benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

6465    12373

Warchlak z Danii na dzień dzisiejszy 250zl netto za sztuke 30kg i trzeba czekać 2 tygodnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja niewiele więcej za tucznika biorę ... Gdzie tu sens ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Powiem ci jak jest u nas  tucznik swojego howu  cena 3.50 a cena Duńczyka 4.10zl w tej samej ubojni. A tu gdzie sens?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Kto mi wierzy ok a kto nie jego sp[rawa. w kazdym razie  wiem co widziałem na zdjeciach. normalnie swiński oswięcim. a co do prosiaków. miałem kupić 2 przyczepy ziarna od gościa co trudni sie na małą skale produkcją prosiąt  i dzwoni mi ze narazie sprzedawać nie bedzie  bo 4 tygodnie sie ogłasza i nikt prosiaków kupić niechce a chce aby 80 zł. i bedzie chyba je tuczył bo co ma zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Wszędzie jest zastój z prosiakiem a co do samych świń to mam kilku znajomych co hodują w cyklu zamkniętym, rozwijają się, kupują glebę, maszyny, i to wszystko ze świń, ale hodują nieprzerwanie do 20lat co najmniej. I nie są to jakieś ilości towarowe ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

U nas w okolicy są hodowcy którzy hoduje w cyklu otwartym po 2-3 tysiące świń na rzut, i tak jak kolega pisze wcześniej wszystka glebę w okolicy wykypuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

po to zeby miec gdzie gnojowice wylewac na przyszłosc bo coraz gorzej bedzie z zagospodarowaniem coca-coli ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
5 minut temu, ozzborn napisał:

po to zeby miec gdzie gnojowice wylewac na przyszłosc bo coraz gorzej bedzie z zagospodarowaniem coca-coli ....

Dokładnie tak jak piszesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

może mi ktoś wyjaśnić lub obliczyć jak się na tym zarabia, skoro tak jak kolega wyżej pisał warchalak z Dani 250 a tucznik 4,10 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może jak swoje zboże się im da , to wtedy zyski generują ? Niektórzy tak właśnie liczą . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
5 minut temu, thefarmer napisał:

może mi ktoś wyjaśnić lub obliczyć jak się na tym zarabia, skoro tak jak kolega wyżej pisał warchalak z Dani 250 a tucznik 4,10 ?

tego matematyka nie potrafi udowodnic, musisz uwierzyc na słowo ze sie zarabia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A już myślałem że Ty potrafisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Pewno że się nie kalkuluje kupić po 250 netto a sprzedać po 4,10, z tym że teraz schodzi warchlak kupiony po niecałe 200 zł a nawet mniej, także koszt produkcji byl na poziomie 3,7 netto licząc koszty z jakimś małym kredytem, dodałem 25 zł netto do każdego tucznika na wodę, prąd i inne, także jakiś tam zarobek jest około 50 zł na sztuce, ktoś ma 1000 sztuk to wychodzi 50000 zł, czy mało za 3,5 miesiąca roboty no nie wiem. Kto wie jaka cena będzie w maju bo te po 250 już będą miały koszt produkcji około 4,15 netto przy wadze 125 kg brutto minus potrącenie 122,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

3,5 miesiąca od 30 do 125 kg ? Na owsie tyle czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Nie, ale zanim zamkniesz cały cykl od kupna do następnego wstawienia to mija te 3,5 miecha zanim umyjesz pod następne itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Duńczyk jak nie przechoruje to w 3miesiacach sprzedaje się ostatniego dziada w wadze średniej 125-130kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w czwartek kupiłem średnio 26.8kg po 300 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i nie wiadomo co robić ja te warchlaki zamawiałem trzy miesiace temu i nie wypada odmówić choć sytuacja nie zachęca do zakupu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Dzisiaj rozmawialem z nim to niby ma na jutro ugadane po 5.5 netto. Ale zeby sie przypadkiem przy odbiorze nie zdziwil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Nie ma w tym logiki, żeby tyle za warchlaka czy prosiaka płacić. Chyba, że ktoś ma dużo kasy na dokładke.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj