Skocz do zawartości
benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Rejestracja nawet jednej świni

galeria
cena
michalk    22

dobrze więc jak z tym wiekiem?może jestem młody ale nie głupi i z matematyka problemów nie miałem nigdy i jest dla mnie nie realne wyprodukować tucznika za 1,8zł :lol:


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak zboże mam darmowe bo dopłat wraz z poplonami mam około 100tys i za to obsiewam 80 ha a co do wieku to hodowałem trzode jak chodziłeś w pieluchach więc mi nie ubliżaj bo jestem na tyle bystry by uniezależnić sie od zakupu pasz i warchlaków a wy jak sie zabezpieczacie? samo modlenie nie wystarczy i nie uczcie mnie liczyć bo gdybym był taki jak wy to bym teraz chodził w sandałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Hehe jak byłbyś taki jak ja to wież mi był byś bardziej bystry jak teraz. A co do zapasów to mam ich więcej, dużo więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

tomaszs88    3

jozin1z1bazin...

Masz 80 ha i tylko nieco ponad 300 ton z ha? to śmiech! haha piszesz że masz dopłat 100 000tys zł i za to obsiewasz swój areał... za te twoje 300 ton nie wyżywisz tuczników więcej jak 700 szt. rocznie oprucz macior...masz 400zł na szt.? 400zł to jest koszt wyżywienia a nie zysku...i to jest minimum! Każdy tu się z ciebie śmieję...odpuść bo nie tylko ty hodujesz trzodę chlewną i każdy wie co ile kosztuję...można obniżyć koszty wyprodukowania tucznika ale nie wiele...pokaż tu wszystkim swoje wyliczenia krok po kroku...udowodnij że potrafisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomasz to z ciebie sie wszyscy bedą smiać jak przeczytają co napisałeś ze 700 tuczników zjada 300ton-człowieku zejdz na ziemie-a plony mam takie a nie inne bo mam słabsze ziemie mondralo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    14

ja tutaj poprę kolegę tomasza. Chodź u mnie ten wynik trochę inaczej wychodzi po prostu może inaczej wam wychodzi zurzycia paszy na sztuke. Gdyż u mnie wychodzi zurzycia paszy od małego do 110kg tucznika wychodzi 300 kg gotowej paszy. Czyli łatwo policzyć na 3t max 10 sztuk. Jeśli masz te 50 loch i każda zjada średnio dziennie 3 kg (przynajmniej u mnie bo tak dozuje i to śrenia wychodzi te 3 kg) to 54750 zaokrąglamy 55 ton. 300 minus 55 zostaje 245t podzielić na 3 tony wychodzi 81 * 10 sztuk to 810 sztuk wychowasz. Wiecej nie wiem jakbyś kąbinował no poprostu się nie uda. To jest tylko mój przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak sie składa kolego ze to ty więcej ubliżasz mi i myśle ze jest to spowodowane tym ze moje argumenty przewyższają twoje i tylko w ten sposób starasz sobie udowodnić ze dobrze robisz-wiesz szczeniak jesteś i tak naprawde twoja wiedza na temat hodowli świń jest znikoma i w tym kierunku jeszcze nic w życiu nie osiągnołeś. pytasz czym ja sie zajmuje-prowadze gospodarstwo rolne specializujące sie w howie trzody chlewnej -50 loch w cyklu zamkniętym do tego całe zaplecze paszowe własne więc nie ucz mnie jak sie hoduje świnki bo już z wieloma zapaleńcami miałem doczynienia co chcieli trzymać rence w kieszeni i zarabiać na trzodzie-też określali to ze super interes i ich już nie ma a ja wciąż sie rozwijam i powiększam stado i zaplecze paszowe i wiesz ile mi zostaje sie dziś ze sztuki-ponad 400zł .to jest interes.

 

Łeb trzeba mieć nie tylko do interesów ale też do pisania poprawną polszczyzną. Niestety to jest jedna ze zmór rolników. Sam czasami wale byki ale nie takie.

Posłuchaj kolego nie ubiżaj innym że są szczylami bo sam masz 23 lata i dla niektórych jesteś jeszcze wypierdkiem i gówno co wiesz o branży trzody chlewnej.

Wraz z ojcem mamy nieco więcej loch niż Ty bo 500, część z warchalków tuczymy, ciagle dąrząc do przejscia w pełni na cykl zamkniety.

To że zostaje Ci 400zł na czysto nawet młodsi użytkownici AgroFoto nie wierzą, i mają rację.

 

Odpowiedz na jedno proste pytanie które jak sądzę Ciebie pogrąży... ile średnio zużywasz paszy na 1szt tucząc ją od urodzenia do 100kg-110kg?

 

Jęsli piszesz że zboże masz za darmo to ja nie mam więcej pytań. Dziękujemy Tobie i prosimy nie zaśmiecaj wiecej tego tematu swoimi marzeniami... masz swój świat, swoje kredki, i niech nikt z flamastrami się do niego nie wp...erdala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Hubert Twój komentarz zdemotywował naszego kolegę i chyba już nie będzie chciał kontynuować wątku...a wracając do tematu prosiaków Hubercie czy dysponujesz jakimś transportem warchlaka??w jakiej wadze najczęściej sprzedajesz??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odbiór tylko i wyłącznie osobosty. Jest sporo spedycji które podejmują się przewozu zwierząt wiec prawdopodobnie wyjdzie na to samo czy miałbyś mi zapłacić za transport czy przewoźnikowi. Sprzedajemy różnie, w zależności co sobie klient życzy. od 15kg do ponad 20kg... Ostatnio klient zażyczył sobie prosiaki 10-cio kilogramowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mam ponad 30 lat a to co pisze w profilu to mały błąd,po drugie napisałem ponad 300 ton wiec może być np 340 bo nie licze tego co do wiaderka,po trzecie zużycie paszy mam między 2,5 a 2,7 kg na kg przyrostu i to już jest razem z soją.rzepakiem,olejem i dodatkami więc jeden tucznik zboża zjada około 200-220 kg czy to takie trudne do zrozumienia wystarczy przemnożyć przez 1000sztuk i wychodzi około 220ton-trudne? reszte zjadają maciory z prosiakami i od to taki ze mnie kłamca. wiesz co hubert może ty osiągasz gorsze wyniki ale to już twoja wina i powinieneś nad tym popracować a nie mądrować sie że ojciec ma fendta i 500 loch-nie siedz tyle na agro foto i popraw wyniki polonisto.

Edytowano przez jozin1z1bazin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/112290-nh-td5050/

 

opis fotki..

,,nowy ciągniczek mojego chłopaka czyli PRZEMKA321.''

 

Sorry, ale tak na marginesie zapytam... jesteś gejem ??

 

 

po drugie napisałem ponad 300 ton wiec może być np 340 bo nie licze tego co do wiaderka

 

dla Ciebie 40t to nic.... wiesz? Każdy rolnik liczy swoje plony co do kilograma, bo bez tego w dzisiejszych czasach nie ma mowy by policzyć oplłacalność,rentowność.

 

po trzecie zużycie paszy mam między 2,5 a 2,7 kg na kg przyrostu i to już jest razem z soją.rzepakiem,olejem i dodatkami więc jeden tucznik zboża zjada około 200-220 kg

 

O to mi chodziło...chłopie o innej orientacji seksualnej, pogrążasz się coraz głębiej. Z kolejnymi Twoimi postami coraz większy banan mi rośnie na twarzy :)

 

 

a nie mądrować sie że ojciec ma fendta i 500 loch

Fakt, lochy są ojca...ja od gówna jak najdalej sie trzymam, tyle co by je na pole wywieźć. Ale Fendt'a to on ode mnie pożycza B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hubert a gdyby było napisane tam że jestem lesbą to też byś w to uwierzył? profil pod którym pisze nie ma nic wspólnego ze mną tak do twojej wiadomości. chciałeś to ci odpowiedziałem a ty nic ? zmieniasz temat-mowe ci odjeło po moich wyliczeniach? a może są nie realne co? ps.ja wole jak banan rosnie w innym miejscu haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

11,5zł/kg netto 20kg prosiak PODLASIE

 

 

 

 

hubert a gdyby było napisane tam że jestem lesbą to też byś w to uwierzył? profil pod którym pisze nie ma nic wspólnego ze mną tak do twojej wiadomości. chciałeś to ci odpowiedziałem a ty nic ? zmieniasz temat-mowe ci odjeło po moich wyliczeniach? a może są nie realne co? ps.ja wole jak banan rosnie w innym miejscu haha.

 

 

hahaha...chyba Twój chłopak woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sądząc po telefonach (ich ilości)pogłówiu trzody chlewnej i zainteresowaniu ludzi, myślę że zdrożeją. Chyba że spekulanci znowu zrobią sztuczny szum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla producentów dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

no dla ciebie dobrze...jak średnia prosiaków jest większa to jak to jest? euro za każdy kilogram czy inaczej naliczacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

zawsze o tą porę taniały...a tu jak widać i słychać przeciwnie...nie dobrze

Przeciwnie, ponieważ jest dobra cena i jest zainteresowanie produkcją. Na dzień dzisiejszy mam więcej chętnych jak prosiaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

po pierwsze mam ponad 30 lat a to co pisze w profilu to mały błąd,po drugie napisałem ponad 300 ton wiec może być np 340 bo nie licze tego co do wiaderka,po trzecie zużycie paszy mam między 2,5 a 2,7 kg na kg przyrostu i to już jest razem z soją.rzepakiem,olejem i dodatkami więc jeden tucznik zboża zjada około 200-220 kg czy to takie trudne do zrozumienia wystarczy przemnożyć przez 1000sztuk i wychodzi około 220ton-trudne? reszte zjadają maciory z prosiakami i od to taki ze mnie kłamca. wiesz co hubert może ty osiągasz gorsze wyniki ale to już twoja wina i powinieneś nad tym popracować a nie mądrować sie że ojciec ma fendta i 500 loch-nie siedz tyle na agro foto i popraw wyniki polonisto.

Pogratulować milionerowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie śledziłem dokładnie cen polskich prosiąt, ale zachodnie zazwyczaj drożały na zimę, a latem taniały. Spowodowane jest to, że od jesieni zaczyna się większa podaż na prosięta w Hiszpanii, Grecji i jeszcze kilku innych ciepłych krajach. Latem jest na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Iwona nie warto przejmować się takimi osobami. Jawnie ściemnia i uważa się za najlepszego.

@Farmer Pawlos cena krajowych prosiąt uzależniona jest od ceny tuczników.

Edytowano przez mario3004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jak ktoś coś robi lepiej od innych lub ma wiecej to znaczy że kłamca złodziej itd tylko jak chcieliście żebym podał obliczenia to to zrobiłem i nikt mi nie potrafi udowodnić ze kłamie więc o co wam chodzi-co mam napisać ze mam dwie kozy dwie krowy i sześć świń które zjadają 20 ton zboża? no to pisze zadowoleni wszyscy? pozdrawiam JOZIN1Z1BAZIN.

Edytowano przez jozin1z1bazin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik1973
      Ja na dzisiejszy dzień nie mam ale cena ciekawi.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Sokol2
      Wszystkiego dobrego w nowym roku... mam na sprzedaż 15 szt czekać czy sprzedawać?
    • Przez krzysztofsb
      Ceny cieląt 2018 Zapraszam
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..
       
      kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez matingus
      Nowy Rok zapraszam do dyskusji w nowym temacie...
      Wszystkiego Najlepszego....
       
       
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87991-cena-ciel%C4%85t-2016/page-35?do=findComment&comment=1998713
      Jakie są u Was ceny cieląt?
×