benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja proponuję ignorować herezje Pani Józi z Bagien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

@jozin albo jak wolisz @przemek321 nie umiesz zrozumieć, że nikt już nie zwraca na ciebie uwagi.

Hubert popieram w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy się wpi*****ać w jego świat z naszymi flamastrami. :lol:

mario tylko prawdopodobnie to się może zmienić, bo podaż na prosięta jest coraz większa.

Edytowano przez FarmerPawlos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My nie mamy ,,chłopaków'' więc nie wiem kto tu się pokrył hańbą. W dodatku 250kg paszy aby wychodować tucznika gotowego do sprzedaży oraz zarobienei 400zł na sztuce i w dodatku pisanie publicznie takich bzdetów ? Czy to aby nie jest hańba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

jozin z bagnów hehe tak myśli że jego zarobione 400 zł to są czyste pieniądze...możliwe że jego tucznik zjada 0,220 kg na szt. ale on za każdego tucznika zjada 0.80 kg paszy :D widocznie lubi sobie zjeść i po fantazjować... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Hubert-extra temat o mały włos nie oplułem monitora jak przeczytałem wypowiedzi Józia -mój kuzyn sprzedaje co roku 25 tys tucznika (teraz zwiększa i będzie coś koło 35 tysi) mam szczerą ochotę podrzucić mu wyliczenia Baziowego tyle że boję się iż naprawdę może mu się coś stać ze śmiechu :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hubert widać ze jesteś paziem w swoim gospodarstwie i ze nad wszystkim piecze trzyma ojciec. ps pisałem ze 400zł zarabia całe gospodarstwo-czytać ze zrozumieniem nie potraficie? podważyć moich wiliczeń też nie potraficie tylko obrażać. wiecie co myśle jesteście dziaciakami wyżywającymi sie przed komputerem a w w waszych ojców gospodarstwach pełnicie role przynieś wynieś pozamiataj więc o czym tu mowa jak wy macie na własnosć tylko spodnie na tyłku i taka jest prawda i boli was ze ktoś sie lepiej prowadi. a huber taki z ciebie polonista a czytać ze zrozumieniem nie potrafisz-gdzie napisałem ze tucznik zjada 220 paszy? pisałem ze zjada tyle zbożaplus dodatki a to jest różnica-wiesz nie potrafisz ani ty ani inni podważyć moich wyliczeń i dlatego mi ubliżasz i wyzywasz od gejów i piszesz to człowiekowi z dwójkom dzieci i dziesięcio letnim stażem małżeńskim.wstydz sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
hubert widać ze jesteś paziem w swoim gospodarstwie i ze nad wszystkim piecze trzyma ojciec

 

Po czym to widać i po czym tak wnioskujesz ? :)

 

Wiesz...człowiek który ma ponad 30 na karku raczej nie wdawał by sie w tak głupią dyskusję a Ty na każdym kroku chcesz udowodnić że masz rację i że to my się nie znamy. Po prostu Ci nie wierzę, na AF jest wiele osob starszych i od nich, tzn z ich wypowiedzi widać że to ludzie na poziomie, że wiedzą jak się zachować w danej sytuacji, wiedzą kiedy przyznać się do błedu.

 

Poza tym co ja Ci będę udowadniał kim jestem w gospodarstwie... wpisz sobie moje imie i nazwisko w google oraz dopisz KRS a sam zobaczysz...

 

Kolejno primo nie wiem po co za wszelką cenę chcesz z siebie zrobić kogoś kim nie jesteś...dodasz sobie lat na forum ? Co Ci to da? Szacunek? Szacunek i poważanie raczej sie zdobywa elokwentnymi, rzetelnymi postami niż pisaniem bełkotu. Zobacz ilu znających się na trzodzie użytkowników piszę że Twoje wywody to głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaro plucie strasznie szkodzi na wzrost. hubert sprawdz kim są ci znający sie na trzodzie użytkownicy-mając 15-17 lat co można na ten temat wiedzieć? to dzieci chodzące do szkoły wiec o czym to rozmawiać-szacunek? dla nich masz szacunek bo mi ubliżają? wiesz tak naprawdę to ja sie pare lat temu guzik na tym znałem choć myślałem inaczej lecz miałem szczeście i trafiłem na człowieka który na temat trzody jest numerem jeden w POLSCE-fakt drogi jest ale potrafi takie rzeczy ze ty przy ojca 500 maciorach zarobił byś rocznie więcej na ładnego fenda ale cham jesteś i nie dam ci na niego namiarów choć obsługuje większe fermy niż twoje-i tym miłym akcentem zakańczam tą niemiłą rozmowe-aha warchlak bedzie tylko droższy-powodzenia w cyklu otwartym,ŻEGNAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze zakończmy to... pierwsze sonsowne zdanie z Twojej strony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

Ludziska SPOKOJNIE!!!!

Przejrzałem te wasze spory i chyba wiem o co chodzi. Jozin przeliczył sobie dochód z całego gospodarstwa na jedna sztukę tucznika i tyle mu wyszło. Pozostali przeliczają wartość tucznika minus koszty i wychodzi im dużo mniej dlatego, że liczą do kosztów cenę zboża, leków, premiksów, koncentratów, ewentualnie jeszcze warchlaka jeżeli sami nie produkują. Jozin ma swoje prosiaki i nie dokupuje zboża. Przyjął, że pieniądze z dopłat kryją roczne koszty produkcji zbóż (czyli nie ma dopłat ale ma za darmo zboże). Na zbożu wykarmi 50 loch wraz z przychówkiem rocznie. Czyli świniak od urodzenia do sprzedaży generuje tylko koszty: premiksów, leków, wody, prądu, robocizny. Ja to tak rozumiem, i to jest moje obiektywne zdanie. Jeszczee raz przypominam wydaje mi się że 400 zl na sztuce to przychód wyliczony z całego gospodarstwa razem z dopłatami.

Sam zajmuję się trochę trzodą w cyklu otwartym i orientuję się jakie są koszty. Jeżeli na sztuce w cyklu otwartym zostaje 100 i więcej to bardzo dobrze.

 

Zna ktoś moze aktualne ceny Duńczyka i Holendra?


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

jozin nie rozumiem dlaczego w profilu masz płeć żeńska lat 23


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Tylko że zboże z gospodarstwa nie jest za darmo.

Po dokładnym policzeniu może się okazać że przy produkcji zbóż dokładasz z dopłat lub produkcji trzody.

Wyliczenie jakieś jest ale nie do porównania z innymi - co czyni je troszkę bezużytecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

To po ile liczycie zboże z gospodarstwa?? Hubert a kisiłeś może całe ziarno kukurydzy czy zmielone tylko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

Cena duńczyka na ten tydzień to 306 zł. netto

Czysty czy pozytywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsub    0

Czysty czy pozytywny

Nowak mial w tym tygodniu po 311 czystego, iwona przez kogo bierzesz tego warchlaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj