benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Bartekj1994    141

Kupie 20-25 prosiąt Woj Mazowieckie, Powiat Sierpc. Chętnie z dowozem. Mogą byc również z dalszych miejsc byle były ładne i w miare tanie. Pisać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

zapomniałeś dodać do tych ładnych i tanich żeby były jeszcze duże

sprzedaję niezmiennie 10,50 zł kg netto w wadze 25-27 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Kolego to jaki jest sens kupić od Ciebie prosiaka 27 kg za 280 zł jak za 310 netto mam duńczyka??? i Nie takiego 25 kg tylko powyżej 30 i genetyka jaka. Albo za 270 z łotwy lub niemiec... Za 320 zł to ja miałem parkę prosiąt takich po 18kg. A potem się dziwicie że o polskiego prosiaka to się nikt nie martwi... i że pogłowie w polsce spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

I jeszce przywieziony na podwórku do 10.50 doliczyc jeszce koszt transportu. Chyba ze pewna miesnosc i zdrowotność i nic nie kombinowane to jeszcze mozna tyle dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Nic nie rozumiecie! 10.50zł netto to są koszty stałe za prosiaka i tak musi być!. Co innego utuczyć do 110kg tego prosiaczka...tu jest koszt minimalny a zysk potężny sprzedając go po wakacjach w granicach 4zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

@Bartekj1994, to właśnie przez takich jak Ty może nie być zejścia na polskie prosiaki. Uważasz, że prosiaki w tej cenie odbiegają od tych z dużych ferm na zachodzie? A zatem oświecę Cię, nie odbiegają, prawdopodobnie nie znasz zasad regulacji rynku. Jeżeli nie byłoby popytu to dobre prosiaki by się tak nie ceniły. Więc zadaj sobie pytanie dlaczego jest na nie popyt. A co do genetyki. Może kupisz kastraty po knurach yorkshire landrance? Bo jak ja bym Ci takie zaproponował to na pewno byś chciał po "mięsnym". Widać, że w polskiej gospodarce musi się wiele zmienić. Niestety zanim się zmieni, polscy rolnicy będą długo dorabiać rolników z innych krajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Mówisz o popycie, ale zwróć uwagę na to, że popyt na duńskie, litewskie czy holenderskie jest ze względu na to, że tam masz potężne fermy, które wyspecjalizowały się w produkcji warchlaka. Natomiast nasze fermy we większości zajmują się tuczem i polskie fermy produkujące prosiaka nie są w

stanie zapewnić tak dużych jednorazowych partii towaru na tucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

zgadzam się z dwoma poprzednimi postami trzeci pomijam o swój towar się nie martwię zaopatruje 3 rolnikow w partie od 20 do60 szt i wszyscy zgodnie twierdza ze moje sa najdroższe a jednak caly czas czekaja i kupuja warchlaczki a sa rasy PIC i DANBRED po stronie matki ojciec 410 i MAXTER ich miesnosc 59-60 % oczywiscie przy b. dobrym zywieniu zużycie paszy j ok 2,6kg przyrost pow kg dziennie zdrowonsc najwyższy RED SPF zaszczepione cirko i odrobaczone tyle tylko czy az ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nic nie rozumiecie! 10.50zł netto to są koszty stałe za prosiaka i tak musi być!. Co innego utuczyć do 110kg tego prosiaczka...tu jest koszt minimalny a zysk potężny sprzedając go po wakacjach w granicach 4zł

Gdybyś mógł dyktować cenę za swoje tuczniki, tez byś je sprzedał po 4 złote, tylko dlatego, że tak średnio proponują skupy innym rolnikom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Napisze Ci że tą cene nie ja wymysliłem tylko była o niej mowa na wiosnę i to w kręgu osób wiarygodnych, by nikt nie miał później żalu do sąsiada że nie był poinformowany jaka cena będzie po lecie na tuczniki.Masz bardzo dobry przykład na porzeczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie chodziło mi o samą cenę, ale o to, że jest kosmiczna różnica między rynkiem, gdzie cenę ustala sprzedający, a tym gdzie cenę (czasami z powietrza) dobiera sobie kupujący. Gdybyśmy mogli jak na zdrowym wolnym rynku sprzedawać tuczniki po cenach, jakie sami narzucimy skupującym, na 100% nikt nie sprzedawałby poniżej kosztów, tylko z uwzględnieniem jakiej jakości towar chcemy sprzedać, w jakiej ilości, itp., podawałby swoją stawkę. Tak jest właśnie przy sprzedaży prosiąt, ktoś sprzeda za 8 zł/kg, a ktoś za 11 zł/kg. Kupujący sam sobie wybiera co chce i ewentualnie sam sobie będzie pluł w brodę, że przepłacił, albo odwrotnie - że zapłacił mniej ale też mniej zyskał w efekcie końcowym. Nie ma więc co rzucać w siebie złośliwościami, każdy ma swój rozum, swoje zaplecze i wie co chce sprzedać/kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ostatnio kupowałem 7-8-9 tygodniowe po 148zł/ szt. Ani sztuki poniżej 15 kg

a wolałem kupić od kolegi co ma 60 loch, prosięta o wysokim statusie zdrowotnym, wszystko wyrównane, z jednego źródła i tylko 50km ode mnie. Niestety odbiór koniec sierpnia bo kolejka. Cena stała 10,5 zł/ kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja kupiłem 4 .

Małopolska 400zł/para.

Mięśniaki.

Długie , szeroki , krótkie ryje.

Waga około 27-30kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

łódzkie dzisiaj kupiłem 310 zł para 2 sztuki na maciorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

o której trzeba jechać na targ do Skalbmierza po prosięta?wiem że jest z piątku na sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj