benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

jaceko    4

znalazłem w internecie kalkulację produkcji propsiąt i tuczników

ale nie rozumiem

prosze powiedcie mi co ta osoba miała na myśli z tymi wybrakowanymi lochami bo ja nie rozumiem

Lp. Pozostałe koszty bezpośrednie Poziom brakowania (%/cykl) Cena loszki hodowlanej (zł) Koszt remontu (zł/szt.) Ilość zabiegów na skuteczne pokrycie Średni koszt jednego zabiegu (zł) Wartość zabiegu na tucznika sprzed. (zł) 1 Remont stada 0,17 zł 700,00 zł 11,62 zł 2 Inseminacja 1,00 zł 51,00 zł 5,10 zł

Edytowano przez jaceko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

no przecież brakowane lochy musisz uwzględniać w kalkulacji

 

popraw tabele albo wstaw link

 

Dziś sprzedawałem po 245zł/sztuka 27 kg

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceko    4

to jest ten link http://www.wodr.poznan.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=670

 

wiem że należy brakować

 

tylko tak

Poziom brakowania (%/cykl) wynosi 0,166

Cena loszki hodowlanej (zł) wynosi 700

Koszt remontu (zł/szt.) wynosi 11,62

 

jak oni to wyliczyli??

 

 

i dalej

 

lochy wybrakowane kg 3

zł/kg 3,79

zł/szt 11,37

 

tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: taaaaaaaa , to one chyba miały nie po tyle ile pisałeś ale po 35kg :P

ciekawer kto Ci tyle dał?????? chyba trafiłeś na pijaka lub narwańca :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Kolego POL nie widziałeś prosiaków to się nie wypowiadaj. Waga była dokłanie 27,2 kg. Po prosiaki w tej cenie mam średnio 3-4 telefony tygodniowo i kto raz wziął odemnie prosiaki to dzwoni po kolejne bo prosiak od tej wagi do 120 kg rośnie równo 3 miesiące (sprawdzone na 3 chlewniach). A Cena wcale nie jest wygórowana bo 9 zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Przepraszam kolego jeśli Cie uraziłem ale cena wydawała mi się wysoka bo u nas cena prosiąt to 350-400zł za piękne PBZ 25-30kg.

Proszę o pokutę i rozgrzeszenie :blush:

Lukaczmarek wstaw tutaj fotki swoich prosiat to zobacze jaki masz towar.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Pisałem to już kilka razy. mam za małą tuczarnie więc nadwyżki sprzedaję. Przeważnie jest to partia 50 sztuk co 1-1,5 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

To tanio kolego.

Bo cena już przewyższa 450 zł za parke.Byłem dziś na targu to co ładniejsze prosięta to nikt nie sprzeda poniżej 450 zł parka.

Ja zrezygnowałem z zakupu , gdyz przy takiej cenie prosiąt to nie opłacalne , policzyłem koszt zboża , prowitu, szczepienia i na 20 sztukach gdybym sprzedał zarobił bym 1000-1500zł

Więc szkoda fatygi za 4mc trudu.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

To tanio kolego.

Bo cena już przewyższa 450 zł za parke.Byłem dziś na targu to co ładniejsze prosięta to nikt nie sprzeda poniżej 450 zł parka.

Ja zrezygnowałem z zakupu , gdyz przy takiej cenie prosiąt to nie opłacalne , policzyłem koszt zboża , prowitu, szczepienia i na 20 sztukach gdybym sprzedał zarobił bym 1000-1500zł

Więc szkoda fatygi za 4mc trudu.

 

gdzie taka cena jest ?? no to teraz twoja wypowiedz mnie przygnębiła , no ale jak się spieszysz to trzeba sobie lepiej iść siąść , trzeba odżałować stratę i tyle <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

no to mogłem się bardziej trzymać cenny i teraz jestem w plecy po tej cenie co piszesz no ale co zrobić sugerowałem się starszymi cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja jutro jadę po prosiaki to cena 320zl/parę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Lukaczmarek to za co ty przyjacielu chowasz te swinki skoro Ci na Duńczyku 30 zł na czysto nie zostanie?

Chodowlla świnek się opłaca jak mamy swoje prosięta w innym wypadku bywa róznie albo wygrał albo przegrał ( zależy od ceny)

Ja w zyciu bym nie dał tyle pieniędzy za duńczyka czy holendra .

Dziwie się kolegą że kupują .

Ja jak kupiłem prosięta to zawsze 3.5-4mc chowu i waga 110-130kg czasem więcej.

Więc czym się różni ten duńczyk czy holender od PBZ-a ?Mięsnością , szybszym przyrostem wagi?

Teraz jest taki popyt na tuczniki że nikt nie patrzy czy chude czy tłuste tylko biorą jak leci bo nie ma tuczników.

Nie tak dawno na targu w Miechowie kupowali na ciężarówki tuczniki i odjeżdżali pełno , a teraz pusto wracają pomimo tak dobrej ceny jaką oferuja w granicy 6,0 zł netto.

Cena prosiat jest bardzo wysoka , zboża tak samo więc każdy woli bez kłopotu sprzedać zboze a nie fatygować się prosiakami-Taka prawda panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

jak mam kupic np 200sztuk z rynku to ja dziekuje.raz mialem to mi 10% odeszlo i lekarz sporo zarobil a holendra mam z jednego numeru, ze swiadectwem, z dowozem,lepsze przytrosty i miesnosc i dostane sporo wiecej na wbc niz za rynkowce.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Lukaczmarek ma swoje prosiaki i zajżyj jeszcze w jego galerie jaka produkcja

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Widziałem.

Przepiękne prosięta.

Lukaczmarek szacunek w twoim kierunku :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

ja kupiłem 560 za pare ; <

niewiem czy mi się to będzie opłacać rasa to wielka biała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj