Mateosek

Kabina sokółka stary typ co na błotniki

Polecane posty

Mateosek    14

Siemka macie jakieś pomysły co dać na błotniki w 60-tce ? 

Myślałem nad wykładziną samochodową albo skajem który można kupic od paru złotych wzwyż za metr 

co o tym pomyśle sądzicie 

czy to coś wygłuszy ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Najpierw się przyjrzyj,jak są skonstruowane kabiny np. w starszych zetorach,a potem pytaj,jak wygłuszyć w 60-ce.Samo wyłożenie błotników,nic nie da.Trzeba zrobić podłogę,do tego najlepiej pozbyć się zbiornika paliwa i zabudować kabinę z przodu,żeby ją odseparować od silnika i oczywiście wszystko pouszczelniać wszędzie jakimiś gumowymi "harmonijkami" w miejscach,gdzie są wszelakie "wajchy". Najlepiej zasmarować obustronnie pastą głuszącą,grubo ile się da,i dopiero do tego stosować jakieś materiały wygłuszające.Cichutko nie będzie,ale różnicę zrobi.Wewnętrzną stronę dachu też trzeba wygłuszyć.Zrobi się cięższy,ale nie będzie robił rezonansu.Temat jest o tyle ciężki,że poczciwa 60-ka robi mnóstwo hałasu przez most,zwolnice i skrzynię.Silnik to najmniejszy problem.Niektórzy zakładają komplet atak + koło talerzowe z zetora i ponoć jest różnica.Gdyby to wszystko chodziło cichutko,to i wygłuszyć było by łatwiej,bo tak na dobrą sprawę,to w starszych,a nawet w nowszych zetorach,to wygłuszenie nie jest jakieś szczególnie konkretne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateosek    14

Nad mostem chcialem zrobicna plasko na podloge dac gumy i jakies maty z przodu wszystko uszczelnie w drzwi dam uszczelki samochodowe od drzwi( nie szyb ) a co do dachu to nic nie bede robil bo dac mam od poloneza i jest tam wygluszenie wraz z podsufitka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

mam podobny dylemat. mysle założyć blache na podłogę, wydłużyć pedał sprzęgła i hamulca, bak wstawić od poldka disla pod kabine:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtek4321
      Witam wszystkich proszę o pomoc.posiadam Zetora 10540 i rozwaliłem przy nim dach nie da się naprawić problem polega na tym że nie mogę nigdzie dostać takiego dachu może ktoś ma taki dach na sprzedaż lub wie kto ma lub ma jakieś informacje gdzie mogę dostać taki dach . (Może wie ktoś czy udało by się założyć od forterry w ostateczności gdzyz ten mój jest tak uszkodzony że leje się do srodka podczas deszczu )
    • Przez Radziodzio
      Witam. Kupię kabinę do kombajnu Volvo S 830. Najlepiej woj. Mazowieckie, ale i ościenne mogą być. Mój kontakt tadzio-st@wp.pl. i przez agrofoto Pozdrawiam.
    • Przez KPawlak
      Witam, Czy zna ktoś rozmiar śrub mocujących przednie błotniki w ursusie 3512 / mf 255? 
    • Przez usiu4513
      Witam czy kabina od c 360 podejdzie do c330 ? I jesli nie to czy duzo trzeba przerabiać? 
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Zakuplem internationala 844s z 1981r.
      Jest taki problem ze kabina i blotniki tylnie sa zmasakrowane.
      I pytanie czy kabina "comfort2000" razem z blotnikami pasuje z 744 do mojego 844?
      Lub czy ktos ma jakas kabine razem z blotnikami?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj