piekarnia

opłacalna hodowla

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piekarnia    0

witam

prowadzę własną piekarnie i jak to w piekarni bywa są zwroty pieczywa . Mam też nieduże gospodarstwo rolne na którym nic nie hoduje . Może macie jakiś pomysł żeby wykorzystać te dwie rzeczy , może jakaś mała hodowla ?

Proszę o pomysły

pozdrawiam i dziękuję

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Duże masz gospodarstwo?

Mam znajomego który ma piekarnię i gospodarstwo, na którym hoduje zwierzęta. Śpi po 5 godzin dziennie, oczy całe czerwone i siwe włosy. Ja latem przyszedł grad to cały miesiąc chodził przybity bo całe 20 ha rzepaku poszło w ziemię razem z gradem, na świniach nic nie zarabia bo przy tej cenie to lepiej sobie darować. Na odpady z piekarni na pewno znajdziesz chętnych, pewnie już ich masz.

Jak masz normalnie prosperującą piekarnię to daruj sobie hodowanie zwierząt, a jak masz ładny kawałek ziemi to obsiej zbożem i tyle, nie pchaj się w hodowlę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nacki10    5

Witam :)

Moim zdaniem mała hodowla generuje duże koszty, wiadoma rzecz ze firma która dostarcza koncetraty inaczej patrzy na rolnika który np. bierze 20 worków koncentratu miesiecznie niz na takiego co ma wziąść 3 przy tym automatycznie jest róznica w cenie. Fajnie że jesteś zainteresowany ale mała hodowla to dla ciebie ile szt.? i czy wolisz hodowle trzody chlewnej czy inna. Dodatkowo czy to bedziesz robił samemu czy bedziesz miał pracownika, pasza gotowa czy swoja.

Chyba ze chcesz tylko załapac sie na dopłaty do szt. wiec zostaja ci Bydlo, kozy i hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja się zgodzę z przedmówcami :) U nas we wsi w piekarni jest taki ruch na odpadki chleba, chleby nie sprzedane nie nadające się do spożycia tylko do suszenia i dla zwierząt że szok :P (zresztą sam tam biorę dla swoich królików). Na Twoim miejscu wolał bym siać zboże i je sprzedawać. Co innego jest u mnie- ja na swoim areale (niecały hektar, obecnie oddany w dzierżawę) nie wyobrażałbym sobie nic nie hodować i plony sprzedawać- zresztą ja jestem starej daty :D a i z takiego kawałka tego zboża bym niewiele sprzedał i wyszedłbym na minus jeszcze, a tak to uchowało by się parę zwierzątek "dla siebie"- na własne potrzeby i to wg mnie ma sens co innego gdy się ma większy areał

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zasiej pszenice, zrob make i upiecz chleb, to bedzie najbardziej rozsadne w tej chwili

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj