Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lucas070707    0

Witam! Czy ma ktoś doświadczenie przy wymianie przekładni młocarni w MF 307? Odkręciłem 6 nakrętek (klucz 17) na obwodzie i nie wiem co dalej. Wydaje mi się, że przekładnia powinna wejść do środka, ale jak potem się do niej dobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Witam.

Mam kombajn mf 307 i nie wymłaca mi kłosów pszenżyta. Próbowałem podciągnąć klepisko dzwignią ale nie mogę. może coś sie zapiekło albo nie wiem co.

Może ktoś mi podpowie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez okienka sprawdź odległość klepiska od cepów i jak będzie za duza na śrubach jest możliwość regulacji

a morze obroty młocarni za małe

Edytowano przez PaweSzmelter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Ok. Dzięki za podpowiedz. Podciagnąłem klepisko i podniosłem obroty młocarni na 900

jakie powienny być obroty?

zmieniasz obroty jak kosisz rózne zborza czy wszystko na jednych obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Witam

Kosił ktoś z was tatarkę lub gorczycę?

Co trzeba zmienic w kombajnie 307 żeby można było kosić.

Zmienia się sita? Jeśli tak to na jakie? I jakie obroty?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Witam

Strzelił mi dzisiaj pas od młocarni. Wymieniłem na nowy. Tylko że na starym miałem obroty 900 i więcej a teraz na nowym nam 700 i nie mogę wiecej podnieść ale obniżyć się mogę. Jak obniżę to już później nie moge podnieść dlaczeko? Co zrobić by podnieść obroty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Pas jest kupowany oryginalny według katalogu.

 

Witam

Co moz byc przyczyną że mi strzela pas od młocarni. W te żniwa mam już trzeci pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
embroide    0

Witam.

Ja mam podobny problem nowy pas wytrzymał godzinę koszenia i zostało z niego pół centymetra z wysokości.

Jaka może być tego przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pompeliusz    0

Miałem podobny problem z tym pasem, Pas tnie rdza na kole młocarni , Trzeba wyczyścić papierem ściernym do czysta i pomalować cynkiem w spraju ,A po sezonie popuścić pas i pomalować koło pasowe aby rdza nie brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

powodem zużywania pasa na  młockarni jest zużyty wieloklin wariatora w tym kole-co powoduje że tarcze koła nie są równoległe względem siebie [szerokość koła mierzona  od strony odrzutnika jest mniejsza niż mierzona po przeciwnej stronie]- powoduje to że pas się grzeje i szybko zużywa  

koszt wymiany  tuleii i 2 piast  to koszt około 1000 zł 

najtańszy koszt naprawy tego wariatora  to wstawić tuleje dystansową między piasty i skręcić  te piasty na stałe

minusem jest to że niema regulacji obrotów młockarni [szerokość tej tuleii musi być tak dobrana aby obroty młockarni były w granicach 950]

plusem jest to że zapomnisz o tym pasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Witam.

Wiesiuniek91 dobrze pisał. To była wina piasty wariatora.

Wymieniłem i wszystko jest ok.

Jak kupi się nowe to jest taki problem że nie ma na wieloklinie smarowania.

Ja osobiście wierciłem otwory przez wieloklin i robiłem na nim dwa rowki aby towot doprowadzić do piast wariatora.

codziennie trzeba smarować i powinno być dobrze.


Witam.

Teraz zastanawiam się nad wymianą silnika.

Mam perkins 4 cylindrowy a myśle nad założeniem perkinsa 6 cylindrow.

Mam takie pytanie czy jest sens zmieniać czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Panowie mam ważną sprawę, słabo podnosił heder wręcz po godzinie już miał wielkie problemy żeby podnieść na tyle by przejechać nad pokosem słomy olej był stary i mocno zurzyty spuściłem tylko ze zbiornika i wlałem hl-68. I teraz nic nie działa nawet wspomagania nie ma. Co teraz? odpowietrza się gdzieś układ? czy może za gęsty olej?


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie potrzebuje pomocy odnosnie kombajnu 307 a mianowicie siadlo mi lozysko na wale od mlucarni a dokladnie na wale co jest na nim wariator. a mianowicie wiedzialem ze siadlo ale chcialem dokosic po czym co raz bardziej zaczelo wyc wiec wymienilem to lozysko po czym wyjechalem kosic dalej i po okolo 1,5 ha znowu zaczelo cos wyc jakby to samo lozysko albo na odrzutniku dodam tylko ze gdy zmniejsze obroty mlucarni na 850 to przestaje wyc jak zwieksze do 920-930 to znowu zaczyna wyc co to moze byc?? czy lozysko za slabe czy jakies inne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Pisz jaki masz silnik a nie kombajn .Po silniku w dobrym sklepie znajdą ci odpowiedni filtr ,pewnie zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domeniq    0

W MF 440 pękł mi górny wał przenośnika pochyłego. Czy ktoś z Was wie gdzie można go kupić lub gdzie rozbierają stare kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Mam za sobą 3sezon wiec chyba trochę go już znam może jakoś pomogę🙂


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Nie wiem czy ktoś tu zagląda ale zapytam . Jaki idzie pas w 307 z silnika na odrzutnik czyli napędzający całość , najlepiej jak by był numer katalogowy ale za długość i typ też z góry dziękuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruuski    0

potrzebny katalog do mf 307 najlepiej w pdf. ma ktoś coś? Może być również do 206 506 są podobnie zbudowane....

Edytowano przez ruuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Jeśli masz orginalny heder to podobnie jak w bizonie , musisz jednocześnie nacisnąć przycisk w podłodze i dźwignie od podnoszenia motowideł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj