Skocz do zawartości
benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zasady przemieszczania trzody

galeria
cena
saszeta    74

czym cięższe tym większy wybój. Czym dłuższy transport niższy. Ponad 82% też miałem ale tylko raz i w innej ubojni. U mnie jedzą do końca

 

Tak czy inaczej przy dunie zostaje tyle samo jak jest za 250 czy 400. Prosiak drożeje to tucznik też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    6

Pierszym razem kilka godzin stały o pustym paśniku i w uboini brali w czwatrek a bili w piatek tak na fakturze było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    2356

Kiedyś o to pytałem , ale czy to nie jest takie oszukiwanie samego siebie ? Bo gdyby sprzedać nażarte na żywca to było by więcej kasy za ilość kg , a tu wygłodniałe świniaki po prostu dają mniej odpadu i w efekcie lepiej za mięso wychodzi ?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

dokładnie tak jak mówisz, przez to że wygłodnieje bedzie lepsze wybicie, cena wyjdzie ładniejsza, ale w rezultacie na żywa moze wyjść to samo lub lepiej, bo mimo strączki to żarcie pójdzie. tak jak z bykami, skoro strączka jest i tak obowiązkowa to grzech go nie okarmić :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    74

przykład 7,3 netto

wbc 110 kg x 0,78 x 7,3=626,34+7% vat= 670,18 zł świniak klasa E, w S ponad 681 zł

żywa 110kg x 0,78 x 7,3=626,34 / 110kg= 5,69 netto (w tym przypadku) -3% (strączka) + 7% vat= 5,90 brutto x 110 kg= 649,62 zł świniak

 

 

na żywą to lepiej wyjdzie jak nie ma mięsności a pośrednik czy ubojnia bierze pierwszy raz. Bo drugi już się nie natnie jak na tym straci. Ale to już pretensje do samego siebie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    6

W jakiej wadze , ja trzymam raczej na tuczniki i troche prosiaki sprzedaje i nie wiem ile za takie można wołac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    45

to marny interes, jak prosto od maciory to mialy po 10-13 kg sztuka liczac ze byly z nia 6 tygodni, wole dolozyc niecale 100 zl i miec warchlaka 22-23 kg poszczepionego na myco, circo z mniejsza prawdopodobienstwiem jakis upadkow i urosnie 3-3,5 tygodnie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    150

były szczepione, waga taka jak mówisz, w okolicy ciężko znaleźć małe partie po 10 sztuk, już dobrej sztuki to całkiem (tak mi sie wydaje ze dobre kupiłem, ostatni rzut od tego gościa był ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    6

Ile moge wołac za prosiaki od macior , 5 tyg szczepione 2 razy żelazem i na myco , wykasrtowane po pic 410 , i ham*pie prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    6

Dzisiaj sprzedałem 23 szt prosto od macior waga ok 10 kg średnia po 300 zł para

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    88

Dzisiaj sprzedałem 23 szt prosto od macior waga ok 10 kg średnia po 300 zł para

 

10kg? toż to koty nie prosiątka :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek131415    2141

Teściu kupił 2 tyg temu miot na jarmaku w Skalbmierzu takie +- 25kg po 350zł parka.Prosieta LUX.

 

I TO JEST TEN MANKAMENT POLSKIEJ HODOWII ZA DUNAA MSIAŁBY DAĆ TYLE ZA SZTUKĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    74

to ile Ci zostaje z kota 7 kilogramowego. Rocznie a nie z jednego rzutu. I proszę o dokładne wyliczenie.

ja jestem głupi bo 19 lipca przyjechały duny 32 kilogramowe po 386zł brutto sztuka

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik1973
      Ja na dzisiejszy dzień nie mam ale cena ciekawi.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Sokol2
      Wszystkiego dobrego w nowym roku... mam na sprzedaż 15 szt czekać czy sprzedawać?
    • Przez Elunia0113
      Witam,
      chciałabym się dowiedzieć jaka jest obecnie cena koni w tzw "pierwszej klasie" (najlepszych, najgrubszych) na wagę??
       
      Dodatkowo proponowałabym, żeby podawać aktualną cenę ze swojego regionu, co ułatwiłoby orientacje w cenie koni na wagę.
       
      Pozdrawiam
    • Przez krzysztofsb
      Ceny cieląt 2018 Zapraszam
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..
       
      kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
×