1rajdzik

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

Jesteś doskonałym przykładem na tzw.partyjny beton-żyjesz w wyimaginowanym świecie i jesteś głuchy na rzeczowe argumenty-gdybyś zadał sobie trudu (wiem to trudne :D ) i poczytał moje posty to wiedziałbyś że nic takiego o czym powyżej pisałeś nie miało miejsca.Ciągnik ma 54,5 kW na WOM-ie czego żadną miarą na 60 KM na silniku przełożyć się nie da-o pardon-Tobie się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0602    2

to coś ty robił na tej hamowni-zapewne obniżałeś spalanie bo co innego i co za tym idzie moc to teraz sie zgodze ze jak zrobiłeś z 80 kucy 60 to pali mało więc wzystko sie wyjaśniło, stary poczytaj co piszesz -pozdrawiam PRZEMEK321.

Dziwisz się że dostajesz ostrzeżenia a mimo to dalej prowokujesz do kłótni i to w każdym temacie gdzie mowa o JD albo Zetorze. Sam masz pretensje do @Królika że cię upomina a ty dalej robisz swoje i znowu prowokujesz. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

następny co czytać nie potrafi? do szkoły sie wracać a nie mądrości na forum pisać-kto kogo tym razem prowokuje co? znawco wielki.a ty jaro powiedz co robiłeś z JD na tej hamowni co? czy może każdy w twojej okolicy tak robi ? ściemniasz stary bo mi sie wydaje ze jednak miałem racje i ciągnik za dużo palił i chciałeś coś z tym zrobić. ps-czytajcie dokładnie temat i dawajcie ostrzeżenia tym którzy na to zasługują i prowokują do kłótni i mowa jest o moderatorach.

Edytowano przez Matey
orty, ostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kol.Brzozak zdaje się takich jak Ty określał mianem "nowy na imprezie" :D -jakbyś czytał (a nie tylko sam siebie utwierdzał w swoich podejrzeniach ) to zauważyłbyś że mój ciągnik palił zbyt dużo (nawet zbyt dużo jak na JD :D ) więc pompa trafiła do serwisu Stanadyne a na hamowni był już po regulacji.Jak stwierdził szef serwisu Stanadyne fabrycznie była ustawiona zbyt duża dawka paliwa.

PS.Ja za same byki dałbym Ci ostrzeżenie-co ja mówię -do szkoły bym posłał (ale pewnie niedawno skończyłeś więc nie będę okrutny :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

kolego przemku, spusc troche z tonu, wysylasz innych do szkoly a sam walisz byki gorsze niz dzieci w podstawówce


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie da rady-większość JD jest teraz na CR a to chyba inna firma niż Stanadyne produkuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszC330    0

ja to bym jednemu i drugiemu dał po ostrzeżeniu bo jeden prowokuje drugiego i na odwrót. Bądz mądrzejszy jeden z drugim i ustąp.. niech sie cieszy że ma ,,wirtualną racje''. A tak wogóle troche od tematu odeszliście.

 

W marcu 2011 kupiłem C 360 3P. Dodam że mam raptem 22 lata i sam na niego zarobiłem. A po drodze jeszcze pare maszyn też sie nabyło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sprawdź kto zaczął.Co do owego ustępowania to akurat mam odmienne zdanie-parę razy ustąpiliśmy to potem mieliśmy potop szwedzki,rozbiory i 1939.com.pl :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Dziwisz się że dostajesz ostrzeżenia a mimo to dalej prowokujesz do kłótni i to w każdym temacie gdzie mowa o JD albo Zetorze. Sam masz pretensje do @Królika że cię upomina a ty dalej robisz swoje i znowu prowokujesz. ;[

 

Nie chce wczyniać kłótni ale kolega @lukasz0602 ma rację w stosunku do ciebie zobacz na poprzednią stronę tam widać że czytałem ze zrozumieniem.przestań się kłócićangry.gif

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

no prosze ja już dawno odpuściłem a wielcy świenci na forum sie odezwali-jest koniec tego tematu to dajcie sobie spokój bo to wy teraz zaczynacie i prowokujecie a ja nie chce mieć z tym nic wspólnego i gdzie moderator który to mie tylko upomina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Kolego @Przemek321. Ci "wielcy święci" chcieli ci wytłumaczyć , że trochę zacząłeś prowokować. Przeczytaj się 2 strony przed, jak zrozumiesz,to dobrze, jak nie,trudno. Zacząłeś wyśmiewać Kolege @Jaro że tylko tankuje do JD, a dzieciom nawet jedzenia nie da. Ja jako człowiek dość obraźliwy, obraziłbym się. Myślisz , że nawet jak ten JD spali te 2l więcej to myślisz że zbankrutuje. Śmiejesz się z niego bo uważa że mało pali. Jak dla niego mało pali i jest usatysfakcjonowany ze spalania to dobrze. Nie wiem co masz przeciw do tego. Dla mnie Fendt przy dobrej robocie mało też nie spali. Każdy traktor jak dostanie w d*pe to spalanie ma niemałe. Nie o to chodzi że jak masz JD to bankrut. Paliwo niestety drogie i do tych 6zł/l może i niestety dojść ale cóż, nikt nic nie poradzi. Nie chce nikogo prowokować ani cię obrażać. Jak tak myślisz że cie obrażam i prowokuję to najszczersze przepraszam.

 

Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tylko wiesz do czego ja cały czas zmierzam ? by ci co chcą kupić teraz ciągnik i jednym z kryteriów jest spalanie nie przeczytali postów takiego JARO i nie zasugrowali sie tym ze mało pali bo tak nie jest i ani TY ani JARO TEGO SWOIMI WYPOWIEDZIAMI NIE ZMIENICIE i jak wspomniałeś paliwo prawie po 6zeta i te 2 litry przy wykożystaniu 1000 tys mtg rocznie daje 12 tys i jak by nie licząc to w rozliczeniu na 10 lat mamy ciągnik można powiedzieć gratis jak sie kupi oszczedny wiec jest o co walczyć i nikogo nie wyśmiewam bo poczytaj sobie jak jaro mi ubliża swymi wyrafinowanymi wypowiedziami a tak do końca nie wiedząc co one oznaczają.wiec teraz niech każdy sobie odpowie na pytanie czy te 2litry to dużo czy nie? dobra koniec rozmowy tylko zeby ci wielcy fanatycy JD nie płakali za jakiś czas ze jednak ktoś tam na forum miał racie ale go zniszczono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak-do moich grzeszków doszło jeszcze parę-raz że ubliżam dwa że nie rozumiem tak właściwie co wypisuję.Co do tego drugiego to myślę że takich opinii nie powinna wygłaszać osoba która ledwie sobie radzi z przelaniem natręctwa myśli na ekran jeżeli zaś o owe "ubliżanie" chodzi to dlaczego niby mam odpuszczać człowiekowi który cały czas zarzuca mi kłamstwo nie rozumiejąc tego co piszę ?Przemek Ty naprawdę wierzysz w takie bajki że ciągniki o zbliżonej mocy będą mieć zużycie paliwa różniące się średnio o 2 l/h ?Myślisz że w jakiejś lekkiej pracy Twój ciagnik spali dajmy na to 5 l/h a mój 7 l/h ?Dealer NH zrobił Ci pranie mózgu ?Jeżeli mi nie wierzysz to spójrz na wyniki testów-jeżeli te z kolei są zmanipulowane :D to już nic Tobie nie pomoże...

PS.Poczytałem parę Twoich postów-w testy też nie wierzysz i innym użytkownikom JD też nie :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jaro pokaż mi test w którym JD wychodzi oszczednie? bo moze jestem tępy ale np ostatnie trzy testy PROFI pokazały ze JD jest najbardziej paliwożernym ciągnikiem na świecie a gdyby było odwrotnie to wszyscy fanatycy JD by je tu wklejali masowo i to jest fakt.ps -skoro mi nie wierżysz to dawaj swojego JD a ja wezme agroplusa szfagra lub agrofarma bo są zbliżone mocowo do twojego JD i zobaczysz ile spalą w tej samej robocie-poprostu nie chcę ci ubliżać bo taki nie jestem ale szczeka ci opadnie-co ty myślisz ze ja swoje opinie wygłaszem by ci zrobić na złość? to są fakty i myśl jak chcesz bo JD BYŁ ,JEST i BĘDZIE PALIWOŻERNY I takie są fakty i nie pisze ze to grat bo to nie prawda ale spala więcej niż inne.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Agroplus ma do ciągania o tonę mniej-Agrofarm nie ma chyba czterostopniowego PS ?:D -ale spełnię Twoje życzenie:

Agrofarm

 

JD

 

Od razu wyjaśniam że wziąłem te testy że tak powiem "jak leci" bo były w miarę nowe .Tak nawiasem mówiąc ja jestem zwolennikiem opinii że za spalanie najbardziej odpowiedzialny jest łącznik pomiędzy fotelem a dachem kabiny :D -może po prostu jesteś bardzo wysoki ,nie mieścisz się i po prostu nie umiesz wciskać gazu inaczej niż "do dechy" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak to właśnie jest jak ktoś ma ciężką nogę to odbija się na spalaniu i na kieszeni ja to używam gazu zależności od potrzeby u mnie licznik rzadko mija 2000tys.obrotów i to jest główny powód że twój więcej spała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Wracąc do sedna wątku na wiosnę przymierzam się kupić ciągnik z turem, nowy. ale po przeczytaniu postów na temat ciągników itd człowiek głupieje co w koncu ma kupić. Ale na pewno AF i sugestie i porady forumowiczów pomogą mi w zakupie. Na pewno nie będzie to jednak JD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

angry.gif. Przemek mój JD spalił ostatnio w czasie robót przy oborze około 4 - 5 L/h więc twoje gadanie mnie dobija. aha akurat tak się składa że pleciesz głupoty. 2 lata temu nie miałem jeszcze JD ani fendta przyjechał do mnie kolega Deutz fahrem k100 z pomocą podpieliśmy agregat 4 m i w pole po uprawie jednego HA okazało się, że super oszczędny deutz spalił ponad 10 l laugh.gif ,za tydzień przywieźli mi JD 5720 odrazu podpiąłem go pod agregat i spalanie było mniejsze o 2 l smile.gif tak to prawda nie masz JD nie praktykujesz jakiś koleś co wogule nie miał doczynienia z tą marką powie ci jakieś głupoty a ty jes dalej nawijasz tak jest wg. mnie.

 

nie chce nikogo obrażać ale jak ktoś takie ściemy pisze to nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Zgadzam się z tobą @andrzej2257 niech kolega @przemek321 opowie o przygodach i doświadczeniach związane z marką JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ok kupujcie WEDŁUG was oszczednego JD bo cały świat twierdzi ze spala więcej a według was spala mniej od jednego z najbardziej oszczedneych silników jakie wprowadzony został na rynek i mówiĘ tu o DEUTZU -życze wam powodzenia w życiu i udanych zakupów ON w przyszłości-pozdrawiam PRZEMEK321.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co płakać mi sie chce jak czytam posty o oszczedności john deere -przecież ten ciągnik pali wiele więcej od tak jak to wielu twierdzi smoka ZETORA a co go dopiero porównywać do DEUTZ FAHRA -skoro właściciele JD twierdzą ze jest oszczedny to niech sobie kupią DF I ZOBACZYCIE I NIE PIER. . . CIE głupot ze mało pali chyba ze nie przekroczysz 1000obr ale tak to sie jeżdzić nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Kolego akurat testowałem deutz fahra i mam JD i wiem jakie jest spalanie więc mnie nie pouczaj sądząc po tobie ty pewnie nigdy nie widziałeś JD lub nie testowałeś i gadasz głupoty.

Przemek dalej pleciesz te swoje bajki brak mi słów.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj