benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

maxiben    23

Kastrat duński przyjechał 30 kg za 250zł netto. Ja osobiście jak mam wstawiać warchlaka to tylko Niemcy lub Dania innego nie chce widzieć w chlewni ;-)

a polski myslisz ze gorszy? nie ma reguly najwazniejsze aby brac z pewnego sprawdzonego zrodla w dobrej genetyce i zdrowotnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Oczywiście ze i polski warchlak nie musi być wcale gorszy bo są naprawde pożądne gospod. w Polsce produkujące dobrego warchlaka ale jest ich stosunkowo niewiele do tego co jest w Niemczech i Danii a brałem z wielu żódeł warchlaka to u mnie niemiecki i duński najbardziej się sprawdza a poza tym od razu mam ogonki,kiełki poobcinane,kolczyki w uszach,po kastrowane a są gospod. w Polsce ze nie wszyscy jeszcze takie zabiegi robią na małym prosięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1967    0

urodzone 12 .10.2013.locha pbz x miesny.na razie ceny doluja brak zainteresowanych kupnem.aktualna cena to ok 180-20za szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

urodzone 12 .10.2013.locha pbz x miesny.na razie ceny doluja brak zainteresowanych kupnem.aktualna cena to ok 180-20za szt.

cos chyba podkoloryzowales wynik ponad 24 kg w 8 tygodni albo od odsadzenia albo miesiac wczesniej sie urodzily?bo u mnie taki wynik uzyskuja w 9 -10 tygodniu i wszystko na maxa odsadzenie 26-28 dni super pasza szczepienia cieplo w porodowce i odchowalni no i genetyka ciut inna

aktualnie cena 275 zl netto szt waga 27 kg zainteresowanie ogromne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie sie pomylił i mialo byc 14kg. A po drugie jeśli za 180zł 24 kilogramowa świnia nie ma klienta to cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Raczej to pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No 24 kg w 8 tygodni jest do osiągnięcia a co do klientów to wcale nie ma na dziś zainteresowania zakupem prosiąt w tej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

pojedyncze sztuki moze 24 kg osiagna w super warunkach w ciagu 8 tyg ale wiekszosci sprzedac w tej wadze sie nie da zwlaszcza przy zwyklych rasach i braku inseminacji

jak wspomialem wczesniej u mnie zainteresowanie kupnem ogromne nawet przy cenie 275 zl za szt netto ludzie dalej likwiduja maciory i chca kupowac warchlaka i pytaja o stala wspolprace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

zakładając że średnia waga odsadzeniowa to przeważnie 8 kg po 4 tygodniach to w kolejne 28 dni musiały by przybrać na wadzę o 16 kg. Co daje prawie 600 g przyrostu dziennie pod odsadzeniu co jest NIEREALNE. Może jakieś poszczególne sztuki osiągną takie wyniki, co też raczej trudne, ale napewno nie całe stado.

U mnie na dzień dzisiejszy 220zł 23 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać że macie kiepskie lochy skoro uważacie że to nie realne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jesli teraz przyrastaja 600 g to jaki maja średni przyrost na koniec tuczu? 1200g? :D patrząc na takie wyniki to panowie maxiben i lukaczmarek czy warto bawic nam sie z lochami skoro zostaliśmy w tyle jak widac? :D czy nie lepiej kupic takiego exstra warchlaka za 180zł? I pracy dużo mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1967    0

musze sprostowac,nie caly miot uzyskal te wage tylko 4 szt. nastepne 4 mialy okolo18-20 a u pozostalych 2 tylko 12-14kg. na razie zainteresowanie zakupem prosiat znikome ceny bez zmian.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Widać że macie kiepskie lochy skoro uważacie że to nie realne ;)

No to może pochwal się swoimi wynikami i lochami chętnie się czegoś nowego nauczę

 

 

 

Jesli teraz przyrastaja 600 g to jaki maja średni przyrost na koniec tuczu? 1200g? :D patrząc na takie wyniki to panowie maxiben i lukaczmarek czy warto bawic nam sie z lochami skoro zostaliśmy w tyle jak widac? :D czy nie lepiej kupic takiego exstra warchlaka za 180zł? I pracy dużo mniej...

Jakby mi ktoś sprzedawał takie warchlaki który już na starcie po odsadzeniu przyrastają 600g a potem wiadomo że tylko więcej za 180 zł to już bym dawno lochy do lasu wywiózł.

Ale jak to się mówi pisać można papier wszystko przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

juz od dawna wiem kto na tym forum wie cos konkretnego o swiniach a wracajac do produkcji prosiaka to rozumowaniem @ bartas to podaza wielu z niedowierzaniem ze my potrafimy hodowac na wyzszym poziomie niz europa a w koncowej fazie tuczu to 1200 g bez znaku ??? wiem ze ciezko wam w to uwierzyc dodajac do tego zuzycie paszy ponizej 2,6 kg na kg przyrostu

@ kolega staszek nie wiem czego sie napil lub zazyl ale na pewno zgadzam sie z lukaczmarkiem tez chetnie sie chcialbym dowiedziec jak realnie uzyskac warchlaka 24 kg w 8 tryg od urodzenia zaznaczam! znajac zycie od niego tego prawdopodobnie sie nie dowiemy i wcale tego nie zaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja rozumiem że da sie to osiągnąć ale ja mowilem oczywiście o średnim przyroście a to już jest nie do osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

maxiben im mniej wiesz tym spokojniej spisz hehe:) więc może nie dociekajmy jak zrobić przyrost 600g u prosiaka do 8tygodnia życia. Ja myślę, że to bzdura jest i tyle, chociaż nie można wykluczyć, że jakaś pojedyncza sztuka będzie tak przyrastała.

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jeśli uważacie że w 28 dni powiększą swoją masę cztery razy to w następne 28 nie powiększą dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

henio czegos sie napil juz z rana? teorie wprowadzasz takie matematyczne a gdzie twoja praktyka podaj jakie masz lochy co im dajesz jak je utrzymujesz warunki temperatura zywienie prosiat bo w pisaniu to mistrz jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Gdyby to było takie proste, było by fajnie. Teraz przedstawię normalne realne przyrosty prosiąt w optymalnych warunkach. A więc:

4tygodniowe prosie przyrasta około 215g

6tygodniowe prosie przyrasta około 395g

8tygodniowe prosie przyrasta około 600g

Więc jak widać taki przyrost osiągalny jest dopiero po 8 tygodniu życia, chociaż nie wykluczone, że niektóre mogą wcześniej osiągać takie przyrosty, ale nie jest możliwe by średni przyrost od 4 do 8 tygodnia wynosił 600g na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ty o tym wiesz ja tez i paru innych a reszta nie wiem czy nawet chca cokolwiek wiedziec o nowoczesnej chodowli trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

jest plan ratunkowy, więc będzie dobrze. Hehe. Myślę że mój poprzedni post z przyrostami naświetli niektórym co nieco o przyrostach. Przez moje ręce przeszło parę jak nie paręnaście tysięcy prosiaków więc w bajki to ja nie wierzę. W pierwszym tygodniu po odsadzeniu jest wielkim osiągnięciem utrzymanie masy odsadzeniowej, a jak jest przyrost to tylko się cieszyć, pierwszy tydzień po odsadzeniu to jest wg mnie największy stres dla małych świnek. Maxiben a powiedz jak Twoje prosiaki? Jakimi knurami inseminujesz? Po ile sprzedajesz?

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj