benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

BartekM    17

Wczoraj przywieźli duna za 338 brutto z sztukę. W czystym statusie. 32,68kg średnia waga.

Od kogo bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Warmińsko Mazurskie 9,50 zł za kilo średnia waga 22kg. A może ktoś ma na sprzedanie w mojej okolicy? Proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtym    0

a ja ostatnio sprzedaje po 240 netto za 20 kg. (danbred×pic426) szczepione pcv.

tak na marginesie to dziwię się producentom prosiąt którzy sprzedają prosiaka po 9.50 w sytuacji gdy tucznik po 6. a w tym samym czasie holandia jedzie po 12

 

No właśnie ja też mam namiary na dość małe prosięta około 14-15kg naima kryta picem z fermy po 170zł netto szt. To dobra cena? Tylko ciekawe o ile większy był by procent upadków niż kupując np standardowo w wadze ok 25kg. Kupował ktoś z was kiedyś tak małe prosięta fermowe?

musisz mieć odpowiednie warunki czyli temp min 24. odpowiednia wentylacja, pasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Wczoraj przywieźli duna za 338 brutto z sztukę. W czystym statusie. 32,68kg średnia waga.

 

 

jest sens płacic po 338zł za warchlaka ?

ile na tym zarobisz ? i czy wogóle zarobisz ?

 

oni tam na zachodzie to biznes robia i sie smieja z takich co po tyle im płaca

takie moje zdanie

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja kupiłem ostatnio po 340 za parę ok 20kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

jest sens płacic po 338zł za warchlaka ?

ile na tym zarobisz ? i czy wogóle zarobisz ?

 

oni tam na zachodzie to biznes robia i sie smieja z takich co po tyle im płaca

takie moje zdanie

 

powiem tak były takie rzuty że płaciłem i więcej i na tym dobrze wychodziłem, najniższy zysk który uzyskałem to 13 zł na sztuce od niepamiętnych czasów, ale to było trochę na własne życzenie bo kupiłem, tak że mi na stycznia wyszło, a wiadomo co w styczniu jest z ceną świń. I od razu chciałbym zdemętować twoje pytanie ile i czy w ogóle zarobię, jasnowidzem nie jestem, ale ty też nie wiesz czy zarobisz czy nie hodując świnie, nawet gdy kupisz warchlaka taniej. Skąd wiesz że się śmieją na zachodzie? Jeśli coś to pośrednicy sprowadzający zza zachodniej granicy mogą czerpać większe zyski. Dunczycy idą ilością, jakością, koszty są sprowadzone do minimum, nie mają nawet takiej nadwyżki z warchlaka jak w Polsce, bo wiem dokładnie. Moim zdaniem jest sens, nie wiem jak ty ja nie napędzam kosztów sprzedając handlarzowi=pośrednikowi=złodziej polskich rolników, sami sobie niektórzy odcinają sporo zysku przez pośrednika. Nie rozumiem ludzi którzy sprzedają do pośredniką, przecież on i tak zawiezie do zakładu mięsnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

powiem tak były takie rzuty że płaciłem i więcej i na tym dobrze wychodziłem, najniższy zysk który uzyskałem to 13 zł na sztuce od niepamiętnych czasów, ale to było trochę na własne życzenie bo kupiłem, tak że mi na stycznia wyszło, a wiadomo co w styczniu jest z ceną świń. I od razu chciałbym zdemętować twoje pytanie ile i czy w ogóle zarobię, jasnowidzem nie jestem, ale ty też nie wiesz czy zarobisz czy nie hodując świnie, nawet gdy kupisz warchlaka taniej. Skąd wiesz że się śmieją na zachodzie? Jeśli coś to pośrednicy sprowadzający zza zachodniej granicy mogą czerpać większe zyski. Dunczycy idą ilością, jakością, koszty są sprowadzone do minimum, nie mają nawet takiej nadwyżki z warchlaka jak w Polsce, bo wiem dokładnie. Moim zdaniem jest sens, nie wiem jak ty ja nie napędzam kosztów sprzedając handlarzowi=pośrednikowi=złodziej polskich rolników, sami sobie niektórzy odcinają sporo zysku przez pośrednika. Nie rozumiem ludzi którzy sprzedają do pośredniką, przecież on i tak zawiezie do zakładu mięsnego.

 

Zacznijmy od tego, że Ty na samym początku dajesz zarobić pośrednikowi kupując zagraniczne prosięta. Przez takich jak Ty mamy rozpieprzoną całą hodowlę w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Holendry 29,5kg .285 zł. brutto.

czyzby holendrzy mieli problem ze zbytem ze w tak wysokiej wadze przywiezli to w sumie niedrogo kupiles moze gorszy status ? bo ja takie sprzedawalem po tyle samo netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Kastrat duński przyjechał 30 kg za 250zł netto. Ja osobiście jak mam wstawiać warchlaka to tylko Niemcy lub Dania innego nie chce widzieć w chlewni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj