DarekGaudyn

brona wirnikowa pod ziemniaki wczesne

Polecane posty

DarekGaudyn    10

witam mam pytanie odnośnie czy brona wirnikowa w uprawie pod ziemniaki wczesne zdała by egzamin w glebach cięższych? zastanawiam sie właśnie nad kupnem takiej maszyny lecz nie chciał bym kupić a sie okarze ze będzie to nie potrzebny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Brona wirnikowa to jedyne wyjście żeby jak najlepiej doprawić. Im wolniej tym ziemia bardziej rozbita. Jak ziemia cięższa to żadnej innej opcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

to żeby tak dobrze doprawić ziemie a przy traktorze o mocy 100 KM to jaką szerokość wybrać 2,5m czy da rade 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Myślę że przy takiej mocy zdecydowanie 2.5 tylko przeważnie sprzedają 3m. I z tyłu najlepiej jakiś wał packer żeby dobrze kruszył a nie tylko dociskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

kolego petro raczej myślałem zeby wał był przy tym zwykły rurowy bo packer to zabardzo zabije ziemie


ja uprawiam 3,5m rabewerkiem fendt 612 (120km) i nie odczuwa jakoś ciężko pracy. Więc poleciłbym 3m np lely podobno bardzo dobre maszyny

 tak kolego ale na jakich ziemiach pracujue Ci ten fendt z tą broną bo na lrzejszych to czemu nie ale w małopolsce niektóre ziemie do lekkich nie nalezą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Panowie bez przesady 3.5metra to nie dla ciągnika 100KM. jak na ciężkie to 3m max i to nie wiem czy nie za szeroko. Zależy jeszcze jaki ciągnik bo 100 może maksymalne.... W bronach można wybierać zazwyczaj dwie prędkości obrotu zębów więc jak dasz na szybsze i w suchej ziemi będziesz mieszał 3metry będzie aż nadto. A to ma być nowa brona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Co niby ma kruszyc ten paker jak ziemie rozpylisz wczesniej zebami od brony ? U nasz przewaznie pod ziemniaki calkowicie odpinaja wal z tylu i trzymaja brone na tuz-ie zeby za gleboko nie robic. Nie ma sensu zageszczanie gleby jak za pare minut masz ja i tak przewalac w kopce z ziemniakami. Co do szerokosci, jak chcesz zrobic gleboko to 3m pociagniesz ale predkosc 2-2,5 km/h to max co wyciagniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

nie nie szukam jakiejs uzywanej w nie za wysokich pieniądzach w miare dobrej cenie no i z długim zębem... no właśnie słyszalem o tych prędkościach zębów ale to chyba nie w kazdej bronie to jest


kolega tomek z podobnych rejonów polski:) co do wału tez jestem tego samego zdania ze nawet by mogło być dobre trzymanie na pompie a bez wału tylko na pagórkach trzeba rególowac głębokość zeby nie za płytko... chętnie bym obejrzał gdzies na filmiku lub na zywo jak pracuje brona na większej głębokości niz na zborzu a nie ukrywam ze nie widziałem jeszcze tej maszyny w akcji na własne oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kolega powiedział że ziemia dość ciężka ale w zasadzie na wiosne rozsypie się jak nic ale jeżeli jednego dnia masz uprawić a na drugi dzień ziemniaki sadzić to proponuje z wałem który dociśnie lekko, wyrówna i masz 100% mniejsze parowanie gleby. U mnie w gospodarstwie 15lat chodził agregat na bronie aktywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

lub jeszcze nawet tego samego dnia.. to właśnie taki packer moze zbyt intensywnie zagęszczać ziemie.. właśnie miałem tez taką wizje zeby kupić brone z hudropackiem i zeby sadzarke do niego potczepić.. a wak wogóle to na co poatrzeć przy kupnie brony i jakie marki są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jeżeli sama brona bez wału to tak ciężko coś zobaczyć bo do przekładni nie zajrzysz, aby kręciła normalnie bez jakiś dziwnych odgłosów. Sprawdź też czy zęby nie mają nadmiernego luzu i ogólny stan. W zasadzie ja mam taką bronę ale z nabudowanym siewnikiem i będe ją sprzedawał na wiosne tylko troszke później bo chcem posiać bobik siewnikiem solo ale nie wiem czy redlice mi wejdą. Jak coś nie tak by było to zostawie sobie ten agregat. Mam go od nowego. Zestaw nazywa się Kverneland Accord. Nabudowany siewnik na bronie aktywnej. Brona model NG300 czyli wzmocniona wersja na ciężkie zakamienione ziemie. Rok. prod 99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj