Polecane posty

adam89k    61

wiatam na jakiej glebokosci najlepiej ja mieć.. czy im głębsza tym lepsza? jak z badanie wody czy trzaba pozwolenie no i jak z pompami jaka kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SteyrDf    25

U mnie studnia jest na 49m pompa na 30 i chyba źle mi wykopali bo w poidłach na spodzie jest piach jak sie wleje do wiadra wode też to jest... Studnia od listopada ja mam przemysłową za 1699 kupiona 3 fazowa nie kupuj 1 fazowej :) hydrofor minimum 500l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam89k    61

u mnie jutro mają skonczyc robotę i wykop jest na 92 m a co do hydroforu to tak wiem ze 500 musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Głębokość jest zależna od głębokości wód gruntowych, żył wodnych itp. Wiadomo że im głębsza tym lepsza, bo więcej wody będzie i nie będziesz musiał się głowić czy ci studnia za dziesięć lat nie wyschnie. Iim głębsza tym droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

U mnie biorą 120zł za metr, a powyżej 20 metrów już 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głębokość studni zależy od pokładów wodonośnych i do nich należy się dostosować. Pompe trzeba dobrać do potrzeb i możliwości studni czyt. wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

wszystko zależy od tego do czego te studnie będą potrzebne, ja wierciłem dwie, bo w dwóch gospodarstwach mam ziemię do podlewania, obie kredowe, jedna 100m wydajność 36tys litrów na godzinę, druga 85m wydajność 40tys litrów na godzinę. Koszt pierwszej z rurami pompą 44,5tys , drugiej 37tys. Do tego papierki na każdą 3tys i badanie wody 400zł. Tania inwestycja nie jest ale wody bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Jeżeli chodzi o badnie wody, to z tego co wiem, sanepid wykonuyje takowe. Tylko oczywiście nie za darmo.


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

to nie ty decydujesz o głębokości tylko matka natura :) jeden trafi na 30m drugi na 100m potem kwestia długości filtra który określa ile wody poda studnia i musi to być więcej niż wydajność pompy potem test jak woda płynie 24h bez przerwy i jej nie braknie to masz studnie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

u mnie są 2 studnie jedna typowo pod deszczownie głębokość 97 metrów bez filtra w kamień wiercona do momentu jak nie przestanie iść piasek z wodą jedne co się zdarza to drobinki kamienia wapiennego koszt 150 zł metr ale to już ładne kilka lat temu.. Nie znam wydajności  tej studni ale lustro wody przy pompie o wydatku 800l/min spada max o 1 metr pompa jest na głębokości 25 metrów lustro wody 15m koszt pompy w granicach 7 tys. 

Druga studnia wiercona miesiąc temu na filtrze 37 metrów za 5 tys do tego hydrofor 500l pompa 1100 zł jedna faza o wydatku 260l bodajże ale ta studnia jest do użytku na co dzień więc nie musi być tak dużo wody :) Głębokość studni zależy od pokładu u nas kamień zaczyna się od 50 metrów ale jest z piaskiem i trzeba było dłubać do 92 metrów żeby tego piasku nie było bo nie ma nic gorszego niż piasek w wodzie,  chyba że studnia na filtrze to co innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałem podpiąć się do tematu, ponieważ kupiłem dom na wsi. Mam studnie głębinową 30 metrów i chciałbym z niej pociągnąć wodę do domku. W Internecie znalazłem taki schemat, który mi odpowiada  - zaworem z prawej strony chciałbym podlewać działkę, z hydroforu woda - idzie do mieszkania i gdy odkręcam kran pompa uzupełnia wodę w zbiorniku na skutek spadku ciśnienia. Mam jednak pytanie do Was - czy ta pompa się załączy gdy odkręcę zawór kulowy po prawej stronie i będę chciał podlewać  działkę ?  Jakie rozwiązanie zalecacie ?

 

kompletny-zestaw-pompa-3sdm33-230v-ibo-z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

nie, ponieważ przed wyłącznikiem ciśnieniowym masz  zawór zwrotny, wyłącznik nie zobaczy spadku ciśnienia po prawej stronie układu

jeśli chcesz tak jak mówisz, to wyłącznik ciśnieniowy powinien być na pionowej rurze (na schemacie), za zaworem zwrotnym

oczywiście w takim wypadku podczas odkręcenia kranu zewnętrznego pompa będzie pracować cały czas, także nie możesz jej stłumić zaworem np. 1/2cala, moim zdaniem kran minimum 3/4

 

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko pytanie mam jeszcze takie. Wyrzucę ten zawór klapowy z układu - czy wyłącznik ciśnieniowy nie może być w tym miejscy gdzie jest na schemacie ? Przecież jeśli odkręcimy którykolwiek zawór to ciśnienie w układzie będzie mniejsze - to spowoduje włączenie pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

ten schemat to jest trochę zły bo wyłącznik ciśnieniowy nie może być tak jak jest na schemacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

zawór ciśnieniowy zostaje na swoim miejscu a zawór zwrotny(kulowy) między nypel a głowica studni i będzie wszystko ok. Ewentualnie tak  tzn tak głowica studni nypel zawór zwrotny dalej trójnik na nim w pionie przelot i wyłacznik ciśnieniowy.  Ale skoro chcesz brac wodę do domu jako pitną to zalecam pierw zrobić badania czy woda nadaje się do picia bez przegotowania bo jeśli nie to możesz zrobić to tylko do wody na ogródek i warzywnik.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

witam koledzy mam pytanie posiadam studnie kopaną głębokość około 6m źródło dobre pojemność około 6tys litrów po wyciągnięciu prawie do dna kwestia 30-60min i prawie pełna... moje pytanie mam hydrofor 3 fazowy nie wiem wydajności bo starszy...który ciągnie wodę do zbiornika 500l ustawiony na około 4 at. i zasila chlewnie około 200sz pytanie oddaloną około 30m  i mam pytanie czy ten sam (albo nowy o większej wydajności) da rade podać wodę na około 140m od zbiornika i będzie tam chlewnia na okołom 900sz czy muszą być inne rozwiązania... ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Bez problemu,ten odcinek wypełni się ciśnieniem i wodę będziesz pobierał.Na tyle sztuk postawił bym obok drugi zbiornik 500l,podpiął pod pierwszy dla utrzymania ciśnienia dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Myślałem o tym żeby w nowym budynku dodatkowo dac zbiornik 300l z zaworem zwrotnym i tyle... generalnie pompa by ciągłą około 40-50m do zbiornika 500l i ten 500 połączony z tym 300 żeby na budynku nowym było w miarę równe cisnienie...

A jaką pompę polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj