aero2

Ciągnik na 2 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    703

Hahahaha. A gdzie to wyczytałeś? Koń mechaniczny to KM lub koń parowy HP lub czasami zawieruszony z niemieckiego PS. Czasami trafiają się oznaczenia HPM. kn myślałem że to kN tylko z jakiegoś powodu Newton ci podpadł i napisałeś go z małej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Haha KM to ja mam na liczniku w audi a nie w ciągniku pod maską. Tylko mieszasz bez potrzeby...

Edytowano przez stg
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Wytłumaczę Ci i zapamiętaj.

Wg. Polskiego nazewnictwa:

- KM - Koń Mechaniczny - jednostka mocy ( trochę dziwnie że się przyjęła a nie kW czyli kilko Wat)

- km - kilo metr ( jednostka długości równa 1000 metrów [m]), na liczniku masz prędkość więc musi być to jednostka odległości przebyta w odpowiednim czasie czyli masz z ang. km/h lub km/godzinę.

Czasami wystarczy napisać że nie wiedziałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Dobre sobie. Z angielskiego to masz mile, idź na jakieś korepetycje z angielskiego lub jedz do Anglii, jak ci rodzice pozwolą. Poszerzenie wiedzy w twoim przypadku się przyda ale ciężko będzie ci ją rozwinąć.

A nauczać to ty możesz sobie kolegów w szkole jak wogule będą cię słuchać, w co wątpię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

"Wogule" to nie wiem czy dużo się jeszcze nauczę. Chciałem i Tobie pomóc ale niestety nie chcesz. Z ang. oznacza się h czyli huor więc z SI masz jednostkę km/h. Mila to jednostka długości stosowana np.  w Anglii. Ona nie oznacza prędkości a odległość. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Patrze i nie wierze :huh:  Mile na godzinę oznacza się MPH, i stosuje w USA czy UK (choć tam oficjalnie jest system metryczny przyjęty). KM to koń mechaniczny, a kN kiloniuton. tak więc @stg następnym razem nie rób z siebie głupka na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

2 ha to i koniem by obrobil jak nie planuje powiekszac arealu, nie trzeba ropy, i obornik na pole by był. warto wziasc pod uwagę ta opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

Zdecydowałem się na C-330 tylko nie wiem czy brać zwykłą czy trochę dopłacić i brać C-330M proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Możesz brać zwykłą. Taniej kupisz, to samo zrobisz i żadnej znaczącej różnicy nie zauważysz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam zwykłego C-330 i ciągnik elegancki, szczerze polecam, a łatwo u mnie nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

3512 spali mniej niż c 360, ale ma mniejszy uciąg, więc normalne że mniej spali. Po za tym 3512/mf255 są droższe od c 330 i c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

@dobruchowskiYT i @stg - przeczytajcie 3-4 ostatnie posty i zrozumiecie że masze wypowiedzi nie mają sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Twój post jest bez sensu bo 3 i 4 od końca to post @dobruchowskiYT i PolonezAtu. To co napisałem odnosi się do tego co napisał @dobruchowskiYT, jak nie wiesz o co chodzi to nic nie pisz. Bo napisałeś post, a on nic nie wnosi do tematu. Zastanów się kilka razy zanim coś napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

I kto to pisze - kolega co Newtona obraża oraz specjalista od jednostek odległości i prędkości. Napisał wam kolega @aero2 że zdecydował się już na C330, a @dobruchowskiYT że 3512 lepszy po czym kolejny znawca jednostek że C360 lepsza. Co te posty niby wnoszą? Robicie aby bałagan na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

Witam ponownie.

 

Jako że zostało mi tylko 2 ha ziemi to czy Ursus C-330 będzie najlepszym ciągnikiem na lata?

 

Myślałem jeszcze o Ursus C-330M, C-335, C-335M ale nie wiem czy warto dopłacać za nowości.

 

Ile kosztują wszystkie opłaty za Ursus C-330 na rok? Jestem z Łódzkiego pierwszy raz to będę robić.

Edytowano przez aero2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Od ponad roku nic nie kupiłeś ? Widzę znów to samo pytanie. Myślę że ludzie już pomogli i przez rok nic się nie zmieniło na rynku w sprawie C330 i podobnych.

 

Sami mamy mtz82, c360 i c330 na 22ha. Myślę że C330 wystarczy w zupełności, mało pali, części bardzo tanie i wszędzie dostępne. Od kiedy dokupiliśmy C330 to C360 robi bardzo mało bo C330 z tymi maszynami też sobie radzi a przy tym jest oszczędniejsza. W lżejszych pracach spali dużo mniej niż 60-tka która lepsza by była chyba tylko w orce ale najwyżej będziesz robił 3 godziny dłużej te 2ha w skali roku. Też zależy jakie masz maszyny ale moim zdaniem zwykła C330 (w dobrym stanie) będzie najlepszym wyborem. Poza tym radzę zająć się owocami lub warzywami na tych 2 ha. Sami mamy truskawki, pomidory i inne rzeczy bo nawet na 20ha ze zbożami itp. byłoby dość słabo a co dopiero zarobić cokolwiek na 2 ha ziemi.

Edytowano przez Kris94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Co do pomocy to trochę wątpię, czy faktycznie pomogli. Polecałbym odpowiedzieć sobie na pytanie, czego brakowało w ES-ach i czego potrzebujesz w nowym ciągniku. Może wystarczy 30-tka, albo nawet 28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

Od ponad roku nic nie kupiłeś ? Widzę znów to samo pytanie. Myślę że ludzie już pomogli i przez rok nic się nie zmieniło na rynku w sprawie C330 i podobnych.

Nie bo życie inaczej się potoczyło, ale w kwietniu na pewno już kupię Ursus C-330.

Dziękuję wszystkim za pomoc, nie wiedziałbym co wybrać, jako początkujący rolnik.

Edytowano przez aero2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj