kolego jak by mnie brała zazdrość to bym wsiadł w auto pojechał do dilera i kupił JD.

 

@artur96- 3,33l/h w prasie? :lol: :lol: Noże też ta prasa miała? :D Nie wiem czy ten nh na postoju ci tyle spali.

Koledze z forum nh td80 przy ugniataniu kukurydzy pali ponad 4l/h (wiadomo jakie obroty przy ugniataniu) a twój nh w prasie nieco ponad 3 litry? :lol:

Edytowano przez lukasz0602

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też się poradziłem na AF:)

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/47696-john-deere-5080r-vs-zetor-proxima-75/page__p__858730#entry858730

Link do tematu:)

Co wam powiem To wam powiem Ale ja biore Jelenia ze względu na spalanie:)

Szwagier ma 5090r i pali mu w pługu kverneland ab100 około 9-10 litrów na godzinę a hektar za godzinę za orze bez problemu:)

Przy turze i w prasie mu spala około 4-5 litrów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj