Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1210    5

Dięki odpowiedzi.

Własnie nabyłem 206 wiec bedę was zawalał pytaniami, raz mądrzejszymi raz mniej mądrymi ale proszę o wyrozumiałość, ponieważto mój pierwszy kombajn i nie chciłabym zrobić jakieś głupoty która by mnie drogo kosztowała.

Moje nastpne pytanie

o jakich parametrach akumulator do kombajnu wybrać bo stary jest do niczego a nie ma nan nim danych.

W chwili obecnej jestem na etapie tłumaczenia instrukcji z języka niemieckiego ale 307 bo 206 nie udało mi się zdobyć. Mam do 307 takżę katalog części po niemiecku

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akumulator weź taki jak do MF-255 110 Ah (kiedyś były do MF-255 kładziono 90Ah). Większego nie ma sensu, a mniejszy może być przeładowywany. Kombajn nie ma obowiązku odpalić od "strzału" na mrozie. Ja taki mam i jest ok. Rozrusznik wymieniłem na szybkoobrotowy litewski. Już ponad pół wieku chodzę po tym świecie i jeszcze nie usłyszałem głupiego pytania, a głupich odpowiedzi ..., szkoda gadać. Sprawdzanie zacznij od młocarni - czy nie jest zużyta i dobrze wyważona. Trochę cierpliwości czy w każdym miejscu się zatrzyma. Obejrzyj wytrząsacze, sprawdź czy nie obcierają. Sprawdź też odrzutnik słomy czy wąsy nie pogięte. Jak jakieś szczegóły to pisz na forum lub PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Akumulator weź taki jak do MF-255 110 Ah (kiedyś były do MF-255 kładziono 90Ah). Większego nie ma sensu, a mniejszy może być przeładowywany. Kombajn nie ma obowiązku odpalić od "strzału" na mrozie. Ja taki mam i jest ok. Rozrusznik wymieniłem na szybkoobrotowy litewski. Już ponad pół wieku chodzę po tym świecie i jeszcze nie usłyszałem głupiego pytania, a głupich odpowiedzi ..., szkoda gadać. Sprawdzanie zacznij od młocarni - czy nie jest zużyta i dobrze wyważona. Trochę cierpliwości czy w każdym miejscu się zatrzyma. Obejrzyj wytrząsacze, sprawdź czy nie obcierają. Sprawdź też odrzutnik słomy czy wąsy nie pogięte. Jak jakieś szczegóły to pisz na forum lub PW.

Dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedź. Bęen mlocarniw bardzo dobrym stanie. Wytrząsacze też. Jak sprawdzić odrzutnik słomy?, wyważenie młocarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

wyważenie młocarni bardzo prosto. Zdejmij łańcuch i pokręć bębnem kilka razy, to szybko , to wolno i zaznaczaj w którym miejscu się zatrzyma. Musi się zatrzymać za każdym razem inaczej, bo jak się zatrzyma za każdym razem w tym samym miejscu, to znaczy, ze ta strona, która wtedy jest na dole jest cięższa. Oczywiście trzeba go do tej operacji wyczyścić ;)

a odrzutnik słomy po prostu pooglądaj i sprawdź, czy nie ma pogiętych lub połamanych palców grzebieni.

 

DuzyGrzegorz możesz coś więcej powiedzieć (ew pokazać) nt przeróbki wariatora na bizonowego?

Edytowano przez strd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Witam

Mam mf 307

Dokupiłem do niego szarpacz słomy.

Mam taki problem że szarpacz niechce mi rozwalać pociętej słomy na boki tylko wyrzuca mi na pasek a później jest ciężko agregatem uprawiać bo się zapycha. Co zrobić żeby rozrzucało na boki? Kupiłem nowe paski, zmniejszyłem średnice koła pasowego na sieczkarni żeby zwiększyć jej obroty i nic to nie dało. Może ktoś ma jakiś pomysł??? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przeróbka wariatora od bizona do MF jest prosta.Wariator Bizona ma większą średnicę, więc trzeba przenieść napinacz. Ja dospawałem nakrętki M20 rozwiercone wiertłem fi-20 na ramionach w takim miejscu aby nie przeszkadzał wariatorowi tzn. ponad mocowaniem ramion. Drugą sprawą jest oś wariatora. W MF 20 mm a w bizonie 16 mm średnicy. Dotoczyłem specjalne tulejki. Tulejki są na długości ok 3 mm grubsze bo wariator Bizona jest "cieńszy", a na długości równej grubości ramion cieńsze - 20 mm na zewnątrz. W środku tak jak oś 16 mm. Mogą być także zwykłe rurki, ale z jednej i drugiej strony między wariator i ramiona na rurkę należy założyć podkładkę M20. Ta tulejka lub rurka nie może nawet na setną część milimetra wystawać poza ramiona bo nie umocujesz wariatora do ramion. Jest trochę problem ze zdejmowaniem paska jezdnego, ale wariator Bizona jest kilka razy tańszy.

Co do sieczkarni musisz założyć tzw kierownicę czyli do górnej części wylotu sieczkarni blachę z przymocowanymi na dolnej stronie blachami które odpowiednio skierują sieczkę. Dokładnie to co opisał Bogdan675. To forum jest żeby nie wyważać drzwi które już ktoś otworzył, więc 1210 pytaj o wszystko z czym masz problem i oczekuj rzeczowych odpowiedzi. Przynajmniej ja tak traktuje nasze forum, a moderatora proszę o wyrozumiałość za te ostatnie dwa zdania nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Czy trudno odpiąćheder od kombajnu 206?

Co należy zdemontować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Założyłem te górne blachy tzw. kierownice ale to nic nie dało. Nadal mi nie rozrzuca sieczki tylko wyrzuca na jeden pasek. Myślę nad przeróbką szarpacza słomy. Ten szarpacz ma stałe noże a myślę nad wymianą całego wału sieczkarni i przerobić go na noże ruchome takie jak w orginalnej sieczkarni.Co o tym myślicie? Pomoże?

 

Ile powinno być tych kierownic? W jakim odstępie powinny być i pod jakim kątem? Może ktoś mi wyśle fotke całej sieczkarni i kierownic. Jak coś to na robert11054wp.pl wyślijcie zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Nie przerabiaj wału, bo to nic nie zmieni. Nie wiem jaką masz sieczkarnię, ale w zależności od szerokości tych kierownic będzie 5 albo 7 i są ustawione tak, żeby rozrzucać słomę jak najszerzej. Środkowa prosto, dwie kolejne od środka skośnie na zewnątrz, dwie kolejne jeszcze bardziej skośnie i jak są jeszcze dwie to jeszcze bardziej. Jak Ci nie rozrzuca z tymi blachami to po prostu ustaw je inaczej, (najprawdopodobniej musisz bardziej rozchylić końce) aż znajdziesz dobre ustawienie.

 

1210 raczej trudno,chyba najszybciej razem z gardzielą, a po co chcesz go zdejmować?

 

DuzyGrzegorz i ta przeróbka Ci chodzi razem z fabrycznymi pasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Tak stoi na zewnątrz przykryty folią a tak brakuje mi z 10-20 cm a byłby pod dachem i nie trzeba by budować zadaszenia

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie chodzi z fabrycznymi pasami, ale moje mają swoje lata. Są trochę zużyte i wyciągnięte też trochę, a i tak wariator jest tylko ok. 4 cm od tej rury co łączy ramiona uchwytu. Podobno od VOLVO są nieco dłuższe. Myślę, że nowe paski oryginalne też da się założyć i będzie Ok.. Zakres regulacji jest trochę mniejszy, ale wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

sieczkarnia ma szerokość 110cm. Dorobiłem 5 tych kierownic ale to nic nie dało. Problem jest w tym że sieczka nie idzie na kierownice tylko spada na dół i nie ma jak rozrzucać? Nie wiem czemu nie idzie sieczka na kierownice. Czyżby za małe obroty miała sieczkarnia? A możesz podać wymiary tych kierownic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też mam sieczkarnię REKORD. Wszystko jest ok. Ta blacha do której montujesz kierownice jest zaczepiana na górnej części i jest pochylona ok 30 stopni do dołu. Jej długość ok 40 cm. Jeżeli zamontowałeś kierownice na górnej części sieczkarni to nie będzie działać. Do jej zamocowania służy ta zagięta blacha z czymś na kształt litery "u" na końcu. Takie samo wygięcie musisz zrobić na tej blasze. Sieczkarnia wyrzuca dolną częścią i rzuca lekko w górę. Na drodze sieczki muszą być kierownice. Jak tak zrobisz na pewno będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Tak jak napisałeś to mam zamontowaną blache na końcu sieczkarni na górze do tego uchwytu w literze "u". I do tej blachy mam zamontowane 5 kierownic. I to u mnie nie działa. Oglądałem filmiki na YouTube i mam zrobione tak jak chyba powinno być ale mi nie rozrzuca na boki. Myślę że może być coś związane z obrotami sieczkarni. Może ona ma za małe obroty i mi nie chce rozrzucać. Możesz podać wymiary samych tych kierownic. Kierownice muszą wystawać za tą dodatkową blachę?

 

Możesz mi wysłać zdjęcia swojej sieczkarni jak masz zrobione i jak jest napędzana sieczkarnia. Będę bardzo wdzięczny.

Już mnie ta sieczkarnia denerwuje bo myślę kombinuje jak tu zrobić żeby było dobrze a tu nic nie wychodzi.

 

wymiary tej blachy górnej co mam dorobioną do sieczkarni co są na niej zaczepione kierownice to 110cm przy sieczkarni a na końcu 143cm a długość 30cm i na niej mam 5 kierownic. Jak podałbyś mi e-maila to bym ci wysłał zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ruszyłem z naprawą tych wpadających kłosów do zbiornika. Oryginalnie strumień powietrza z dmuchawy wialni dzieli się na 3 części. Dwie dmuchają na górne sito, a jedna część na dolne. Ja przerobiłem prowadnice (właściwie to wyciąłem stare i wspawałem nowe) tak, aby przód sita poszedł wyżej o tą środkową część strumienia powietrza z wentylatora wialni. Teraz będzie tak, że dwa strumienie dolny i środkowy będą dmuchać na dolne sito, a górny strumień na górne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Przerobiłeś mocowanie górnego sita? Tak że podniosłeś do góry przód górnego sita. A tył sita zostawiłeś tak jak było. Mniej więcej o ile podniosłeś przód tego sita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Sprawa dotyczy fergusona 206

Jaką śrenice powinny mieć otwory dolnego sita w tym kombajnie

Jaka powinna być długość miarki oleju od plastiku do końca, bo według instrukcji powinno wchodzić 8,5 l. oleju (silnik 4 perkins) a po wlaniu 6 litrów już pokazuje mi że jest za dużo oleju. (może ktoś ma zdjęcie tej miarki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Jak spuszczałeś przez tą rurkę wyprowadzoną przez blachę pod chłodnicą to po prostu sporo oleju wtedy nie schodzi i tak to niestety wygląda.

A jakie powinny być otwory sita, to chyba zależy od tego co kosisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

no to do podstawowych zbóż (jęczmień, pszenica, pszenżyto, żyto) z jakimi otworami jedno uniwersalne sito wybrać?

W chwili obecnej to jest po zakupie spraw wygląda następująco : górne sito nienadstawne a dolne sito otwory okrągłe 16mm.

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Witam

Popsół mi się regulator napięcia w kombajnie mf 307

Nie mogę takiego samego dokupić. Może ktoś z Was wymieniał i mi podpowie od czego pasuje taki regulator.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi02    0

Witam

Jestem nowy na tym forum.Zakupiłem w 2012r kombajn mf 307,po przglądzie i usunięciu kilku małych usterek wykosiłem ok 20 ha bez żadnej usterki.

W moim też nieładował alternator orginalnie montowany to lukas, ale wymieniłem w nim szczotki i okazało się ze także jest uszkodzony regulator.Dostałem go w warsztacie naprawiającym rozruszniki i alt nowy zamiennik kosztował 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

witam

Zastanawiam się nad założeniem wskaźnika ziarna w zbiorniku w mf 307. Chodzi mi o to że jak zbiornik będzie pełny to zeby lampka mi się zapaliła. może ktoś z Was ma założony taki wskaźnik. Jeśli tak to podpowiedz jaki wskaźnik założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Ja zrobiłem sobie otwór za plecami i przykręciłem kawałek plexi. Tak jakoś udało mi się wycelować, że jak zaczyna być widać ziarno, to można spokojnie 1-2 kółka zrobić (wiadomo, zależy jak sypie) a jak jest zakryta dziura, to już nie ma co dalej jechać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj