Rolnik70

zetor 6545/7245 czy ursus 4514

Polecane posty

Rolnik70    127

chcę kupić ciągnik, zastanawiam się nad tymi ciągnikami i nie wiem który wybrać

 

proszę o pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko ZETOR a czy 62 czy 72 to zależy do czego. ursus jest zalekki i ma strasznie poj......ną hydraulike, wajcha pod fotelem, wajcha za fotelem itd... a i nie wierz w te bajki ze zetor dużo pali bo to poprostu MIT!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Mit nie mi a spali więcej jak ten ursus. Co do hydrauliki to można kupić z zewnętrzną hydrauliką i takie rozwiązanie jest najlepsze. Żywotność silnika perkinsa jest dużo większa niż zetora. Lekki to dużo powiedziane - tylko 160 kg różnicy. Poprstu w ursusie jest dynamiczny silnik. Komfort większy w Zetorze a tak to porównywalne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Wszystko zależy jak kupisz od kogoś kto sam grzebał w pompie paliwowej to każdy będzie więcej palił ;) do zetora "wszystko" wlejesz i pojedziesz w perkinsie już tak nie zrobisz ;) ja bym nie zamienił już zetora na ursusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

po pierwsze na ile hektarów, co zamierzasz nim robić, jako jedyny ciągnik, czy też jako główny/pomocnik??? Co zamierzasz nim ciągać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Ludzie co w z tym paliwem - wszystko wlejesz i pojedziesz. Przeżyłem już opały i z niewiadomych źródeł paliwa. Co do opału to musiałby być ponad połowę tańszy aby opłacało się to lać bo nie dość że ciągnik nie mam mocy wtedy kiedy jej potrzeba to jeszcze szybciej się zużywa. Ja tam dawno nauczyłem się że paliwo kupuje się z pewnych źródeł i nie ważne jaką mam pompę w silniku. Perkins A4.236 na pewno mniej spali na mth niż zetor 62.. czy 72... Ja 4514 nie kupiłbym dlatego że wolałbym odpowiedniej mocy MF np 365.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Wg mnie ceny 4514 są czasem dość mocno zawyżone. Ludzie cenią je wysoko bo i są z młodych roczników osobiście jednak wydaje mi się że wydawanie 40 czy 50 tys na ciągnik jego pokroju z archaiczną skrzynią 8x2 i średnim komfortem mija się z celem. Co do zetora to mechanicznie też fajerwerków nie ma jednak jest wygodniejszy od ursusa a i w kwestii ceny częsci zamiennych i ceny kupna wydaje się przystępniejszy (ostatnio handlarzom ostro bije na ich punkcie i mają skłonność do windowania cen jednak można znaleść dobry stan w dobrej cenie) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

zetor bez zastanowienia w tym ursusie siedzi sie jak w czołgu a seria 72xx zetor naten czas wszystkich wyprzedził

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

po pierwsze na ile hektarów, co zamierzasz nim robić, jako jedyny ciągnik, czy też jako główny/pomocnik??? Co zamierzasz nim ciągać???

 

15 ha i ciągle rośnie :D był by to ciągnik główny do ciężkich prac żeby odciążyć mf'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

70% ciągników zachodnich z lat 70-90 ma praktycznie identyczną pompę rotacyjną, pompkę zasilającą i filtry i nic się nie dzieje, fama 3P robi swoje ;)  ale co zrobisz jak połowa części już w sklepie jest niesprawna - np pompki zasilające, kto da za oryginał 400 czy 500zł? Lepiej za 40 chińską co ma parametry 20-letniej lucasa.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

kolega CamilloVII dobrze napisał, ceny tych ciągników o które pytasz są przesadzone, moim zdaniem dobrym wyborem będzie Belarus 820 i pochodne, za pieniądze które musiałbyś dać za 30-letniego Zetora kupić 10 lat młodszego Belarusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Czy ten 30-letni Zetor a tym bardziej młodszy Ursus będą gorsze od młodszego Belarusa to bym mocno się zastanowił. Niech kolega kupi sobie co chce. Jego kasa i jego problem. Zetor 7245 w porównaniu z Ursusem 4514 to tylko lepszy komfort a tak to nic więcej nie oferuje. W tej kasie to bym szukał MF. Za 40 parę tyś. kupisz np 365 czy 375 i komfort masz lepszy niż w Zetorze 7245 a do tego maszyna dużo lepiej wykonana i o większej żywotności. Oryginalne silniki Perkinsa wytrzymują spokojnie 10 tyś mtg. Przy tym spali mniej a uciąg ma porównywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

Bierz zetora 7245. Zrywniejszy silnik niż w ursusie, mocniejszy podnośnik w zetorze. Komfort lepszy w zetorze. A ze spalaniem to różnie wychodzi w lekkich pracach to wiadomo ursus mniej spali, ale traktor ma być bych główny to podobnie spalą w ciężkich pracach. Komfort też jest ważny, trzeba o to zadbać bo w przyszłości zdrowia sb nie kupisz... No i taniej kupisz dobrego 7245 niż dobrego 4514.

Edytowano przez Adrian3210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zetor max moment obrotowy 212Nm przy 1600obr/min, Ursus 245Nm przy 1400obr/min, moc max 66 koni tylko ursus osiąga ją przy 2000obr/min a zetor przy 2200... Ogólnie silnik zetora to bardziej przestażała jednostka co odbija się na spalaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może i zetor spali  troszkę więcej ale wystarczy zainwestować perę złoty zrobić w dobrym warsztacie pompę wtryskową i wtryski i cały mit o spalaniu zetora daje w łeb. pozatym zetor najwięcej pali tym któży go nigdy niemieli!!!i w zetorze jest dużaaaaaa kabina a w ursusie jaka jest każdy wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jaki to plus ta duuża kabina? I tak fotela do spania nie rozłożysz. W Zetorze serwo bardziej Ci łapy wytrzęsie niż orbitrol w Ursusie, w Zetorze prędzej się ugotujesz bo ta kabina jak szklarnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jeszcze raz powtarzam - jak ktoś ma niesprawny układ wtryskowy w silniku to niech odda do naprawy. Pisanie że pali dużo bo słaba pompa i wtryski jest po prostu nie poważne. Ursus z silnikiem Perkinsa A4.236 spali mniej niż silnik Zetora 72xx. Do tego wszystkiego jeszcze trzeba doliczyć spore straty mocy na przekładni jakie niestety Zetora nie omijają. Kiedyś widziałem dane z testów owych silników. Użyteczna moc niby mocniejszego Perkinsa to bajka - w zakresie najczęściej wykorzystywanym czyli 1500-2000 obr. oba te silniki mają podobną moc a nawet Zetor jest troszkę mocniejszy. Moc maksymalna w Perkinsie jest nie ekonomiczna ponieważ przy 2200 obr to ten silnik pali drastycznie więcej. Ale we wspomnianym zakresie spalanie Perkinsa jest wyraźnie niższe. Do tego wszystkiego należy doliczyć że Perkins wytrzyma zdecydowanie dłużej bez remontu - oryginalne powyżej 10-tyś mth. Dla dobrego egzemplarza z Zetora to 2 remonty główne. Komfort jest lepszy bo Ursus dał ciała i nie odrobił lekcji - trzeba było kupić kabinę z serii 3xx i nikt by już nie napisał że Zetora ma lepszy komfort:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jeszcze raz powtarzam - jak ktoś ma niesprawny układ wtryskowy w silniku to niech odda do naprawy. Pisanie że pali dużo bo słaba pompa i wtryski jest po prostu nie poważne. Ursus z silnikiem Perkinsa A4.236 spali mniej niż silnik Zetora 72xx. Do tego wszystkiego jeszcze trzeba doliczyć spore straty mocy na przekładni jakie niestety Zetora nie omijają. Kiedyś widziałem dane z testów owych silników. Użyteczna moc niby mocniejszego Perkinsa to bajka - w zakresie najczęściej wykorzystywanym czyli 1500-2000 obr. oba te silniki mają podobną moc a nawet Zetor jest troszkę mocniejszy. Moc maksymalna w Perkinsie jest nie ekonomiczna ponieważ przy 2200 obr to ten silnik pali drastycznie więcej. Ale we wspomnianym zakresie spalanie Perkinsa jest wyraźnie niższe. Do tego wszystkiego należy doliczyć że Perkins wytrzyma zdecydowanie dłużej bez remontu - oryginalne powyżej 10-tyś mth. Dla dobrego egzemplarza z Zetora to 2 remonty główne. Komfort jest lepszy bo Ursus dał ciała i nie odrobił lekcji - trzeba było kupić kabinę z serii 3xx i nikt by już nie napisał że Zetora ma lepszy komfort:)

Żeby to był Perkins może i wytrzymałby więcej ale nie silnik produkowany przez Ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

ursusa

 

Czy możesz w jakiś sposób uzasadnić swoją wypowiedź?

 

Tam wyżej zaczęła się dyskusja odnośnie spalania to jak dla mnie mając porównanie Zetora  i Ursusa to praktycznie różnica przy normalnej robocie w polu jest niezauważalna. Oba palą podobnie i nie za dużo :D Perkins jednak pokazuje co potrafi jak przyjdzie "parkotać" na pusto i jeździć za jakimiś drobiazgami. Tu już różnicę widać i z baku prawie nie ubywa... ale aż takiej tragedii też nie ma :)

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Jeszcze raz powtarzam - jak ktoś ma niesprawny układ wtryskowy w silniku to niech odda do naprawy. Pisanie że pali dużo bo słaba pompa i wtryski jest po prostu nie poważne. Ursus z silnikiem Perkinsa A4.236 spali mniej niż silnik Zetora 72xx. Do tego wszystkiego jeszcze trzeba doliczyć spore straty mocy na przekładni jakie niestety Zetora nie omijają. Kiedyś widziałem dane z testów owych silników. Użyteczna moc niby mocniejszego Perkinsa to bajka - w zakresie najczęściej wykorzystywanym czyli 1500-2000 obr. oba te silniki mają podobną moc a nawet Zetor jest troszkę mocniejszy. Moc maksymalna w Perkinsie jest nie ekonomiczna ponieważ przy 2200 obr to ten silnik pali drastycznie więcej. Ale we wspomnianym zakresie spalanie Perkinsa jest wyraźnie niższe. Do tego wszystkiego należy doliczyć że Perkins wytrzyma zdecydowanie dłużej bez remontu - oryginalne powyżej 10-tyś mth. Dla dobrego egzemplarza z Zetora to 2 remonty główne. Komfort jest lepszy bo Ursus dał ciała i nie odrobił lekcji - trzeba było kupić kabinę z serii 3xx i nikt by już nie napisał że Zetora ma lepszy komfort:)

 

Chyba nigdy nie miałeś zetora lub sugerujesz się instrukcją obsługi, która podaje że naprawę główną robi się przy 6 tys. mtg w normalnych warunkach użytkowania. Mój 5211 ma ponad 8,5 tys. mtg i nie chce słyszeć o remoncie kapitalnym i nie wiem czy ja doczekam jego remontu bo teraz robi już tylko około 200 mtg na rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj11    7

ogólnie posiadam zetora7245 choć ma tylko te 66 koni to moim zdaniem jest ciagnikiem mocnym,zdrowym i kamiennym.Kolega ma ursusa5413 który ma 72 konie to powiedział,że mój zetorek jak na te konie to za***isty ciągnik pracuje nim na 30ha,rocznie krece500 mtg.i nie narzekam silnik ma kamienny niż ursus,podnosnik o dobrym udzwigu ciagam agregat uprawowo-siewny i bez problemu podnosi cały zestaw rozłożony i zasypany przenicą szer.2.5m.osobiście traktor godny uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj