1rajdzik

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?

Polecane posty

jaro    166

Wątpię (i to bardzo ) że tyle zaorze w takim czasie i na takim paliwie-sam mam 5720 więc co nieco wiem i o ile się mogę zgodzić ze zużyciem paliwa w ładowaczu to co do reszty już raczej nie-chyba że jeździ z jakąś łańcuchową i nie śpieszy mu się :D .Mi spala na hektar ok. 13 l z tym iż mam Tura Unii Grudziądz (a one ponoć słyną z "ciężkiego" ciągania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@łukasz.Po co miałbym pisać nieprawdę?Tak prasa bez noży i było belowane siano.

No zależy też kto ma jak ciężką nogę(nie mierz wszystkich swoją miarą)

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jeżeli chodzi o prasowanie i ładowacz to powiedział prawdę mi też spala 4 l - 5 l żadko 6 jak nie mam czasu oczywiście JD 5720. Ja prasuje Fendtem 412 vario to 165 L wystarcza na 2 dni ciągłego prasowania , pracuje niestety z sipmą z - 599 dlaczego niestety? bo mógł prasować z Claasa-em Variant 360 RC ale za przeproszeniem g**pi ROLTEX chce za niego 160 tyś netto ;[ ! korbanki dali mi 30 tyś upustu ale niestety jakiś gościo szybciej kupił a to był ostatni model bo claas odszedł od korbanka.Powiedziałem żeby mi dali kredyt 1 % to kupie za 160 netto a oni nic z tego. Nic z tego? noto aliwederczi roma ... i kupiłem sipme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Ostatno byłem w białym to za classa Varianta 360 nie pamiętam wyposażenia ale rotor chyba był to 118tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Claas Variant zawsze ma rotor ;) dociskacze nad podbieraczem smarowanie, siatke sznurek noże szersze koła i pare innych rzeczy. Hmm bardzo ciekawa ta cena za taką prase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
98mati98    0

My kupywaliśmy kilka lat temu jeszcze wtedy neta nie miałem i wgl no młodszy byłem z 5 lat tu to było i nie zbyt wiedziałem co wybrać gdybym mógł cofnąć czas to bym coś doradził wybrać a tak to kupił c-362 ale i tak to dobra maszyna :P

Edytowano przez 98mati98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@andrzej.Białystok ulica elewatorska Agro-serwis.Jeszce 2 tygodznie temu była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawciu22    9

witam. ja planuje kupić crystala oriona 13 wraz z turem. miałem go na pokazie wczoraj i w sumie jestem z niego zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktorn    0

Przy kupnie ciagnika sugerowalem sie cena ciagnika apetytem na paliwo oraz cena przegladow oraz czesci 4 lata temu kupilem farmera C1 105km i jak za taka kase dobry ciagnik zaluje jedynie ze klimy nie zalozylem.rok temu nabylem Crystal Orion 16.1 i tu podobnie sie sugerowalem wielu ludzi sugeruje sie tym ze sasiad ma john derr to ja tez kupie nie bede gorszy troche to czasem dziwne bo czesto kupuja ciagniki na wyrost pojechalem do fabryki obejrzalem i kupilem ciezko sie kupuje z obrazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirecki    0

JA się też podepnę. Kupiłem wczoraj John Deere 2650a i chciałbym wymienić w nim olej w silniku i w skrzyni. Tylko nie wiem ile wchodzi? Jak ktoś ma takie info to proszę pisać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik77    0

w odpowiedzi na pytanie ilu z nas naprawde kupiło ciągnik myśle że wielu w moim przypadku były takie kryteria 1.kryterium było -kwota jaką możemy przeznaczyć 2. moc i wyposażenie 3 .co ten ciągnik w moim gospodarstwie ma wykonywać 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dobra stajnia w gosposarstwie to c-330, c-360-3P to mus o tego zestawu coś mocniejszebo zetor 8011 i 12145 maszyny twarde do ciężkiej długiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja zanim kupiłm swoje dwa ciągniki case 1056xl oraz case 845xl to juz posiadałem c-330m od nowosci i c-360.kupując większego case nie miałem na myśli wcale tej marki bo rozglądałem się nad renówka110.54 lub 90.14 ale jakoś w oko wpadł case 1056xl i tak już zostało a żeby robota szybciej szła w polu i nie męczyć c-360 w prasie belującej kupiłem specjalnie do belowania drugiego case 845xl bez przedniego napędu i tak na stanie obecnie w gospodarstwie mam 4 ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Wlasnie czasami tak sie zdarza,ze przypadkiem calkiem pada na konkretny model.w moim przypadku dylemat dotyczyl jedynie mocy,miedzy 135 a 150 nominalnej.ale zapas biedy nie czyni,wiec padlo na mx150:) zaczelo sie poszukiwanie,wertowanie for internetowych.po ogladnieciu kilku modeli,padlo na konkretna maszyne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

My kupiliśmy Zetora Proxime plus 100. Głównie sugerowaliśmy się ceną, kosztami eksploatacyjnymi oraz opiniami innych użytkowników Po przeczytaniu kilkudziesięciu postów, kilku rozmowach z innymi użytkownikami wybór padł na Zetora ;)


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Oby ci dobrze chodził.

Był u mnie wczoraj gość co ma proxe 125 bo dajże 2 letnią, 900 godzin, i szuka coś innego. Mówię masz Zetora to i bierz Zetora.A on że nie chcę już Zetora widzieć. Nie dość że pali jak smok, w orce na ziezbyt ciężkiej ziemi z pługiem Akpil 4 skiby to spokojnie 25 litrów , to jeszcze błotniki odpadają ,turbo zmieniane, i silnik poci się, i co chwile coś się dzieje, to jakiś wąż popuści się od chłodzeni to coś innego.

To jest kolego z dawnych lat, wiec raczej nie kłamał i wie co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9

Ja tez kupilem zetorka proxime 80 i smiga bez zarzutu ma juz 300 mth ale jak na lekka robote dobrze sie nim robi.

A jak ojciec Orze Belarusem 1221.3 tez kupiony na prow z 5 skibami to ja zetorkiem mu pomagam i ciagne 4 skiby razem zabieramy prawie 4m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

300mtg to się nawet dobrze nie dotarl można poweidziec :D zrobisz z 3tys mtg i nic ci nie walnie w tym czasie to można poweidziec ze ciągnik marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alusia    0

prosze o pomoc chcę kupić ciągnik szukajac natrafilam w internecie na agrofama.pl co to jest ? kupił moze ktoś jakaś maszynę z tych ogłoszeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Więc i ja się pochwale. Kupiłem Claasa Nexosa 220vl do sadu Polecam jak najbardziej mało pali wygodny, no może to nie FENDT ale pozanim chyba najfajniejszy jeśli chodzi o całokształt.

 

Pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę. Do mojej Kubotki b2400 dołączył Zetor Major 80. Narazie niewiele mogę o nim powiedzieć ale pewnie niedlugo coś naskrobie w tym temacie ;)

wih9.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj