adamg

bydło charolaise

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AGRObombula    3

adamg chyba niemasz zamiaru opaów na wyslotkach trzymać te bydło potrzebuje paszy konkretnej wysoko energetycznej w której składzie jest zboże albo ziarno kukurydzy a siano kiszonke i saiano to tylko jako dodatki sie stosuje. z mojego doświatczenia wynika ze jeśli niedasz konkretnej paszy to nic nieosiągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar3k17    0

no wiesz 5 ha czy starczy czy nie to zależy jaki bedzie rok czy znowu bedzie susza i prawie nic nie bedzie czy rok sie trafi bardzo dobry i nie bedzie miejsca w magazynach więc lepiej troszke więcej zasiać i potem można sprzedać więc sie napewno nie zmarnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Ja trzymam Charoleise 20 matek i powiększam sukcesywnie. Nie ma problemu z wycieleniami jak się nie przesadza z żywieniem. ( u mnie sama trawa a zimą sianokiszonka i siano) Młodziesz na sprzedaż to normalnie na intesywnym trzymam .

Mnie w rasie tego bydła ujeła jedna rzecz. SPOKOJ i to że są grzeczne jak mieliśmy LM i Angusy to zawsze porwały ogrodzenie i uciekły a Charoleise najedzą się i leży żadnego ganiania Są poprostu bardzo spokojne psychicznie i grzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Panowie często Wam sie zdarza że zazwyczaj jałówka po ocieleniu ma cielaka w nosie a czasami potrafi go rogami zajechać? Dziś mi sie ocieliła taka agentka szkoda mi jej bo sie sama ładnie ocieliła oczyściła ale takiego zachowania to niemam zamiaru tolerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

miałem tak kilka razy ale potem przechodziło . chociaż mam jedną taką wariatke co jej nie przeszło i raz zagniotła mi cielaka i dlatego teraz od razu po porodzie zabieram go i nie zostawiam przy niej !!!!!

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Tylko wiesz ja mam mamki i podtawą jest żeby sie krowa sama cieliła czyściła i odchowywała cielaka, szkoda mi jej bo sie sama ocieliła i wyczyściła no ale jak jej nieprzejdzie takie agresywne zachowanie do cielaka to ją będe musiał sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiiArbas    0

Powiedzcie proszę Panowie ile czasu taka mięsna sztuka musi rosnąć do 800 kg wagi- przy logicznym i odpowiedzialnym zywieniu. Wiadomo, że na gazetach nawet koza nie urośnie;-). Zaczynam dopiero przygodę z typowo mięsnym bydłem. Do tej pory mieszańce realnie do tej wagi- o ile w ogóle ją osiągnęły musiały stać sporo ponad 2 lata;-) Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt93    49

byk Charolaise ktory chodzi 6 mies. z mamką powinien w ciagu roku osiagnać około 500kg. A te 800 kg to tak róznie około 18 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek4365    0

Witam jak w temacie:

Jaką wagę osiągają byczki w ok 18 mies?

Czy jest u nich spokój nie wierzgają itp.?

Jakie są przyrosty dzienne?

itp.

Szukałem podobnych tematów ale nic ciekawego nie znalazłem

POZDRO

Tematy połączone. Coś słabo szukałeś ;)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie mam takie pytanie co sądzicie o kryciu jałowek charolaise bykiem limuzynem? chodzi mi o to zeby cielaki sie małe rodziły. ktoś mieszał te rasy w taki sposób jaki efekt wychodzi?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505

Ile można dac za cielna jalowke charolaise z dokumentami? Cena 5800zl to dużo waszym zdaniem? Termin wycielenia to koniec kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558
Napisano (edytowany)

!?|/('

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafaell31
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się informacji na temat rasy Charolaise, opinie, spostrzeżenia itp. 
      Czy ktoś się orientuje gdzie w woj. Podlaskim mógłbym kupić czysto rasowe sztuki. 
      Z góry byłbym wdzięczny za odpowiedzi. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj