benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Dawid727    153

I sam sobie odpowiedziałeś. Tańsze bo PBZ. Kryte choć jakimś mięsnym knurem czy też PBZ ? Poza tym gdybym miał możliwość kupna prosiąt od kolegi @lukaczmarek chętnie bym skorzystał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

heheheh a to moje gatunkowce z rok temu 3.5 mc od kupienia na targu i waga od 120-155 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

@POL1 na dzien dzisiejszy 230 zł kosztuje holender tylko ze on ma około 21 kg.

Ja już to pisałem wiele razy mam pic 410 lub duroc-pietrain.

Przyrosty masz bardzo dobre, bo jeśli dorośnie w 3,5 miesiąca do 155 kg to ponad 1,2 kg dziennie. U mnie kształtują się (w zależności od chlewni na której są i żywienia) od 900g do nawet 1110g, no ale średnio można spokojnie przyjąć 1000g (mówię tu o całości a nie poszczególnych sztukach).

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Zadko trafić miot by były równe sztuki popatrz na moje że ze 2-3 są mniejsze.U mnie zawsze tak jest.Jak kupuje miot to ze 2 zawsze są mniejsze.U mnie zawsze od poczatku idzie 25kg prowitu na 150 kg mieszanki zbożowej .Do tego Dolfos WT.

Ale i tak najważniejszy jest gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja jak sprzedaje to te mniejsze zostają u mnie na tuczarni a reszta idzie do klienta. W praktyce wygląda to tak że jak mam zamówienie na powiedzmy 40 czy 50 sztuk a w kojcu jest ich 60-70 to z nich wybieram te najładniejsze a te które odstają wagowo lub mają inne wady ida do mnie na tuczarnie. Zwykle różnica w sprzedawanych sztukach mieści się w przedziale 27+-2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

No to ładne sztuki.U nas czasem na targu też trafiają się SUPER mioty , ja jak szukam prosiąt to zawsze takie by były szerokie i długie najlepiej rozłupane na plecach i fajnie jak mają te plamki szare typowe dla mięsnych ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

@pol ile ty masz tych mega kabanków??

Edytowano przez jack83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Normalne przyrosty.Jak jest dobry gatunek i pasza na maxa to spokojnie od 25 kg jak sie kupi prosięta to 3.5 góra 4 mc i 150kg jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

a kto kupuje takie okazy 150kg jeśli moge wiedzieć?

u mnie od urodzenia do męczeńskiej śmierci wychodzi max 6m-cy maja wtedy jakieś 115-120kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U nas kupców nie brakuje na takie od 100 do 150kg.

6 mc od urodzenia do sprzedazy i tylko 115kg? :blink: :blink: :blink: a provit jaki dajesz do zboża i w jakiej proporcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

5,5-6 miesięcy od urodzenia do sprzedaży to jest zupełnie normalny i dobry wynik. Bo przy maciorze są 4 tygodnie po tym czasie mają średnio 7 kg. Żeby urosły o kolejne 20 kg trzeba około 6 tygodni co już daje nam 2,5 miesiąca. 3-3,5 miesiąca na tuczarni i pół roku się robi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ojtam ojtam :wub: głowa do góry z nowym rokiem nowe możliwości :rolleyes:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

A przecież można napisać że mają przyrosty 2 kg na dzień i od urodzenia w 3 miesiące są kabany po 150 kg ,przecież klawiatura wszystko przyjmie, normalnie śmiech na sali

Nie słuchajcie takich bzdetów jak opowieści @POL1


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Chłopcze mało wiesz a dużo mówisz , już na innym forum tez tacy co Ty byli jak pokazałem rok temu fotki i zdjęcia to im uszy opadły.Są świnie co za 6 mc chodżbyś jak chował to do 120 Ci nie urosną a są takie że ida w oczach , wystarczy popatrzeć na budowe prosiaka i wszystko jasne, dobra pasza + dodatki i wszystko w temacie.

A że twoje idą jak idą to cóż nie moja wina że nie rosna Ci tak jak innym. :rolleyes:

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Tak.To taki dodatek ,raz dziennie, ziemniaki parowane posypane paszą .

A osobno paśnik z paszą.

Wtedy dawałem ziemniaki bo nie miałem co robić z nimi bo były za darmo.Ale to symbolicznie.

Teraz idą na normalnej 150/25kg prowitu.

Miałem z 2 lata temu miot kupiony na targu w zimie w styczniu było ich 12 ale jak zyje jeszcze takich swinek nie miałem.Kuzyn i sąsiad to nie mogli się nadziwić jak szły w oczach , nie wiem co to był za gatunek ale coś takiego jak ten bo miały te ciapki na plecach z internetu znalazłem http://img145.imageshack.us/img145/2995/dsc02344ip.jpg

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

No na kartoflach to będą super przyrosty-technologia z przed 20 lat, zresztą widać jak równo rosną na filmiku, a i nowoczesną chlewnię masz :rolleyes:


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Nie mam chewni jak większość tutaj , mam zwykły chlew na 2 mioty swin i tyle się czasem chowało.

Przedstawiłem tylko jak u mnie to jest-Tyle.

Nigdy się nie nastawiałem na hodowlę zwierzat bo nie mam na to czasu.Jestem zwykłym wiejskim rolnikiem o małym areale.

A to czy mi ktoś wierzy czy nie to już nie mój prooblem.

Miot nigdy nie masz równy , sam dobrze wiesz o tym zawsze 2-3 sztuki masz mniejsze.

Co do paszy to 150kg pszenzyta mieszanego z jęczmieniem + 25 kg provitu + dodatki witaminowo zapachowe.--TYLE.

O tym że na kartoflach samych swinie nie urosna to każdy wie , ale musiałem coś z ziemniakami zrobić więc dawałem świnią , ale i tak szły super.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj