Skocz do zawartości
benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zasady przemieszczania trzody

galeria
cena
lukaczmarek    265

Jak ktoś sprzedaje prosiaka poniżej 150 zł za sztukę to chyba liczyć nie umie bo świadomie dokłada do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Kolego chcieć a móc to różne pojecia , a cena ostatnio podskoczyła w Małopolsce do 200 za sztuke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

Ale jak chcieć a móc? Jak cena jest słaba to się nie sprzedaje prosiaka tylko tuczy.  Za kilka miesięcy cena może być wyższa. Zawsze to lepsze niż sprzedaż poniżej kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

wieniu101    2

Pewnie tak i dalej nabijać koszty i potem trzeba będzie dobudować chlewnie magazyn żeby pomieścić te prosiaki i jak będzie tucznik po 4 też przecież się nie opłaca sprzedawać bo to grubo poniżej kosztów produkcji według mnie bez sensu to co kolega pisze ale każdy ma swoje "widzi mi się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek131415    2045

A jaki interes masz ze sprzedaży prosiaka poniżej kosztów? Jak go utuczysz to z jakiej przyczyny jego koszty wzrosną? Jak ktoś kupuje prosiaka po 200 zł a Ty sprzedajesz za 100 to już masz 100 zł do przodu względem tego co kupił za 200 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

Pewnie tak i dalej nabijać koszty i potem trzeba będzie dobudować chlewnie magazyn żeby pomieścić te prosiaki i jak będzie tucznik po 4 też przecież się nie opłaca sprzedawać bo to grubo poniżej kosztów produkcji według mnie bez sensu to co kolega pisze ale każdy ma swoje "widzi mi się"

 

Powiem ta. Nie wiem jakie są koszty wyhodowania prosiaka u ciebie ale u mnie jest to w granicach 140 zł +-10 zł. I teraz jeśli ja sprzedał bym teraz prosiaka w cenie 130-140 to mam 100% pewność że na tym stracę, albo w najlepszym wypadku wyjdę na zero. Natomiast koszty produkcji tucznika przy obecnych cenach środków produkcji i cenie prosiaka 140 zł wynoszą około 3,8 zł/kg. Więc nawet przy cenie 4 zł jestem na delikatnym plusie a może przy sprzedaży będzie cena 4,2 zł albo 4,5? Oczywiście jest też szansa na to że cena będzie 3,5 zł ale i tak szansa na to że da się na tym zarobić jest nieskończenie wielka w porównaniu ze sprzedażą prosiaka ze stratą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

U mnie około 100 zł wychodziło za wyhodowanie prosiaka ale jeśli mowa o cenie to wiadomo chciało by się sprzedać po 300 za sztuke ale jeśli cena rynkowa 150 to co zrobisz do słoika wkładac trzeba sprzedać .Zostawic może sobie ktoś na tucznika jeśli ma miejsce w chlewni a jak nastawiony jest na prosiaki to sie sprzedaje żeby zrobiło się miejsce na następne mioty,przy każdym dniu zwłoki robią się koszty z zakupem paszy a w wadze ok. 20-30 jedzą najwięcej.Po drugie gdzie masz zysk ze sprzedaży tucznika po 4 a jak piszesz 3,8 z zyskiem , prosiak + koncentraty+ szczepienia+zboże i inne pierdoły żebyś zaczął zarabiac musi być cena ponad 5 zł. w inny sposób nabijają kase tylko ubojnie a nie rolnik , rolnikowi zostaje tylko obornik w pole i też nie za darmo koszt zbioru słomy + robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    26

Jeśli koszt prosiaka to 100zł to ja chętnie poznam ten sposób produkcji, a jeśli 400 zł nie wystarcza według ciebie na wyprodukowanie tucznika to jeszcze bardziej jestem ciekaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

Ja też chętnie poznam technologie wyhodowania prosiaka w cenie 100 zł, chyba że piszemy o takim tydzień po urodzeniu. ja piszę o sztuce 25 kg z kompletem szczepień.

Co jakiś czas robię kalkulacje kosztów produkcji i na dzień dzisiejszy jak piszę jest to w granicach 3,8 zł wiec nie muszę mieć 5 zł żeby zacząć zarabiać, kwestia dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    181

Tutaj nie podlega dyskusji, że uzyskanie prosiaka 25kg po komplecie szczepień generuje zupełnie inne koszta niż 10 kg prosiak z szopy od Pana Janusza, który oprócz obcięcia zębów i wątpliwej aplikacji żelaza nie widział nic innego. Tyle, że ten 25 kg po 3-3,5 miesiąca schodzi z budynku jako 120 kg tucznik a ile waży w tym czasie świnia od Pana Janusza? Pewnie nie więcej jak 80 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek131415    2045

Ja też chętnie poznam technologie wyhodowania prosiaka w cenie 100 zł, chyba że piszemy o takim tydzień po urodzeniu. ja piszę o sztuce 25 kg z kompletem szczepień.

Co jakiś czas robię kalkulacje kosztów produkcji i na dzień dzisiejszy jak piszę jest to w granicach 3,8 zł wiec nie muszę mieć 5 zł żeby zacząć zarabiać, kwestia dochodu.

 

Po ile prosiak na dziś u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że maciora jest jedna i w tym momencie jak jeden odsadza 9 prosiąt a drugi 12 to jest różnica kolosalna na dzień dzisiejszy przy 504 lochach produkcyjnych w cyklu tygodniowym odsadzenie na 28 dzień średni czas ruji 8 dni przy odsadzonym świniaku 7,1kg prosiaczku odasadzonych 12,3 szt. koszt produkcji wynosi 102,60 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    66

Kupiony jeden prosiak 160 zł 12 tygodni, świętokrzyskie, na kiełbaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

tak tylko że maciora jest jedna i w tym momencie jak jeden odsadza 9 prosiąt a drugi 12 to jest różnica kolosalna na dzień dzisiejszy przy 504 lochach produkcyjnych w cyklu tygodniowym odsadzenie na 28 dzień średni czas ruji 8 dni przy odsadzonym świniaku 7,1kg prosiaczku odasadzonych 12,3 szt. koszt produkcji wynosi 102,60 zł 

 

te 102 zł to koszty za tego 7 kg prosiaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    14
Napisano (edytowany)

nie wiem jak to liczysz ale prosiak odsadzony w 4-5 tygodniu to koszt około  105 zł i żeby go sprzedać trzeba jeszcze troche w nie zainwestowac i poczekac az podrosną .

samo utrzymanie macior nie jest tanie a co dopiero mówic o profilaktyce szczepieniach brakowaniach czy choćby powtórkach , i zapomnij o liczeniu opłacalnosci z jednej partii prosiaka lub od jednej maciory , pod uwage trzeba brac co najmniej pół rkoku a najlepiej cały rok produkcji.

jescze dokładnieszy wynik bedzie jak wezmiesz pod uwage koszty wprowadzenia loszki i ilosć jej wyproszeń w tedy masz prawdziwe koszty a nie liczone tylko nasienie pasza maciory po zaproszeniu  az do odsadzenia a liczyłeś amortyzacje budynku usuwanie obornika lub gnojowicy

mam hodowle w cyklu zamknietym i i sprzedajac tucznika 120kg za 550 zł to szału nie ma przy tym nakładzie pracy robie wszystko sam wiec jakos sie kreci ale jak by mi przyszło kogos zatrudnic do obsługi to juz całkiem porażka dobry prosiak kosztuje i tego nikt nie przeskoczy ja akurat likwiduje narazie maciory wole kupic prosiaka prosiaka i przy tym samym zysku miec jedna czwartą pracy przy obsłudze

 

 

na dzisiaj koszt zakupu loszki z certyfikatem zdrowotnosci to kosz max 1200 zł za loszki DanBred a loszki F1 wbpxpbz już za 700

a kilka let temu te ceny były przynajmniej 2x wyższe

Edytowano przez kombi82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    168

180 zl prosiak 25 kg....mam pytanie czy swiadectwa tez trzeba brac jesli sie kupuje prosiaka??? ci sprzedajacy mowia ze nikt nie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    73

świadectwo jest głównie na przemieszczanie. Podczas transportu powinno być. A sprzedający musi za świadectwo zapłacić więc co ma powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakToJa    2

te 60 to od 5 loch, 4 tygodnie przy loszce i 4 odsadzone, szczepione oprócz żelaza to od kokocydiozy i mykoplazmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez Raptus902
      Rok rozpoczynamy ceną 4,6 netto
    • Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..
       
      kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez matingus
      Nowy Rok zapraszam do dyskusji w nowym temacie...
      Wszystkiego Najlepszego....
       
       
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87991-cena-ciel%C4%85t-2016/page-35?do=findComment&comment=1998713
      Jakie są u Was ceny cieląt?
    • Przez ursus16341997
      Kupie 2/3 cielęta ,w wadze 100-200 kg w cenie 1500-2000zł z transportem. krężoły jędrzejowski świętokrzyskie. pozdrawiam.
    • Przez Remek55
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×