benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

maxiben    23

tyle ile klient zapłaci skad mam wiedzieć jak ich nie widze jaka genetyka wiek waga ok to może być 18 i 22 kg lub jeszcze większe roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1614    0

liczę na to że ten wątek jest częściej odwiedzany, poza tym nie wiedziałem ze jeden post może aż tak drażnić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzis kupiony dunczyk po 292 netto.

 

Ile średnio taki duńczyk waży? i ile potrzeba mu zrobić mieszanki żeby miał 110kg aha ile czasu potrzeba by od momentu zakupu by dorósł do 110kg.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jaco, to żywe zwierzęta więc nie są zaprogramowane że ileś tam rosną. Na ogół nikt w tak niskiej wadze nie sprzedaje. Przyjeżdzają w okolicach 30 kg,na ogół troche cięższe. Za wage powyżej 30 w firmie gdzie biore dopłacam po 90centów za kg(niecałe 4 zł) za niedowage odejmowane jest tyle samo od ceny. Ale jednym do tej wagi zajmuje to 9 tygodni innym 4 miesiące. Są lepsi i gorsi hodowcy,lepsze i gorsze prosiaki z dani. Ja teraz mam co 12 tygodni zamówione, więc muszą zdąrzyć w tym czasie wszystkie co do sztuki sprzedać i jakieś tam sprzątanie jeszcze w tym czasie zrobić.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Tak jak pawel mowi nigdy aiw nie wie ile beda przyrastac, jednak z doswiadczenia moge powiedziec ze srednia za oatatni rok wyszla 1.04 kg/dzien, z pasza wyszlo 2, 64 kg/kg przyrostu (jest jesze duzo do poprawy w paszy), co do czasu tuczu u mnie trwa od 67 dni do 80(zalwzy od wagi, przyjwzdzaja od 30 do 36kg), zasaady takiw same jak paqel mowi. Pozdrawiam, a i jeszcze jedno prosze nie pisac bzdurnych kalkulacji pod tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Cena warchlaka zalezy od ilosci kupywanego towaru, statusu..., nie powie ci nikt tego, poki nie zadzwonisz(znaczy dokladnej ceny, takiego warchlaka ktorego bys kupowal). Wszystko zalezy od indywidualnego zamowienia.

 

Cena warchlaka zalezy od ilosci kupywanego towaru, statusu..., nie powie ci nikt tego, poki nie zadzwonisz(znaczy dokladnej ceny, takiego warchlaka ktorego bys kupowal). Wszystko zalezy od indywidualnego zamowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agachj    0

Witam.

Sukam odbiorcy prosiąt. Prosięta rejestrowane, kastrowane, szczepione, odrobaczane, zwisłouche. Narazie 30 sztuk co 2 m-ce.

Województwo mazowieckie, powiat zwoleński. 693 948 610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

u mnie 10,50 zł za kg do 20kg a każdy kg ponad cena tucznika. Średnia waga 23kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nikt nie kupuje i nie sprzedaje od 2 tyg nkt nie pisal dunczyk wysoko caly czas stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

duńczyk o 15 zeta mniej do ceny sprzed embarga, co i tak daje 305 netto. Cena za 700 szt. z jednego numeru i wysoki status. Więc nie warto pewnie póki co. Co do tuczu zamkniętego - nie wszędzie jest on możliwy. Nieraz jest tak wielkie zagęszczenie tuczarni, że wstawianie loch byłoby strzałem w kolano. Co niektórzy mocno jadą tutaj po kupujących zachodnie warchlaki - a czy kolego/koleżanko (piszę ogólnie, nie personalnie

) jesteś w stanie zapewnić mi partie po 1000szt. warchlaka co 6 tygodni? Jak ktoś ma budynki za min, 1000szt. to nie będzie kupował na 5 razy warchlaka, bo nie ma możliwości podania 5 rodzajów paszy jednym paszociągiem. Każdy robi jak uważa i podejmuje jakieś ryzyko, jego sprawa. Albo zarobi albo dołoży. Więc nie wiem jaki sens najeżdżać jednym na drugich, nadmierną energię można wykorzystać na bardziej pożyteczne rzeczy. Jakby nie było wszyscy rolnicy zbierają w tej chwili baty, więc po co się gryźć między sobą dodatkowo.

Edytowano przez LukaszBONQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

duńczyk o 15 zeta mniej do ceny sprzed embarga, co i tak daje 305 netto. Cena za 700 szt. z jednego numeru i wysoki status. Więc nie warto pewnie póki co. Co do tuczu zamkniętego - nie wszędzie jest on możliwy. Nieraz jest tak wielkie zagęszczenie tuczarni, że wstawianie loch byłoby strzałem w kolano. Co niektórzy mocno jadą tutaj po kupujących zachodnie warchlaki - a czy kolego/koleżanko (piszę ogólnie, nie personalnie

) jesteś w stanie zapewnić mi partie po 1000szt. warchlaka co 6 tygodni? Jak ktoś ma budynki za min, 1000szt. to nie będzie kupował na 5 razy warchlaka, bo nie ma możliwości podania 5 rodzajów paszy jednym paszociągiem. Każdy robi jak uważa i podejmuje jakieś ryzyko, jego sprawa. Albo zarobi albo dołoży. Więc nie wiem jaki sens najeżdżać jednym na drugich, nadmierną energię można wykorzystać na bardziej pożyteczne rzeczy. Jakby nie było wszyscy rolnicy zbierają w tej chwili baty, więc po co się gryźć między sobą dodatkowo.

 

Pierwotnie mielismy w planach budowę chlewni na 300 macior i nastawienie sie na produkcję warchlaka. Przy takiej obsadzie byłbym w stanie zapewnic Ci ok 500 sztuk warchlaka co 3 tygodnie. Dosc mocno byłem za taką inwestycja bo pozwala ona na osiągnięcie większego przepływu gotówki w gospodarstwie i wiekszego zysku, ale jak rozejrzałem się po terenie to i tak większosc rolników woli kupic drogiego dunczyka "bo jaki by on nie był to i tak jest lepszy od polskiego warchlaka"...A drugie ale to to, że praktycznie nikt nie chce podpisywac umów długoterminowych na odbiór warchlaka więc łatwo jest sie zagotowac w przypadku obniżki cen i produkcji warchlaka bez mozliwosci jego utuczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

my też nie mamy umów na odbiór tucznika, duńczyka nie tuczę, holendra ewentualnie polską fermówkę. Nikt Ci nie zagwarantuje ceny za pół roku czy rok. Nie mam możliwości odbioru 500szt., bo bym musiał workami paszę nosić dla następnej partii. Nie twierdzę nigdy że zachodni to lepszy, ma porównanie i jak dla mnie nie ma różnicy - jedynie czysto ekonomiczna na korzyść fermówki polskiej. Myślę, że na Twoich warunkach na pewno znajdziesz stałego odbiorcę. Ale jak już wcześniej pisałem nikt Ci nie podpisze umowy na taką czy inną cenę, ewentualnie na odbiór po cenie rynkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Na odbiór tucznika to umowa z ceną jedynie przy tuczu kontraktowym by była. Ty może akurat tak nie twierdzisz, ogolnie napisałme bo czesto z takimi opiniami się spotykam. Mi zalezało by na umowie takiej na odbiór warchlaka po cenie rynkowej bo wiem, ze nikt mi ceny nie zagwarantuje nie licze nawet na to. Wystarczyła by pewnosc, ze ktos go wogole odbierze. Jakies trzy lata temu przy poprzednim kryzysie znajomy przy 120 lochach rozdawał warchlaki sasiadom za darmo bo nie miał innego wyjscia i tego boje sie najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

moim zdaniem warto sam kupiłem 13 sztuk po 140 sztuka wytargowałem nikt nie wie co będzie za czym dorosną najwyżej się dołoży takie ryzyko jak ktoś tu pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto sam kupiłem 13 sztuk po 140 sztuka wytargowałem nikt nie wie co będzie za czym dorosną najwyżej się dołoży takie ryzyko jak ktoś tu pisał

Ale zaszalałeś!!! tyle sztuk !!!podziwiam Cie i gratuluje odwagi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekbdg    0

Sprzedam 21 sztuk prosiąt po pełnej profilaktyce, 5 tygodniowe, pobierające samodzielnie pasze, 300 zł za parkę do negocjacji, województwo kujawsko pomorskie, Borkowo, tel. 607-036-183.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

ile kilowe ? wychodzi 150 sztuka do tego 300 zł pasza 450 sztuka wychodzi cena 3.90 to na dzień dzisiejszy dołożyłbym do interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj