Skocz do zawartości
benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Rejestracja nawet jednej świni

galeria
cena
jacsub    0

My ostatnio 320 warchlaków sprzedaliśmy po 12zł/kg netto.

Avenderion jakiej rasy masz te warchlaki z jakiej czesci wlkp jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

to Duńczyk wychodzi z vatem 342 zł za 30 kg z dowozem to jest o 33 zł mniej na sztucę biorąc pod uwagę cenę Avendrion i zakładając że sprzedał 30 kg warchlaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

danielo324    5

tomaszs88 jestem tego samego zdania ale się nie odzywam bo zaraz mnie zlinczują że nie wspieram rodzimej produkcji prosiąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

kto tyle zaplacil za prosiaka??? przy tej cenie trzeba bedzie dolozyc do tucznika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    171

jakiś obcokrajowiec dziś od nas kupował i dał 400 za parę

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

ostatnim czasy czasy bylem na rynku w siedlcach i przeszedlem tak zapytac o prosieta to co sie okazalo ze nikt nie ma na nie dokumentow ani z agencji ani z weterynarii.czy u was tez sa tak sprzedawane?czy nikt tego nie kontroluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

kto tyle zaplacil za prosiaka??? przy tej cenie trzeba bedzie dolozyc do tucznika...

Ty uważasz że 200 zł za prosiaka to dużo?? policz sobie koszty wyhodowania takiego prosiaka

Ja cały czas po 9 netto sprzedaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

200 zł za prosiaka to dużo, bo przy tej cenie zboza zeby go trzymac do 115 kg i cos z tego zostalo cena musiala by byc minimum 6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeśli ty w tuczu osiągasz koszty rzędu 520zł to ci gratuluję. Bo jeśli sprzedasz po 6zł 120kg tucznika to dostaniesz za niego 720zł i ja nie wiem ja ci to nie starcza na porycie kosztów, ale to twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Srednio tucznik przez cały cyk hodowli zje 300 - 350kg paszy. pszenica u mnie kosztuje juz 950zł

950 x 0,3 =285

koncentrat 15% ok 70zł 25kg

280 x 0,45 =126 zł

 

285 + 126+ 200zł za prosiaka =611zł

+ do tego swiatlo,woda, swoja praca, amortyzacja chlewa, szczepienia, choroby , lekarz wet,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    94

Ty uważasz że 200 zł za prosiaka to dużo?? policz sobie koszty wyhodowania takiego prosiaka

Ja cały czas po 9 netto sprzedaję

kolego luk,przeciez niedajesz zadnych antybiotykow to masz 100 na czysto.nie chce mi sie szukac twoich postow.!pozdrowil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    171

@tedizetor56 przeważnie jest tak że żadnych antybiotyków nie kupujesz do prosiąt bo są zdrowe ale zdarza się też tak że prosięta zachorują i antybiotyki trzeba kupować

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Srednio tucznik przez cały cyk hodowli zje 300 - 350kg paszy. pszenica u mnie kosztuje juz 950zł

950 x 0,3 =285

koncentrat 15% ok 70zł 25kg

280 x 0,45 =126 zł

 

285 + 126+ 200zł za prosiaka =611zł

+ do tego swiatlo,woda, swoja praca, amortyzacja chlewa, szczepienia, choroby , lekarz wet,

 

 

Widać, że jesteśmy w Polsce jak do obliczeń zużycia paszy bierze się pod uwagę zużycie pasz rzędu 3-3,5kg na 1 kg przyrostu masy ciała. Skąd ty bierzesz jakieś 0,45, opisz to jakoś. Policz sobie dokładnie koszy wyprodukowania paszy na koncentracie, a soi + premiksie, na pewno te drugie wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    94

Srednio tucznik przez cały cyk hodowli zje 300 - 350kg paszy. pszenica u mnie kosztuje juz 950zł

950 x 0,3 =285

koncentrat 15% ok 70zł 25kg

280 x 0,45 =126 zł

 

285 + 126+ 200zł za prosiaka =611zł

+ do tego swiatlo,woda, swoja praca, amortyzacja chlewa, szczepienia, choroby , lekarz wet,

ja kupuje warchlaka 21kg i na 100 kg przyrostu zjada 280kg paszy a nie 350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

I tu jest zagadka jak to się dzieje , że wszyscy sprzedają zdrowe prosięta , a jak przyjadą na tuczarnie i zrobi się badania to jest cały ''mix'' . Dlaczego nie ma żadnych świadectw , nie jest określony status zdrowotny i prawie nikt nie jest na tyle uczciwy żeby powiedział , czy były szczepione i czym , a co z tymi które przechorowały i idą do sprzedaży , myślę że problemów z nimi bez liku .

 

ja kupuje warchlaka 21kg i na 100 kg przyrostu zjada 280kg paszy a nie 350

Masz racje , u mnie ostatni rzut od 27,7 do 128 kg wyszło 2,51 kg paszy na kg przyrostu, przy 350 faktycznie puściły by nas z ''torbami''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

kolego luk,przeciez niedajesz zadnych antybiotykow to masz 100 na czysto.nie chce mi sie szukac twoich postow.!pozdrowil

Owszem nie daje jak byś dobrze poczytał moje posty to byś wiedział że u mnie koszt wyhodowania prosiaka to 170-180 zł

Mówię o prosiaku 27-30 kg i z całym pakietem szczepień prosiąt i macior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

"Mówię o prosiaku 27-30 kg i z całym pakietem szczepień prosiąt i macior"

 

Za 30kg prosiaka to co innego ale gdzie takiego dostac?? za 10-12kg wolaja po 360 i wiekszych nikt nie sprzedaje.

I jeszcze jak kupujesz to oczywiscie wszystkie szczepinia byly, a potem sie okazuje ze itak trzeba szczpic bo sprzedajacy klamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Zakup 2.04.2012

rasa:danbred

kraj pochodzenia:Polska

średnia waga:23kg

cena:11zł/kg netto

ilość: 200szt

 

A teraz mała dygresja na temat porównania ceny warchlaka polskiego i duńskiego:

mnie prosiak kosztował 274 zł brutto , w tej chwili prosiak waży średnio 32 - 33kg może troche wiecej, zużycie paszy to około 15kg na sztukę, wyprodukowanie paszy kosztowało mie około 1100 zł na tonę. Reszte każdy może policzyc sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×