benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Gość   
Gość

a wiesz co będzie jak urosną? nikt tego nie wie a tym co mają teraz na sprzedaż duna kupionego po 500 nie zazdroszcze mają przerąbane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
czesio200 napisał:

Nie ma w tym logiki, żeby tyle za warchlaka czy prosiaka płacić. Chyba, że ktoś ma dużo kasy na dokładke.

Kolega wzial maszyny na swinki i jeszcze musi 3 lata to trzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Pewnie ze nie wiadomo co bedzie za 3 mies. Na pewno droga pasza. Drogi prosiak i to juz nie jest ciekawa perspektywa a co dopiero cena tucznika...


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
hardkor113 napisał:

czesio200 napisał:

Nie ma w tym logiki, żeby tyle za warchlaka czy prosiaka płacić. Chyba, że ktoś ma dużo kasy na dokładke.

Kolega wzial maszyny na swinki i jeszcze musi 3 lata to trzymac

Co to znaczy musi? Ileś sztuk do roku sprzedać czy jak? Myślę że łatwo się z tego wymigać z tego "trzymania" świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Pewnie ma w boznesplanie. Ale to raczej idzie zmienić na cos innego.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Nie martwcie się o chodowców trzody. Bo oni się z was śmieją. Kolega choduje dunki i co rok dokupuje glebę o maszynach nie wspomnę.  W tym roku przyprowadził  NH tc5. 90 za 600000.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
turtojs napisał:

hardkor113 napisał:

czesio200 napisał:

Nie ma w tym logiki, żeby tyle za warchlaka czy prosiaka płacić. Chyba, że ktoś ma dużo kasy na dokładke.

Kolega wzial maszyny na swinki i jeszcze musi 3 lata to trzymac

Co to znaczy musi? Ileś sztuk do roku sprzedać czy jak? Myślę że łatwo się z tego wymigać z tego "trzymania" świń

Mial za malo pola zeby mu dali jakies tam maszyny i w biznesplanie wpisal swinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Potwierdzam musi , sam chciałem zrezygnować ze względu na Asf i arimr się zgodziła jedynie na zmniejszenie produkcji o połowę i to ze względu na to że wniosek był bez GVA 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Macie jakis sprawdzonych hodowcow ewentualnie handlarzy sprzedajacy warchlaki? Najlepiej lubelskie albo oscienne wojewodztwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Duny bier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
hardkor113 napisał:

Macie jakis sprawdzonych hodowcow ewentualnie handlarzy sprzedajacy warchlaki? Najlepiej lubelskie albo oscienne wojewodztwa

Handlarzy? Chyba żartujesz co Ty chcesz mieć wszystkie choroby świń w chlewni? Przecież taki handlarz o ile jeszcze tacy istnieją, bo nic mi nie wiadomo od dobrych 10 lat o takich to zbierają warchlaki z kilku gospodarstw. Najlepiej poszukaj jakiegoś dużego gospodarstwa co produkuje warchlaki albo nadwyżkę warchlaka sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz to na pewno jeszcze z dwa tygodnie i na olx będzie multum ogłoszeń "sprzedam warchlaka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Panowie vatowcy jak To jest ze sprzedażą prosiąt. Jest 8% dla vat owców i 8 tez dla ryczałtowców?, na fakturze pisze sie symbol sztuki czy jak to jest? Bo mam. Zamiar sprzedaż prosiaki i dobrze by bylo wiedzieć jak wypisać fakturę dla rolnika takiego i takiego, i chyba raczej gotówka tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Dnia 4.05.2020 o 07:04, 6465 napisał:

Nie martwcie się o chodowców trzody. Bo oni się z was śmieją. Kolega choduje dunki i co rok dokupuje glebę o maszynach nie wspomnę.  W tym roku przyprowadził  NH tc5. 90 za 600000.

Większej durnoty dawno nie czytałem ,skoro kolego to na pewno Ci powie na ile umoczony jest w banku,bliski przykład z rodziny , obrót na trzodzie ok 1mln rocznie ,też co pewien czas dokupuje ziemię śr ok 50 tyś/ha na dzisiejszy dzień w banku może liczyć max 4mln zł kredytu właśnie ze względu na roczny obrót i nie jest problemem nabrać maszyn,problem zaczyna się w momencie wydarzenia losowego[asf,obecnie korona].Masz prosty przykład do czego prowadzi upadek hodowli  na rynek zbóż we wschodniej Polsce, jaki normalny hodowca śmieje się z producenta zbóż skoro jeden bez drugiego nie może istnieć . Co do cen prosiąt waga 12-15kg cena 400zl para i sprzedane  40%

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Chłopie u mnie w okolicy w poważni hodowcy trzody mają obroty 5miljonów rocznie i nikt nie kupuje prosiaków na pary.  Tylko na sztuki i wszystko DK.  Cena na ten tydzień 350zl. Netto.   Sztuka +  - 4zl. 

Oni nie śmieją się z tych co uprawiają zboże, tylko z tych co się o nich martwią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
Napisano (edytowany)

Zależy z której strony patrzeć na tą dobra cene😉

5 godzin temu, gomez181 napisał:

Za 20kg 270 zl brutto. Dobra cena?

 

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

jaka jest cena prosięta płd wlkp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 24.05.2020 o 11:46, gomez181 napisał:

Panowie vatowcy jak To jest ze sprzedażą prosiąt. Jest 8% dla vat owców i 8 tez dla ryczałtowców?, na fakturze pisze sie symbol sztuki czy jak to jest? Bo mam. Zamiar sprzedaż prosiaki i dobrze by bylo wiedzieć jak wypisać fakturę dla rolnika takiego i takiego, i chyba raczej gotówka tylko.

Jak jesteś vatowcem to zawsze na 8%wystawiasz podajesz cenę netto za sztukę ilość sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
20 godzin temu, gomez181 napisał:

Za 20kg 270 zl brutto. Dobra cena?

Pamietam czasy jak na rynkach prosiaki byly po 130zl para niekiedy... Za taka cene to bym nawet o tuczniku nie myslal tych wypychal prosiaki jak sie da.(dzisiejsze ceny)


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj