benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

tedizetor56    95

mniej upadkow,bardziej rowne sztuki,miesnosc 56% to minimum,oczywiscie przy dobrym zywieniu,i u nas nie kupisz polskich bo kazdy tuczy a jak mają to te lelepsze dla siebie a selekty do sprzedania no i transport.holenderskie ci przywiozą na podworko ile chcesz, czy 50 czy 500 szt.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

mniej upadkow,bardziej rowne sztuki,miesnosc 56% to minimum,oczywiscie przy dobrym zywieniu,i u nas nie kupisz polskich bo kazdy tuczy a jak mają to te lelepsze dla siebie a selekty do sprzedania no i transport.holenderskie ci przywiozą na podworko ile chcesz, czy 50 czy 500 szt.

 

A przywiozą np 30szt bo własnie zastanawiam się nad zakupem tak w odstępach ok miesiaca ze 3 parti po 30szt

Moze podasz jakie namiary na firmy sprowadzajacą na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

w okolicy cena 280-320 za parkę. w zależności "od kogo". Ale za 320 można kupić ładne sztuki-jeśli się je znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Podobno już na całego idą prosięta z zachodu. Znów będzie cena na zboże a świnie za pół roku po 4 zł.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Podobno już na całego idą prosięta z zachodu. Znów będzie cena na zboże a świnie za pół roku po 4 zł.

stary co ty piszesz,na warchlaka z holandii 260 podstawy i trzeba czekać min 3 tygle,


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

z tym 7zł to bym ie przesadzał ale na Wielkanoc będzie szaleństwo z cenami... przewidywania są takie że powtórka sprzed Bożego Narodzenia:) miejmy nadzieje ze przewidywania się sprawdza:)

panowie jak wygląda aktualnie sytuacja z Duńczykiem jaka cena warchlaków??

Edytowano przez michalk

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli to pisząc? Myślisz, że zawsze wychodzi się na - lub tylko na 0? To jesteś w grubym błędzie. Znam ludzi, którzy nie mając nawet 1ha UR chowają tysiące tuczników i im to się opłaca, wszystkie prosięta pochodzą z zakupu, a pasza zakupywana jest pełnoporcjowa. Czasem zdarzy się, że kupi się drogiego prosiaka i sprzeda nie drogo tucznika. Tylko jak kupowałem prosięta poniżej 200zł/szt i sprzedawałem tuczniki po 6zł/kg netto to wtedy nikt się nie przysrywał tylko wszyscy jakoś dziwnie zaraz zainteresowali się hodowlą trzody, a wystarczy spadek ok 50gr i zaraz się nie opłaca. Ludzie co wy macie za mentalność! Czasem zastanówcie się co piszecie! Ciekawe co ty chowasz? I czy tak super dochodowa jest twoja produkcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Paweł nie nawracaj nikogo ważne że nam się opłaca a jeśli według komuś się nie opłaci to niech tak zostanie przynajmniej będzie mniej producentów ;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmer pawlos piszesz ze chowają tysiące tuczników a wiesz jaki kapitał trzeba mieć zeby to robić? a 10 zl ze sztuki to jest nić bo na lokacie przy takim kapitale sie więcej zarobi i sie nie ma biegunki jak cena leci. a ty taki mądry jesteś bo masz troszke zboża a jak byś sobie wszystko policzył to byś to zboże sprzedał i byś miał czystą kase a nie w gnoju siedział. pytasz mnie co robie to ci odpowiem ze sprzedaje tyle tuczników co ty tylko mam własne prosie które nie jest nic gorsze od twojego zdechlaka duńczyka i kosztuje mnie ono około 100zł i już jestem w stosunku do ciebie o 200zł na sztuce do przodu i kto pierwszy kite odwali ty czy ja? pogadamy za pare lat czy wciąż bedziesz w ten sposub gospodażył i ile naprawde zarobisz bo kredyty to każdy potrafi brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

11,5zł/kg netto 20kg warchlak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaha... 100zł hahaha... za 30kg prosiaka hahaha... gorszych bredni nigdy nie słyszałem. Jak taki mądry jesteś to mi to policz cwaniaku. To jak mi zaoferujesz taki sam status zdrowotny, genotyp, komplet szczepień prosięcia, żeby w tuczu osiągały tak samo wysokie przyrosty, żeby miały wysoką mięsność i wybojowość itd to kupie od ciebie te prosiaki i ci zostanie na czysto 200zł/szt i po co będziesz miał się babrać w tym gnoju dla 10zł/szt. Ciekawe skąd ty wiesz ile my chowamy? Nawet jeśli chowamy tyle samo to komu zakłady zaoferują więcej? Mnie czy tobie? Będą woleli kupić lichego tucznika z przerośniętą słoniną czy mojego z bardzo dobrym jakościowo mięsem i wysoką wybojowością i mięsnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy bardzo dobrych wynikach na porodówce i odpowiedniej genetyce za tyle go wyprodukuje i nie jest to jakiś śmieć bo przyrosty i status zdrowotny napewno przewyrzszają twojego holendra a ty sie cieszysz ze kupiłeś za ponad 300 zł sztuke-człowieku z tej sztuki cały zysk czyli cała śmietanka została wypita przez holendra a tobie jak bedziesz miał szczecie to może zostanie serwatka i nic więcej-popatrz przy cenie 5.2 netto płacisz 318zł za sztuke myśląc ze go sprzedasz po 6zł i co zaś kupisz prosie ale tym razem już po 400 zł za sztuke tak?ps-skoro sie tak ze mnie naśmiewasz jestem wstanie przesłać ci faktury za ile ja sprzedaje i jaki towar mam tylko co ty mi bedziesz miał do zaoferowania w zamian ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

na targowisku poszły w zeszły wtorek resztki 12 szt po 180/szt, na miesiąc przerwy ze sprzedażą,

 

PS. Pawełku nie denerwuj się tak, jak ja miałem 17 lat to byłem pokorniejszy, cena tucznika była podobna jak teraz, więc ciesz się z pieniędzy Twoich rodziców, a nie podpuszczaj, wyśmiewaj ludzi który pewnie się tym zajmują, a ja pamiętam czasy, choć jestem tylko 11 lat starszy, że prosiak był po 55-60 zł,....

nawet gdyby ktoś wyprodukował Ci w Polsce identycznego prosiaka, a nawet lepszego, to i tak szukałbyś dziury w całym, i przy zakupie biadolił jakie to na targu są tanie, a..... ty chcesz 260-320, a po drugie nie holenderski ani niemiecki

 

tak naprawdę świnkę ze słoniną teraz dość trudno wyhodować, ostatnio poszła na ubój loszka, która w żaden sposób nie chciała się zaprosić, miała około 140kg, to smalcu było może 3 litry, słoniny nie zostawiam

 

genetyka wbrew pozorom nie jest jakimś wielkim problemem, jest inseminacja przecież, a trójrasowce to dopiero idą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jozin1z1bazin nie przesadzajmy nie wyhodujesz prosiaka 30 kg za 100 zł. Taki koszty to są do odsadzenia.

U mnie wyhodowanie prosiaka 30 kg przy 24-25 prosiakach od lochy rocznie wynosi przy obecnych cenach paszy około 170 zł

 

Ale dawanie ponad 300 zł za prosiaka jest dla mnie jednak głupotą

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

niewiem jak u was ale u mnie niema rynkow z zwierzetami bo lekarz powiatowy pozamykal.jesli chodzi o prosiaki to sie nie dziwie bo srzedajacy chcial zeby mu zaplacic za kolczyki i swiadectwo!!! jestesmy w EU .

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj