agrofoto

Lamardor 400 FS + Nawóz donasienny - Szczęśliwy mariaż już trwając od wielu lat i zawsze w modzie

Polecane posty

agrofoto    90

 

Kombinacja zaprawy Lamardor 400 FS z wysokiej klasy nawozem donasiennym zawierającym mikroelementy, jest jednym z najlepszych połączeń dwóch preparatów w zaprawach. Skuteczność i wynikający sukces tego mariażu są już potwierdzone w wieloletnich wymagających warunkach polowych w Polsce. W związku z tym istotne jest zapewnienie młodym roślinom zbóż bardzo skutecznej ochrony przed chorobami, a jednocześnie łatwego dostępu do niezbędnych mikroelementów. Pozwala to znacząco poprawić wschody i rozwój zaprawionych roślin, co przyczynia się do uzyskiwania wysokich plonów.

Lamardor 400 FS jest nowoczesną zaprawą, która można stosować we wszystkich gatunkach zbóż ozimych i jarych – w tym jęczmieniu. Zaprawa zawiera dwie substancje czynne: protiokonazol oraz tebukonazol. Te substancje doskonale się uzupełniają i pomiędzy nimi istnieje silny synergizm, to znaczy w połączeniu działają zdecydowanie lepiej niż osobno (Wykres 1).

 

 

 

wykres 1.png

Wykres 1

 

Substancja protiokonazol chroni w większym zakresie nasiono i korzenie, a tebukonazol przemieszcza się bardziej do liści roślin. Dzięki temu, Lamardor 400 FS działa bardzo długo i skutecznie zwalcza choroby w różnych fazach rozwoju młodych roślin. Jako uniwersalna zaprawa więc chroni nasiona, korzenie, liście nie tylko przed typowymi chorobami odglebowymi lub odnasiennymi jak zgorzel siewek, śniecie, głownie czy pleśń śniegowa, ale także wcześnie pojawiającym się mączniakiem. Poza tym była potwierdzona wysoka skuteczność zwalczania pasiastości liści jęczmienia w licznych zagranicznych doświadczeniach. (Wykres 2)

 

 

wykres 2.png

Wykres 2

 

Lamardor 400 FS stymuluje dodatkowo rozwój korzeni w wyniku czego, młode rośliny są w stanie lepiej i szybciej pobierać wodę oraz inne substancje odżywcze. Ten efekt nazywa się „efektem regulacji”. Zawarty w zaprawie Lamardor 400 FS - protionkonazol daje jeszcze dodatkowy efekt tzw. „zielonego liścia”. Oznacza to, że liście młodych roślin mają intensywny zielony kolor, przez co proces fotosyntezy przebiega w nich wydajniej, co powoduje lepszy rozwój roślin. W efekcie końcowym rośliny zaprawione zaprawą Lamardor 400 FS są zdrowsze, silniejsze i stanowią doskonałą podstawę do budowania plonu.

Ponieważ formulacja zaprawy Lamardor 400 FS jest bardzo skoncentrowana, stosuje się ją w niezwykle niskiej dawce 20ml / 100kg ziarna.

Drugim elementem połączenia jest nawóz donasienny Peridiam® Ferti. Ten nawóz jest także produktem firmy Bayer CropScience i oferowany w paku handlowym wraz z zaprawą Lamardor 400 FS. Oznacza to, że wszyscy klienci, którzy decydują się na zakup Lamardor 400 FS dodatkowo otrzymują nawóz donasienny Peridiam Ferti w ramach akcji „najlepszy mariaż”. Ten nawóz oczywiście nie jest w stanie zastąpić podstawowego nawożenia doglebowego, ale dzięki zawartości mikroelementów pozwoli roślinie na lepszy start. Ma to szczególnie duże znaczenie dla dobrego rozwoju roślin w trudnych warunkach stresowych na polu np. chłodów czy suszy.

Nawóz donasienny Peridiam Ferti zawiera w swoim składzie mangan, cynk i molibden. Dostępność manganu jest bardzo ważna, szczególnie w początkowym okresie rozwoju roślin. Bierze udział w przemianach związków azotowych oraz procesie fotosyntezy. Wpływa na pobieranie żelaza i fosforu z gleby.

Cynk jest ważnym składnikiem wielu enzymów w roślinie i bierze aktywny udział w syntezie białek.

 

lamardor_1l-003.jpg

 

Molibden bierze udział w przemianach związków azotu i fosforu w roślinie. Stymuluje tworzenie chlorofilu (udział w procesie fotosyntezy). Poza tym wzmacnia odporność roślin na niekorzystne warunki pogodowe (chłody, susza).

Dodatkowo, nawóz Peridiam Ferti, poprawia wybarwienie nasion oraz ich pokrycie zaprawą, stosuje się go w dawce 100 ml / 100 kg ziarna.

Ze względu na wszystkie wymienione zalety, kombinacja zaprawy Lamardor 400 FS z nawozem donasiennym Peridiam Ferti jest naprawdę najlepszym mariażem. Cechy tych dwóch produktów doskonale się uzupełniają, zapewniając roślinom lepszy start i w związku z tym stanowią bardzo dobrą bazę do budowania plonu. Zachęcamy do zakupu zaprawy Lamardor 400 FS z nawozem donasiennym w paku, naprawdę warto:

  • Lamardor 400 FS chroni przed chorobami nasiona, korzenie i części nadziemne roślin, polecany do wszystkich gatunków zbóż w tym jęczmienia.
  • Lamardor 400 FS daje efekt regulacji. Mocno stymuluje rozwój korzeni.
  • Poprawia tolerancje młodych roślin na przymrozki i suszę.
  • Lamardor 400 FS daje efekt tzw. „zielonego liścia”.
  • Nawóz donasienny Peridiam Ferti oferowany wraz z zaprawą Lamardor 400 FS, zapewnia młodym roślinom lepszy start (widoczne szczególnie w czasie chłodów czy suszy).

 

Robert Puhl

Zarządzanie Zaprawami Nasiennymi

Bayer CropScience.

 

 

 

 

Czytaj więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj