News
szymek500

Claas AXION 850 -Opinie o ciągniku i skrzyni Cmatic

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
szymek500    0

Mam zamiar kupić nowego AXION-a 850 z bezstopniową przekładnią CMATIC i chciał bym się dowiedzieć jak się ona sprawuje jak wygląda jej awaryjność może macie taki ciągnik albo coś o nim słyszeliście  ?

nie jestem posiadaczem ale pracuje na mniejszym modelu 810. skrzynia sprawuje sie dobrze, nie ma zadnych dziwnych odglosow. Ciągnik ma 3 lata

Wiadomość z agroFakt.pl

rocco0987    33

Ale zwróć uwagę że on musi mieć jeszcze tę starszą wersję a nie tego co ty chcesz kupić.  Wydaje mi się iż nowa wersja jest dopiero ze 2 lata- chyba żę się myle? W tej starej był motor jd teraz jest ten co w nh, kabina lepiej wyposażona z reszta cały siągnik przebudowany. Najlepiej jak jesteś zainteresowany niech diler da ci na testy. U nas chcieliśmy ze starszym kupić takiego i bez gadania przywieźli. Było to tamtej jesieni i to był własnie pierwszy egzemplarz na polske jeszcze przed sprzedażą tej wersji więc dlatego wydaje mi sie ze kolega wyzej ma te stara wersje...no chyba ze zza granicy sprowadzony. Krucho z kasą dlatego nie zdecydowaliśmy się bo traktor spisał się super. Był to model 830 na full wyposażeniu, tylko ze skrzynią hexashift bo nie chciałem z bezstopniówką. Kabina bajka wygoda idealna, cichutko poręcznie intuicyjnie. Silnik też ok. widziałem axiona na jd i słabo sobie radził, a ten burza. Niby pług 4 skiby ale ziemia spieczona na beton a pola z redziną taką że masakra. Dla porównania miałem MF o tej smaej mocy to jeździł troche wolniej w tych samych warunkach, a jd tez tej mocy na polu bez redziny juz po deszczach i ledwo 9,5 jechał a claas w tamtych warunkach 11,5. Jedyne co to poślizgów łapał sporo, chociaz warunki były extreme. Z tego co pamietam ma też rame wzmacniającą pod silnikiem taki plusik. a z minusów to nie było w joysticku rewersu, chociaz chyba ze skrzynia cmatic montuja juz guzik tylko w hexa nie.

rocco0987    33

wtedy za tę 830 utargowaliśmy na 420 netto. skrzynia pewnie z 30 dopłaty za cmatic no i wiekszy model ale i tak sporo. coraz więcej sobie liczą, ciekawe kogo bedzie na to niedługo stac.

szymek500    0

Tak dużo bo jest CEBIS (za skrzynie jest 30000) przedni tuz wom i hydraulika opciążnik oryginalny 600+900 kg klima tronik opony tył 710 przód 600 i miękka oś a za wyższy model jest 20000 dopłaty bo na początku też miała być 830.

rocco0987    33

No to ja miałem ofertę na identyczne wyposażenie, przedni tuz cebis , obciaznik, klimatronik opony te same, amortyzacja osi tylko bez wom i skrzynia inna (ale trafiłem z ceną za skrzynie ;p). jeszcze oświetlenie dodatkowe miało być. No ale to było tamtej jesieni, to juz ponad rok jakby nie patrzeć.

w dodatku wtedy ten traktor miał dopiero wchodzić na rynek i chcieli go sprzedać żeby prezentował się i reklamował te modele w okolicy.

John175    38

Claas Axion 810 amortyzowana oś, przedni TUZ, Cebis, Hexashift, opony 710, klimatronik cena 390 netto więc za drogo i odpadł na tle konkurencji...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ORION1
      Hej Czy ktoś jest posiadaczem Claasa Aresa jak ten sprzęcik się sprawuje. Może go ktoś widział w pracy. Co sądzicie o tym ciągniku???
    • Przez RoWi
      Witam,
      Ciągnik posiadam od niedawna i niestety pojawił się chyba poważny problem - komputer przestał wyświetlać informacje, po prostu nie daje oznak życia (ciemny ekran , bez śladów zasilania, podświetlenia, nie uruchomił się po krótkiej przerwie w pracy ciągnika). Ciągnik się uruchamia ale nie jestem pewien czy wogóle można korzystać z maszyny. Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki i nie ma przepalonych, okablowanie też wygląda na nieuszkodzone.
      Dysponuje ktoś schematami lub wiedzą którą chciałby się podzielić co należy sprawdzić w pierwszej kolejności?
      czy istnieje jakiś sposób sprawdzenia tego komputera (być może nie padł a problem leży w magistrali can lub w jakimś module) ?
      czy można korzystać z maszyny mimo braku rekacji tego komputera (brak błędów stałych)?

miał ktoś z Was podobny problem?

Bardzo proszę o pomoc

załączam zdjęcie wymontowanego komputera

• Przez radzikus
      Szanowni,
      nie działa wom w aresie. Niby wszystko działa od strony mechaniki a przy próbie właczenia wou coś tam nawet słychać w moście ale mimo wszystko wom nie uruchamia się.
      Pojawia się błąd 345- oznacza mniej wiecej "uszkodzony włącznik womu, wiązkę lub cewkę".
      Czy moglibyscie wskazać mi które cewki odpowiadają za wom w tym ciagniku ?

PS; do tej pory miałem tylko Agrotrona, z Claasem jestem niestety ciemny

Z góry dzięki!
    • Przez uycjhARES
      Witam
      Posiadam Claas ares z 2006r
      Z wałka WOM jest wyciek oleju i chciałbym sie dowiedzieć jak się zabrać za jego uszczelnienie. Czy można tak po prostu go wyjąć wymienić uszczelniacz i wsadzić z powrotem na miejsce?  
      Skrzynia biegów to 16x16, prędkości wałka 1000 i 540.

• Przez zyzek
      Czy to normalne, że po przejechaniu około 8km z dużą szybkością, olej w skrzyni jest już mocno rozgrzany? Da się trzymać przewód ręką, ale jest już gorący.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.