benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

POL1    28

Wrath przepraszam ale kolego tego Ci nie zdradze , bo jak bym napisał to nie było by tam po co jeżdzić .Targ duzy i wybór jest , w tamtym regionie jest bieda i temu są takie tannie prosięta i nie tylko.Warzywa , ziemniaki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

kolego POL1 różnica Skalbmierzu a Proszowicami w cenach jest ale nie przesadzaj że tam jest bieda tam po prostu jeżdżą tacy co chcą się czegoś pozbyć bo kasy nie maja a inni jeżdżą już gdzie indziej bo tam kupujący ceny nie chcą dać wiem bo mam do tej miejscowości 21km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja mam 14 km do Skalbmierza i tez coś wiem.Kupujący ceny nie chcą dać bo większość kupujących to handlarze co kupuja jak leci , ładują na pake leją octem itp.Dziwne bo ja jak tam jestem to ruch zawsze jest , zainteresowanie jest zawsze największe jak są prosięta ładne , długie , szerokie i "rozłupane" .A jak jest byle co to nikt nawet nie podchodzi.W Proszowicach są piękne świnki ale cena KOSMOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

nie wiem jakie obecnie tam prosięta są ale z parę lat temu to tam takich bardzo ładnych nie wozili jak jest teraz to nie wiem bo nawet tam nie jeżdżę a jak pojadę to ani nie sprzedaje ani nie kupuje bo wole jechać na Proszowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie powiedzcie mi co to są te Holendry? Bo w moim regionie tego nie ma.Bo ceny widze to za prosiaka 230 zł , czyli parka 460zł.Jaki jest sens to hować ?Jak wczesniej jak za 3.5-4 mc od kupna to raczej nie urośnie , więc jak normalny prosiak.Więc po co przepłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wrath przepraszam ale kolego tego Ci nie zdradze , bo jak bym napisał to nie było by tam po co jeżdzić .Targ duzy i wybór jest , w tamtym regionie jest bieda i temu są takie tannie prosięta i nie tylko.Warzywa , ziemniaki itd.

 

Zdaje mi się że ludzie powinni jednak sobie pomagać. Prosiaki kupowałem tam 2 miesiace wstecz w sobotę targ bodajże od czwartej ale w praktyce warto jechać już wcześniej najlepiej piątek wieczorem, są tacy co chcą żeby jechać do gospodarstwa co osobiście sobie cenię i z tej opcji korzystam.

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

u mnie w okolicy 350zł są i to dość sporo prosiaków. W dolnośląskim skończył się "bum" na prosiaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi co to są te Holendry? Bo w moim regionie tego nie ma.Bo ceny widze to za prosiaka 230 zł , czyli parka 460zł.Jaki jest sens to hować ?Jak wczesniej jak za 3.5-4 mc od kupna to raczej nie urośnie , więc jak normalny prosiak.Więc po co przepłacać?

 

Jak wyprodukujesz prosiaka o tak samo dobrej genetyce i jakości tylko o 10zł taniej i prywieziesz mi na własny koszt do gospodarstwa cały zestaw to z wielką chęcią od ciebie je kupimy. Jak byś chciał wiedzieć to np. nasze tuczniki osiągają przyrosty ok. 950g/dobę, więc po 14 tygodniach chlew jest już pusty. A tak na marginesie to holendry mają po 21kg, a duńczyki 30kg, więc nie masz co porównywać cenami, bo polskie to niekiedy są ledwo odstawione od lochy(nie mówie o fermówkach).

Edytowano przez FarmerPawlos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Największy producent w okolicy cena około 250ZŁ szt (18-20kg) zchodzą od ręki kiedyś od niego brałem(jak miałem hodowle)bardzo dobre genetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsub    0

dzis przyjechaly hlenderskie po 195 netto za 21kg

Przez kogo bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsub    0

Jalosciowo jak wyglada u nich towar gody polecenia? .JA biore z rolpolfarm ale cena wyzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj