marcin974

Produkcja brykietu

Polecane posty

marcin974    30

Witam

zakładam ten temat ponieważ na polagrze widziałem linię produkcyjną do brykietu

i stąd moje pytania i zamierzam produkować brykiet na własną potrzebę ale i na sprzedaż

Czy będzie to opłacalne -spotkał sie ktoś z takim czymś?

Czy są jakieś dofinansowania unijne do tego?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Co do dofinansowań to nie wiem. U nas sprzedają to po 420 PLN za T. Jest tego jedna wada. Jeśli słoma była morka to i brykiet jest do d*p*. Jeżeli Ci chodzi o brykiety ze słomy.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

pewnie piszesz o biomaserze firmy asket - powiem tak ze teoretycznie jest to opłacalne i wskazane tylko że wydajnośc tej lini produkcyjnej jest przerażająco niska

 

ogólnie ujmuąc sam pomysł spalania brykietów jest genialny w swej prostocie - niestety barierą jest wydajność maszyn do brykietowania która nie jest oszałamiająca - prawdopodobnie działalność taka jest opłacalna bo spotkałem już kilka firm które zajmują się wyłącznie brykietowaniem


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

gdziesz juz pisalem ze u mnie w okolicy jest firma ktorej sie zawozi 6t slomy a ona ci daje 3 tony brykietu ;) dobre jak ktos ma wiecej slomy jak wymaga hodowla :) swinie sie malo oplacaja wiec moze na nastepna zime sie pomysli tej slomy troche zawiesc-tylko ze ja mam w kostkach a lepiej byloby w rolkach :)

 

nie wiecie na jak dlugi okres palenia wystarcza taka tona tego brykietu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a orientuje sie ktos w cenach lin produkcyjnych do brykietu?

na moje potrzeby wystarczyła by DUO-SET z tej strony http://www.asket.pl/biomasser_linia.php

 

gdziesz juz pisalem ze u mnie w okolicy jest firma ktorej sie zawozi 6t slomy a ona ci daje 3 tony brykietu ;) dobre jak ktos ma wiecej slomy jak wymaga hodowla :) swinie sie malo oplacaja wiec moze na nastepna zime sie pomysli tej slomy troche zawiesc-tylko ze ja mam w kostkach a lepiej byloby w rolkach :)

 

nie wiecie na jak dlugi okres palenia wystarcza taka tona tego brykietu??

1t wegla = 1,25t brykietu no ja mam gdzie słomę przechować i mam jej znacznie więcej niz potrzebne do hodowli :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

ja niedawno oglądałem program o tych właśnie brykietach.Taki piec wzraz z instalacją i zasobnikiem kosztuje około 6tyś zł.ja uważam ze jest to dobry sposób ogrzewania domu.Popiołu z tego jest tylko 1% więc nie trzeba go tak często wybierać. A te brykiety to mozna nawet z odpadków z produkcji soków jabłkowych robic.


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Oglądałam "Siłę z Natury" po Agrobiznesie i była gadka z kolesiem co 400m2 chałpę ogrzewa brykietem, no i bardzo różowo to wyglądało. Oszczędności 5.000zł w porównaniu z olejem opałowym. ;)

 

A co do maszyn brykietowych to na poprzedniej edycji premier też był taki "mikser" do słomy, mnie to się podobały te krążki. Przydały by się jako baloty do modeli. :)

 

Ostatnio jak byłam w mieście to przejeżdżał Claas Ares i Fendt Vario (ten starszy z kanciata maską) i ciągli przyczepy to bel z Pronaru te trzyosiowe i każdy miał TURa i było napisane z tyłu SKUP SŁOMY. Pewnie z jakiejś brykieciarni byli i skoro stać na taki sprzęt... :) To produkcja musi się opłacać. :)

 

Widzę, że @dawid12 tez ten program oglądał. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Brykiety z biomasy są doskonałe i mogą być ze słomy, siana czy innych odpadów po rolniczych. Można też uprawiać rośliny energetyczne takie jak wierzba kanadyjska, trawa słoniowa i parę innych. Nie tylko tanie ale i ekologiczne ogrzewanie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50
Oglądałam "Siłę z Natury" po Agrobiznesie i była gadka z kolesiem co 400m2 chałpę ogrzewa brykietem, no i bardzo różowo to wyglądało. Oszczędności 5.000zł w porównaniu z olejem opałowym. ;)

Widzę, że @dawid12 tez ten program oglądał. :)

 

no ba... wtedy jeszcze ospe wietrzną chyba miałem to oglądałem:)


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
a to musi byc specjalny piec do tego? :)

nie -można palić tym w piecach kaflowych, miałowych, a nawet kominkach

co do popiołu to jak bys miał 1% to z tony słomy byłoby 10kg popiołu ;)

ja czytałem ze od 5-7% :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Byłem ostatnio u kolesia co bawi się w takie coś, w gazecie się ogłaszał, miał po 300 zł tona. w workach popakowane, ale kiepsko miał je zbite bo praktycznie 1/3 się sypała a jak się sypie to za szybko się pali i oczywiście krótko trzyma temperaturę.

Mówił, że sypie się od tego że słoma za wilga lub za sucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ta brykieciarka Asketu ma jedną zaletę jest tania, ale ma też jedną wadę słabo ściska słomę (ślimakowa brykieciarka). Dużo lepszy efekt dają brykieciarki hydrauliczne, no ale one też ładniej kosztują. A cała linia rozdrabniacz do słomy, suszarnia i brykieciarka to juz trochę kosztuje. Odesłałbym was po info gdzieś ale zaraz mnie modzi okrzyczą że nie wolno reklamować innych ...


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

wiec już sie co nie co dowiedziałem (w weekend nie było można) :)

maszyna z wydajnością 50kg/h 21.500 bez vatu 22%

z wydajnością 100kg/h 55.400zł bez vatu 22%

a o wydajności 300kg/h 95.200zł bez vatu 22%

tona brykietu kosztuje ~400zł

można tez tak zrobić ze zawiezie sie komus kto ma biomasser zawieźc 3t słomy a wzamian da tonę brykietu

pytaliśmy tez po ile słomę skupuje to powiedział ze po 100zł za tone (pomyslcie -brykiet po 400zł za tonę sprzeda, a żadnych ,,produktów" ubocznych nie ma) :D

zastanawiam sie nad tą maszyną za ponad 100tys z watem -czy jest jakieś dofinansowanie z ARiMIR'u do tego?

 

siano czy trociny tez tym przerobi na opał :)

 

 

A tutaj zamieszczam maila którego dostałem od jednej z firm ;)

Szanowny Panie,

 

Firma ASKET jest cenionym na polskim rynku producentem urządzeń do brykietowania słomy i siana. W ofercie firmy znaleźć można zestawy, których wydajności mieszczą się w granicach od 50kg/h do 1500 kg/h.

 

Maszyną o najniższej wydajności (50kg/h) jest BIOMASSER SOLO, którego cena wynosi 21.500,00 zł netto + 22%VAT, natomiast BIOMASSER DUO, urządzenie o wydajności 100kg/h kosztuje 39.800,00 zł netto + 22% VAT.

 

Surowiec wykorzystywany do produkcji brykietu powinien być pocięty na odcinki o długości od 2 do 5cm. Do otrzymania takiej długości materiału wsadowego służą rozdrabniacze, także znajdujące się w ofercie firmy ASKET. Stworzenie zestawu, w skład którego wchodzi rozdrabniacz wraz z brykieciarką, umożliwia znaczne ograniczenie nakładu pracy na rozdrobnienie surowca przed jego brykietowaniem oraz jego załadunek do zbiornika zasypowego urządzenia do produkcji brykietu.

 

Koszt zestawu BIOMASSER SOLO-SET, w skład którego wchodzi rozdrabniacz na słomę luźną oraz brykieciarka o wydajności 50 kg/h wynosi 27.500,00zł netto + 22% VAT, natomiast BIOMASSER DUO-SET-rozdrabniacz na słomę luźną i kostkowaną połączony z urządzeniem do produkcji brykietu o wydajności do 100kg/h, kosztuje 55.400,00zł netto+ 22% VAT. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zakupem tylko rozdrabniacza na słomę luźną, wówczas jego koszt wynosi 5.850,00zł netto+22% VAT, natomiast rozdrabniacz na słomę kostkowaną i luźną kosztuje 15.600,00zł netto + 22% VAT. Zestaw BIOMASSER 2DUO-SET (wydajność do 200 kg/h) kosztuje 95.200,00 zł netto + 22% VAT. Dokupując kolejne brykieciarki, zwiększamy wydajność zestawów. Każdy zestaw wyposażony jest w filtr workowy, który znacznie ogranicza zapylenie w miejscu pracy.

 

Wyżej wymienione ceny sa cenami netto, EXW Poznan Polska Incoterms 2000 i obowiązują do końca marca 2008r.

 

Istnieje możliwość obejrzenia urządzenia BIOMASSER SOLO/DUO w trakcie pracy, po wcześniejszym ustaleniu dokładnego terminu. Pokazy, na które serdecznie zapraszamy, organizowane są w siedzibie firmy ASKET w Poznaniu na ul. Fortecznej 12a. Najbliższy pokaz, na który są jeszcze wolne miejsca, odbędzie się 26 lutego 2008r. o godz. 10.30. Odpowiednio wcześnie należy zgłosić swój przyjazd, najlepiej telefonicznie w biurze firmy ASKET, w celu zarezerwowania miejsca.

 

Produkt finalny, czyli brykiet ze słomy i siana nadaje się do zastosowania w tradycyjnych kotłach grzewczych, piecach kaflowych, kominkach, ciepłowniach, a także zautomatyzowanych kotłowniach. Wartość opałowa tego produktu wynosi od 16,5 do 17,5 MJ/kg natomiast zawartość popiołu ok. 2 do 4%. 1 tona węgla przekłada się na 1,25 t brykietu.

 

W celu uzyskania większej ilości niezbędnych informacji, uprzejmie prosimy o telefoniczny kontakt z biurem ASKET.

 

Jeżeli chciałby Pan otrzymać ofertę cenową dotyczącą konkretnego zestawu BIOMASSER, uprzejmie proszę o podanie (najlepiej telefonicznie) dokładnego adresu pocztowego, na który moglibyśmy wysłać ową ofertę.

 

Gdyby był Pan zainteresowany zakupem urządzenia, proszę o przesłanie na adres firmy ASKET zamówienia, w którym oprócz podania nazwy zestawu, powinny znaleźć się dokładne dane kupującego m.in. imię i nazwisko, adres, nr tel. Okres realizacji zamówienia liczony jest od daty wplaty zaliczki lub pełnej sumy i wynosi ok. 3-4 tygodnie. W przypadku gdyby urządzenie znajdowało się w magazynie, okres oczekiwania uległby skróceniu.

 

Uprzejmie informujemy, że ASKET nawiązał współpracę z Bankiem Gospodarki Żywnościowej S.A. (BGŻ) w zakresie kredytowania zakupu maszyn BIOMASSER: brykieciarki oraz rozdrabniacze wraz z osprzętem. Opłata za rozpatrzenie wniosku wynosi 0 zł. Kredyt dostępny jest w placówkach BGŻ na terenie całego kraju. Wykaz placówek znajduje się na stronie banku: www.bgz.pl.

 

Korzystając z okazji informujemy, że w dniach 14-16 marca firma ASKET weźmie udział w targach AGROTECH , odbywających się w Kielcach. Podczas tej imprezy będzie można zobaczyć bardzo ciekawą ekspozycję naszej firmy. Zaprezentujemy wówczas cały zestaw urządzeń w ruchu (brykieciarki, rozdrabniacze). Serdecznie zapraszamy!

 

Jednocześnie zapraszamy do regularnego odwiedzania strony internetowej, na której znajdują się aktualne informacje o produktach, działaniach promocyjnych oraz osiągnięciach firmy ASKET. Strona dostępna jest pod adresem: www.asket.pl

 

 

 

 

 

Z poważaniem,

 

Danuta Maciąg

 

Wydział Obsługi Klienta


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

@marcin974 radzę ci dobrze przemyśl tą inwestycję. Bo brykiet z brykieciarki ślimakowej nie wygląda "spójnie". A klient nie będzie chciał kupić i palić brykietem który się kruszy i sypie. Np. porównaj jakość tego brykietu z wysokiej jakości brykietem kominkowym (nie pamiętam marki brykieciarki, ale brykiet ma otwór w środku i kształt graniastosłupa o podstawie sześciokątnej). Pozdrawiam.

PS: Nie mam firmy brykietującej i nie zniechęcam cie specjalnie ;)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mój ojciec myślał nad tym kiedyś i sie dowiedział że na to też dają połowę ceny z unii.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Ja słyszałem, że brykiet z dziurką lepiej się pali a to czy om się będzie rozwalał czy nie to kwestia ustawienia maszyny i odpowiedniej wilgotności słomy. Na początku zeszłego roku jak byliśmy w firmie ASKET to sama brykieciarka kosztowała 20tys. no i ta wydajność nie jest taka znowu zniechęcająca.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

@Karol I a widziałeś kiedyś brykiet z Asketu nierozpadający się?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgin    1

Też kiedyś zastanawiałem się nad tym i jestem nadal zainteresowany tylko kaska potrzebna. ;) Po kilkudziesięciu h spędzonych na szperaniu w necie i czytaniu opinii o sprzęcie wydanych przez producentów brykietu odradzam firmę ASKET. Lepiej wrzucić i ubić luzem słomę do piece niż bawić się tym czymś zwanym brykieciarka. :D

Żeby pomyśleć o handlu brykietem trzeba mieć suszarnie co jest bardzo dużym kosztem :angry: . Potrzebna jest sieczkarnia co rozbije słomę na frakcje kilku mm. Najlepsza jest sieczkarnia do której można włożyć całe bele. Mają one największą wydajności do kilku t/h. Moim zdaniem można zacząć myśleć o tym interesie mając 200tyś zł, można kupić za tą kwotę używaną linię do produkcji brykietu o nie dużej wydajności ale wydaje mi się wystarczającej na początek. :)

 

 

p.s. Czemu nie nalicza mi postów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1
@Karol I a widziałeś kiedyś brykiet z Asketu nierozpadający się?

 

Tak tylko po zewnątrz był brązowy bo tak był przypalony, duża temperatura i duży ścisk.

 

Do brykieciarki hydraulicznej to słoma raczej nie może być sucha, bo na co by się skleiła ;)

a jak na Premierach powąchałem brykiet z hydraulicznej brykieciarki to stęchlizną waliło.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

A moze macie jakies stronki o produkcji brykietu ze słomy. Czy było by to opłacalne na 100ha ziemi?? Ile mniej wiecej mogłbym tego brykietu uzyskac z takiego obszaru?? Jaki jest koszt uzywanych brykieciarni hydraulicznych?? Czy brykiet musi być przechowywany w suchym pomieszczeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Rzeczowo opisane, tylko bez uczucia...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

mój znajomy zaczął sie w bawić 2 lata temu to powiem że z początku to nie było za dobrze ( 1 rok) ale jak mu sie to rozkręciło to na 2 skupywał słomy ile sie dało i od kogo <_< ja mu w tamte żniwa oddaliśmy mu ponad 300 beli a on tylko policzył za przerób a brykieciarkę ma z firmy alchemik trochę z początku mu słabo zbijała ale już po jakimś czasie było wszystko dobrze , ktoś pisał że chłop opala tym 400 m2 mieszkania <_< u nas opalamy samym brykietem 1200 m2 ( mamy piekarnie i sklep i budynek mieszkalny w jednym ) i w tym roku przepaliliśmy trochę ponad 40 t ( co prawda była słaba zima ale ten budynek jest nie ocieplany ) i tak w normalną zimę wyszło by z 50 t ( ale jak dla mnie to brykiet do palenia jest bardzo dobry do rozpalenia włożysz trochę kartonów i wsypujesz 100 KG brykietu i sie już pali i nic więcej a z węglem to trzeba mieć i drewno i kartony jakieś a w przeliczeni do kilogram brykietu ma tako samo wartość jak 0.73 kg węgla ( taki przelicznik mniej więcej :lol:

 

Pozdrawiam Johny

jak nie wierzycie mogę dać wam zdjecia budynku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Jeśli chodzi o brykietowanie to do opalania duzych powieżchni to nie ma sensu (chyba) brykietowac odrazu najlepiej palić słomą w kostkach lub belach, bo piece są duże i nie ma problemu z załadunkiem np kostki słomy. Ja np wypróbowałem w tym roku opalac susarnie podłogową i zużyłem 12bali kostek a jedna paliła się około 30-40min. to chyba całkiem niezle a temperature miałęm taką samą jak przy drewnie:) a co do opalania dumu to brykiet bedzie lepszy bo zajmuje mniej miejsca i łatwiejszy do dołożenia do pieca. A co do brykieciarek to słoma musi byc sucha, bo jesli nie to nie warzne z jakiej prasy (ślimakowa, hydrauliczna) i tak sie rozypie. A co do pras to slimakowa jest lepsza bo jest cichsza, zuzywa mniej energii i robi lepszej jakości brykiet, ale taka brykieciarka wysokiej jakosci oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez fd65
      czy są jakieś tarcze,noże lub coś w tym stylu dzięki czemu przy pomocy kosy spalinowej stihl FS 120 mógłbym kosic trawę na siano ? bo kosą ręczną nie umię a mam 40 arów na pochyłym sadzie i chciałbym to zebrać.
    • Przez jasiu123
      Witam.
      Nie mam co zrobić z trawą więc pomyślałem żeby skosić łąkę i wrzucić trawę do obornika aby sobie przefermentowała i byłby z tego nawóz. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy nie spowoduje to zakwaszenia pola lub innych skutków ubocznych?
    • Przez rogerr33
      Witam
      Mam zamiar zakupić takie urządzenie
      http://allegro.pl/wilgotnosciomierz-siana-i-slomy-draminski-hmm-i4409965262.html
       
      może jakieś opinie? Głównie będę go używał do sprawdzania wilgotności w belach słomy a takie pytanko jak myślicie czy zmierzy wilgotność w pszenicy czy rzepaku?
    • Przez Primorac
      Witam, 
       
      Zapraszam do zapoznania się z ogłoszeniem  
       
      http://olx.pl/oferta/przyczepa-do-bel-pronar-t023-CID757-IDduwGw.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj