Polecane posty

jd6220    1

witam. mam problem z moim agrofarmem 420 z przebiegiem około 1000h chodzi o dymienie na niebiesko lub niebiesko czarno po rannym odpaleniu po nocy dymienie nastepuje podczas rozruchu i po max 5sek. ustaje później jak już przestoji caly dzień i zapale go poznym popołuniem to jjuz tego dymku nie ma a dzisiaj jak 2 razy grzałem swiece to puścił sadze oraz trochę czarnawo-niebieskawy dym jak już ruszyłem z miejsca i dalem trochę gazu to pojawił się ciemno niebieski dym ale tez na pare sekund czy to jest wina uszczelniaczy zaworowych? czy może nie cos z wtryskiwaczami lub turbina? bo potem  już wszystko jest ok nie zauważyłem żeby olej znikal na bagietce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Od dawna tak ma czy pojawiło się w ostatnim czasie? Bo skłonny bym był powiedzieć, że "ten typ tak ma" podobnie jak sporo nowoczesnych silników, że zakopci lekko przy odpalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

Jak świeca płomieniowa to normalne że zadymi bo ropa się spala w kolektorze a potem to wypusci przez gary i tłumik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Np.przy DF agroplusie 87DTzawsze jak jest zimny odpale to tak robi zwłaszcza jak trochę krótko podgrzeje te nowe silniki są tak wycliwione że nawet w leci wypada podgrzać .No nie wszystkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

teraz w tym zimowym okresie ale jakas przeczyna chyba jest ...

Edytowano przez jd6220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

No chyba że ci świeca nie grzeje bo dzisiaj specjalne próbowałem odpalić DF ma zaledwie nie całe 2000mth i bez grzania to dosłownie tak samo jak opisujesz a z grzaniem za dymi na czarno i spokój tyle że nie ma świecy płomieniowej tylko zwykła i jeszcze grzeje przez jakiś czas po odpaleniu a później ani dymka nie puści,ja myślę że to normalne i nie ma powodu do nie pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

u ciebie tez puścił niebieski dymek po odpaleniu bez grzania swiecy? jeszcze latem jesienią nie miałem tego problemu

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Wiedemann też jak za krótko podgrzeje to też przydymi na niebiesko tyle że tam jest silnik z pośrednim wtryskiem nie ma się czym martwić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

dodam ze przy ruszaniu czasami tak jest ze sporadycznie puszcza niebieski dym np. przyspieszam po zmianie biegów i pusci niebieski dym potem znow zmieniam bieg i znow pusci dym a za kolejnym biegiem już jest ok i dodam ze to się dzieje dosyć zadko sporadycznie.....trochę to dziwny jest objaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

w sumie sam nie wiem czemu tak jest. czasami tak jest ze jest wszystko normalne a co jakiś czas jak się go przyczysnie to puszcza chmure niebieskiego dymu tak czy inaczej to jest pewnie wina oprzyzadowania(np. turbina) silnika niż samego silnika....(np.uszczelniacze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Nie przyglądałem się dokładnie ale mi się wydaje że u tego typu silnika kokrywa zawór jest zarazem kolektorem ssącym to może wciąga minimalne ilości oleju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Taki kit wciskam że aż sam się wyprostować tam są przeciesz pokrywy zaworów osobno na każdy cylinder i kolektor osobny chociasz spotkałem się razem ale to zupełnie w innej maszynie ,moim zdaniem sprawdź filtr paliwa i czy nie pociąga powietrza gdzieś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Łukasz221
      Witam. Miałby ktoś może oznaczenia gałki rewersu i biegów od Deutz-Fahr DX 4.30? Chodzi mi o te na samej górze, ponieważ moje sie starły. Mogą być też całe gałki, proszę o link w komentarzu lub wiadomość priv
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez GangstaRapShit
      Cześć, kupiłem łożysko samonastawne do kombajnu Anna i po odpakowaniu zobaczyłem że ma ono dziurki i jakąś dziwną wypustkę nie wiadomo po co. Stare łożysko nie miało ani dziurek ani tej wypustki. Nie wejdzie mi to z tym w oprawę. Co to jest? Można to zeszlifować? Załączam zdjęcia. Z góry dziękuję za pomoc!
       
       
    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj