benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

henio2    545

Rozwiń swoją wypowiedz jakie przyrosty mają w pierwszym tygodniu drugim i trzecim ja nie piszę że wszystkie tak przyrastają tyle że jest to możliwe do osiągnięcia no ale sprzeczał się z wami nie będę na dziś prosiak cena w dół B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

pytam cie po raz ostatni na jakiej podstawie tak sadzisz ? chyba ze idziesz w zaparte ze wiesz i masz racje i koniec.....

krzynio moje prosiaczki to calkiem niezle najstarsze lochy prosza sie 3 raz inseminowane 410 ale chce sprobowac pozniej maxtera i widac progres ostatnie pol roku srednia liczba odchowanych prosiat 26,5 w wadze 8 -10 kg w 4 tyg a w 9-10tyg sprzedaje w wadze 25-28 kg w cenie 260- 280 zl szt netto i nie zamierzam spuszczac ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

20 kilogramowe prosięta w 8 tygodni to miałem z 30 lat temu większości z Was nie było wtedy na świecie nie było takich pasz i technologi jak dziś ,wielu młodym ludziom wydaje się że hodowla powstała po naszym wejściu do Uni i że jak ktoś kupi lochę z firmy hybrydowej za 1200 zł to będzie miał super wyniki 26 prosiąt na zwykłym pbz to nie żadna sztuka odchować odnośnie ceny prosiąt 30 kg na dziś 280 brutto chętnych brak B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

najpierw było 24, a teraz już o 4 kg mniej? Panie kolego jeszcze raz napiszę, że bzdurą jest osiągnięcie średniego przyrostu dobowego rzędu 600g na dobę. A co do rasy loch to PBZ jest bardzo dobrą rasą sam mam zamówione zarodowe loszki rej rasy a nie żadne hybrydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

panie henio ja gospodaruje na swoim 16 lat zyje lat36 pamietam swinie majac lat 10 i mnej czyli 26 lat temu u nas hodowla byla zarodowa z detalami pamietam odsadzenie w 6-7 tyg zywienie wszystko i nic i nie powiesz mi ze miales 20 kg w 8 tyg bo to bylo nie mozliwe!!_

a sztuka jest odchowac 26 prosiat zwlaszcza na zwislouchej bo polskiej juz nie ma

odnosnie ceny u mnie nic sie nie zmienilo zainteresowanie ogromne !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

20 kilogramowe prosięta w 8 tygodni to miałem z 30 lat temu większości z Was nie było wtedy na świecie nie było takich pasz i technologi jak dziś ,wielu młodym ludziom wydaje się że hodowla powstała po naszym wejściu do Uni i że jak ktoś kupi lochę z firmy hybrydowej za 1200 zł to będzie miał super wyniki 26 prosiąt na zwykłym pbz to nie żadna sztuka odchować odnośnie ceny prosiąt 30 kg na dziś 280 brutto chętnych brak B)

Więc ja ci po raz kolejny piszę opisz jakie masz lochy, jak je żywisz, jak żywisz prosięta po odsadzeniu w jakich warunkach wszystko trzymasz?

Bo sama pusta gadka jakie ty wyniki osiągasz nic do dyskusji nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Maxiben Twoja hodowla widocznie był kiepska skoro już jej nie prowadzisz prawdopodobnie miałeś kiepskie wyniki dużo takich kiedyś było jeśli twierdzisz że PBZ już nie ma to szkoda z Tobą dyskusje prowadzić dobre hodowlę uzyskiwały 17 kg prosięta już w latach 60 tych sięgnij do literatury odnośnie 20 kg w 8 tygodni najlepiej to na f1 wychodzi żywienie zgodnie z recepturami nie koniecznie opracowanymi przez nawiedzonych przedstawicieli firm paszowych które gonią za zyskiem a temat powtarzam jest o cenach prosiąt ja ich nie kupuję ale ostatnio mam telefony od firm które oferują warchlaka 30 kg w cenie 280 brutto czyli zainteresowanie prosiętami spada u mnie tuczniki 150 dni od urodzenia 120 kg wagi i nic nie będę nikomu udowadniał bo to nie ma sensu ani mi od tego kasy nie przybędzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

czytaj ze zrozumieniem moje poprzednie posty

moja hodowla nie byla zla ale tez nie super dobra i z niej nie zrezygnowalem tylko zdepopulowalem stado i wymienilem na nowe o najwyzszym statusie zdrowotnym i wyniki mam bardzo dobre wyliczone z programu komputerowego ktory kalkuluje wszystkie dane lacznie z poronieniami powtorkami padnieciami a ilu to liczy?

jesli chodzi o PBZ czyli bardzo bobrze znana mi polska biala zwisloucha w/g mnie zostala tylko zwisloucha w polskiej niezlej hodowli bo wszystkie zostaly wyparte landracami z zachodu a i wschodu tez kupujac dzis loszke znajdzie sie w rodowodzie ojciec z importu

a co do dyskusji to ja krzynio i lukaczmarek sie zgadzamy a ty idziesz w zaparte ze swoimi teoriami i faktycznie niczego nam juz nie udowadniaj powodzenia w hodowli i jeszcze lepszych wynikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Jaka cena prosiat w pomorskim ? Interesują mnie prosiaki w wadze około 20 kg. i z ciekawości ceny z targowisk.

 

Co do Waszej dyskusji, zważyłem dziś prosiaka, który jest jeszcze przy maciorze, oprosiła się 15.11 czyli miesiąc temu. Wybrałem średniego i miał wagę 6,8kg. Sztuk przy maciorze 12, locha prosiła się 3 raz oczywiście pbz a kryta linią 990xpietran. Czy to dobry wynik ? było kilka sztuk takich po 8 kg ale kilka takich po 6kg i jeden 5kg. Nie ważyłem wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

sprzedaje takie 25-27 kg w cenie 260-280 zl szt netto

co do wagi twoich prosiat to wierze ze prawdziwie zwazone bo u pana henia bylby po10 kg ale ma lepsze lochy ale do twoich faktow srednia waga 7kg w 4 tyg to powinno byc minimum ja lochy ktore tego nie dadza likwiduje choc od sredniej wagi odsadzonych prosiat wazniejsza jest waga calego miotu a on musi wazyc 70 kg ale jak odsadzisz 16 kilka takich odsadzilem to calosc mialy 100-115kg czyli na szt ponizej 7 a wtedy ogol jest wazniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandaa    0

Maxiben a te prosieta dokarmiasz pasza przez te 4 tygodnie czy nie zeby mialy te 7 kg a jak dokarmiasz pasza to jaka i z jakiej firmy jak mozna wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

oczywiscie ze taki 2 tyg prosiaczek musi dastac superprestarter z prostafeedu ale zeby tez locha mogla pompowac mleko to rowniez musi dostac jak krowa pyskiem doi

a cene prosiat poodalem 2 posty wyzej i nic sie nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Dzsiaj kupione 13 prosiąt od sąsiada.Cena za sztukę 180 zł.Ładne nie jakieś tam kotki.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafus    1

Witam. Jak ceny na prosiaka na obecną chwile interesuje mnie holender lub duńczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dziś usłyszane od weta który opiekuje się tuczarnia która w tym tyg wstawia dunczyka po 310 zl netto szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

targowiskowa tzn. od kobity z domu :D . Nie wiem jak fermowe przyrastają bo zawsze od ludzi kupuję ale zazwyczaj w 3 miesiące 100kg i lepiej osiągają u mnie

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj