Gość Profil usunięty

Nowy URSUS z silnikiem Deutz

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-o-mocy-150-km-bedzie-gotowy-jeszcze-w-tym-roku,56001.html

 

panowie co wy na to? chlopaki z deutza chyba niezly biznes kreca na tych silnikach, najpierw Zetor teraz Ursus :) ciekawe co z tego wyniknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus pierwszy ogłosił że będzie montował do swoich modeli silniki deutz miał być montowany w ursusie 10014T ale co z tym modelem będzie to chyba nawet ursus niewie czy bedzie w produkcji. niejestem pewien ale słyszałem że niektóre ciągniki ursusa które idą do afryki mają montowany silnik deutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Z tego co wiem to te większe modele 140 i 180 maja montowane silniki deutz przynajmniej miały mieć montowane te silniki  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

fendt też montuje silniki deutz, tylko głowice własne :)


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

pronar też silniki deutz ciekawi mnie tylko to czy taki silnik w fendt jest takiej samej jakość jak ten w takim ursusie albo pronarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Wydaje mi się że jakość jest ta samo Niemcy nie pozwolą sobie na bubel i jak  by to wyglądało przychodzi kierownik i mówi dzisiaj się starajcie bo to silniki dla fendta a jutro róbcie co chcecie bo będziecie robić silniki dla ursusa :) to by była paranoja oczywiście mogę się mylić ale to wtedy niech mi to ktoś wyjaśni jak by to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

ja ci mogę powiedzieć tyle że byłem na wycieczce w pronarze i tam robią felgi dla deutz,same,kubota i jakieś tam i dla tych co wymieniłem felgi są robione z innego materiału niż te dla pronaru i innych marek więc może tu być coś podobnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

pronar też silniki deutz ciekawi mnie tylko to czy taki silnik w fendt jest takiej samej jakość jak ten w takim ursusie albo pronarze

 

Według mnie bez sensu byłoby dla nich robić zamieszanie zmieniając technologie produkcji dla części odbiorców.Odlewanie i obróbka metali,cały system składania silników nie jest taki prosty w zmienianiu pod każdego klienta.

A osobnej fabryki dla każdego odbiorcy na pewno nie będą budować bo to tylko niepotrzebne zwiększanie kosztów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj