benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Sadek    1123

Mniejsza z tym , przecież aż serce sciska takie maluszki sprzedawać czy kupować.

Ludzie nie dadzą temu urosnąć tylko od razu w świat wypychają. :( :( :( :(

 

 

To jest biznes a nie sentymenty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Zgadzam się. Jak patrząc twoją logiką @POL1 to ruszta to też nie, bo to zło. Trzeba iść do przodu. Może odrazu wypuśćmy świnie na nasze pole, i niech sobie żyją tak jak chcą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Nie mówmy o rusztach bo sam chowałem mase świni , były ruszta i inne sprawy.

Ale dla mnie handlowanie takimi 12kg "kotami" to troche przesada , tak jak by ten co takie sprzedaje nie mmiał na chleb tylko byle się "urodziło" to odrazu wypychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to mnie zaskoczyłeś :D

w mojej okolicy ludzie chcą prosięta ok 15-20kg na większe nie ma chętnych

ja przeważnie w takiej wadze kupuje, a taka para 25kg po ile u ciebie ?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Pytanie do kolegi @lukaczmarek, jaka była by cena u Ciebie jakbyś miał prosięta na sprzedaż? i w jakiej wadze. Pytam orientacyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

no przecież brakowane lochy musisz uwzględniać w kalkulacji

 

popraw tabele albo wstaw link

 

Dziś sprzedawałem po 245zł/sztuka 27 kg

Tu masz odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Patrząc na spadające ceny tuczników ( i to drastyczne spadki) to cena prosiaków też pewnie spada, albo spadnie w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

póki co cena prosiąt się nie zmieniła choć nie jest powiedziane że nie spadnie. Wczoraj sprzedawałem po 9 zł/kg i za tydzień po tyle samo jestem umowiony. Waga około 27 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Wręcz bardzo tanio :lol:

Ja to się dziwię ludzią że tak "tanio" kupują doliczyć zboże , prowit , szczepienia , odżywki , woda.

I ciekawe ile taki rolnik zarobi jak kupi tak "taniego" prosiaka.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Gość który ode mnie bierze na ostatniej partii 50 sztuk zarobił na czysto 5500 zł

Dodam że na kupnej paszy

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wręcz bardzo tanio :lol:

Ja to się dziwię ludzią że tak "tanio" kupują doliczyć zboże , prowit , szczepienia , odżywki , woda.

I ciekawe ile taki rolnik zarobi jak kupi tak "taniego" prosiaka.

 

raczej chyba lepiej zapłacić za 27kg 243 zł niż płacić na targu 450-500 za parę 25kg w przeliczeniu na jedną sztukę wyjdzie podobni, nie wspominając o genetyce statusie zdrowotnym takich prosiąt bo nie zawsze na targu wiemy z kąd te prosięta pochodzą.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Wole kupić prosiaka za 250-300 zł sztuka blisko 30 kilowego, niż pare po 300zł białych szczurków które bedą mi przy bardzo dobrej paszy poł roku w chlewni spędzać. Do tego będę musiał w nie mase leków włożyć... Ostateczny rachunek będzie przychylniejszy droższym ale lepszym prosiakom. Przyrosty i mięsność zrobi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

My zarobiliśmy ponad 110zł za sztukę a sztuk do sprzedaży było 195 z 200wstawionyc, i jeszcze do tego cena w tym tyg spadła o 40gr i 95sztuk właśnie pojechało po niższej cenie, gdyby chociaż było dalej te 5.80 zarobek byłby dużo większy. Zaczęte było sprzedawać po 6zł netto a skończywszy na 5.95 brutto. To jak za 4 miesiące pracy przy tym to chyba nigdzie lepiej sie nie zarobi.. nie licze 2sztuk co dla rodzinki sie sprzedało i wiadomo liczone jak to po rodzinie ;) także nie jest chyba źle..

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spartakiada    2

Holender (23kg) 218zł , Duńczyk (30kg) 264zł

 

- jaka jest różnica warchlaka krajowego od importowanego?

- KRAJ POCHODZENIA bądź taka sama jak krajowego A od krajowego B. Reszta to cena, rodzaj zakupu, dostępność, wielkość i jednorodność partii itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Barti jak to twoje prosięta w awatarze to są KAPITALNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! takiego materiału szukam.

I jak tylko taki widzę na targu to kupuję odrazu.----- TO JEST TO------ :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

witam mam pytanie a mianowice sprzedajac prosieta zakolczykowane potrzebne jest rowniez swiadectwo ze stado jest wolne od Choroby Aujeszkiego a czy na tym swiadectwie jest potrzebny numer gospodarstwa osoby kupujacej od demnie prosieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

LUKACZMAREK dzieki na ciebie zawsze mozna liczyc

 

LUKACZMAREK dzieki na ciebie zawsze mozna liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj