benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

BRUTAL    7

tendencja wzrostowa twoja  oferta jako dla kupującego b. dobra  a czy towar  również ?

ja sprzedałem 27 kg po 230zł  szt netto i zastanawiam się nad podwyżka

 

@kolego maxiben widzę że masz dość zostawiania warchlaka i lepiej zarobić kilkanaście zł.na warchlaku jak dołozyćdo tucznika od 50 do 100zł

 

nikolas w granicach 170 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Wbp czy pbz lepsze do odchowu prosiat i do skrzyżowaniaz duroc bądź pietrain? I jaka roczna wydajność prosiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

@kolego maxiben widzę że masz dość zostawiania warchlaka i lepiej zarobić kilkanaście zł.na warchlaku jak dołozyćdo tucznika od 50 do 100zł

 

nikolas w granicach 170 zł.

@nikolas te 170zł to chyba koszt dwóch sztuk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@Ramzes1987x dwa prosięta 20 kg za 170 zł ? A możesz nam zdradzić ten sekret jak to zrobić ? Sama pasza dla loch to już spory wydatek a gdzie profilaktyka, szczepienia, pasza dla prosiąt, koszty inseminacji, prąd , woda itp ? Żeby wyprodukować prosiaka 20 kg dobrze odchowanego który osiągnie wysokie wyniki w tuczu to te150 zł minimum trzeba zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

żeby wyjąć trzeba włożyć a koszty są liczone w każdym gosp  inaczej u mnie najważniejsze jest  uzyskanie min.23-24 szt warchlaka  25 kg sprzedanego od lochy i wtedy koszty stałe  inaczej się dzieli  i zostaje  zysku więcej

@ brutal ja głównie jestem  nastawiony na sprzedaż warchlaka ale tucze też tyle ile mam miejsca  i jeszcze nie dołożyłem do tego tucznika   zachęcam wszystkich by stawiali na lochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Bez przesady jak sprzedasz po 170zł za szt to coś napewno z tego zostanie zysku

 

 

@edit

w sumie to zależy też od gospodartwa kto jakie pasze stosuje itp

Edytowano przez Ramzes1987x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Dokładnie swoje lochy to podstawa. Moim zdanie w PROW powinna być dopłata do każdej lochy a nie tylko do starych ras i sprawa importu warchlaka w pewnym stopniu rozwiązana 


Bez przesady jak sprzedasz po 170zł za szt to coś napewno z tego zostanie zysku

 

 

@edit

w sumie to zależy też od gospodartwa kto jakie pasze stosuje itp

 

No chyba że lochy bedziesz karmił zielonkami itp ale to juz inna bajka. Bez szczepień i dobrych pasz dla prosiąt nie osiagniesz dobrych wyników w odchowie (tzn dużej liczby prosiąt od lochy) a to jest podstawa do osiągniecia zysku. Ktoś kupi od Ciebie prosieta bez szczepień raz, wpakuje mu sie choroba i już możesz zapomniec że jeszcze kiedyś mu sprzedasz prosięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Można taniej jak kolega wyżej wspomniał.Ostatnio miałem propozycje kupna kastrat136zł holandia160 i dun 30kg 200zł ale odmówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

jakos dziwne male ceny...u nas drozej... mysle ze 150 zl wychodowanie prosiaka..zalezy kto i czym zywi i czym szczepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ostatnio liczyłem wyprodukowanie prosiaka 25 kg przy 23 prosiakach od lochy w roku kosztuje około 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Te 150 zł za odchów prosiaka jest realne nie licząc amortyzacji,rotacji loszek i pracy, choć znam takich co odchowują jeszcze taniej.Nasuwa mi się myśl że między producentem warchlaków a producentem tuczników w cyklu otwartym będzie co raz trudniej dojść do kompromisu ze wzgledu na to że ten pierwszy zarobi a dla drugiego zysk to będą odchody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

To niech każdy robi materiał (prosiaki) dla siebie i nie będzie wielkiego kłopotu. A co do tych drugich to ja nie wiem albo mam jakiś zepsuty kalkulator ale jak ktoś kupuję zagranicznego prosiaka po 250-300 zł sztuka to trudno coś zarobić nawet przy cenie 5,5 zł/kg. I to właśnie przez takich ludzi mamy w Polsce to co mamy

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

u mnie koszt wyprodukowanie prosiaka 25 kg przy sredniej 27,5 prosiaka od lochy to 170 zł. zliczając wszystkie koszty to jakby sprzedawać prosiaki to coś koło 50 zł na szt powinno być zyskiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam planuje przerobić starom chlewnie na porodówkę oraz kojce grupowe dla macior chciałbym się dowiedzieć jakie wielkie grupy prosie się sprzedaje są poszukiwane i czy lepiej sprzedawać prosięta czy je odchować do 20-25kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

A kto Ci kupi mniejsze niż 20 kilogramów ? ;p Chyba do kłopotu jedynie. Im więcej dasz rade wyprodukować na raz tym lepiej tylko musza to być prosięta mięsne bo na pbz cz wbp zbytnio chetnego nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto Ci kupi mniejsze niż 20 kilogramów ? ;p Chyba do kłopotu jedynie. Im więcej dasz rade wyprodukować na raz tym lepiej tylko musza to być prosięta mięsne bo na pbz cz wbp zbytnio chetnego nie znajdziesz

 

A Pbz czy Wbp to mleczne? :P  Znajomy kupił duna i na oczy nie chce widzieć o upadkach już nie wspomnę a mięsność mu wyszła 57 % mówi że nia ma lepszych jak wbp x pbz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W niczym jedno i to samo tyle że tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

kiedys kupowałem zwykłe rynkowe prosiaki..nigdy po nizej 58% NIE WYSZŁY..dzis ciezko kupic..najwyzej 10 czy 12 sztuk po 350zl para i po nizej 20 kg..wiekszych ilosci nie ma..polskie swinie rzad wymarnował z braku oplacalnosci..jestem za polskim prosiakiem ale jak ma byc dobrze jak zachodni tanszy od polskiego o około 1zł.na kg.

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

więcej optymizmu przecież nie jesteśmy   skazani na kupowanie prosiąt  z importu czy tez krajowych  sami powinniśmy wyhodowywać   ale komu się chce  pracować z maciorami 

sprzedane 28 kg 245zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj