pusty19

mleko krowie dla loszek, macior

Polecane posty

pusty19    4

Witam zakładam nowy temat ponieważ chcę wiedzieć czy można podawać mleko od krowy maciorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oczywiscie w czym to by mialo przeskadzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak tylko kwasne? kazde mozna podawac... byle nie zepsute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z racji nadmiaru mleka, my dajemy tucznikom, przy każdym doju. Zdrowiutkie, piękniutkie rosną ;) Maciora przy okazji też dostaje, nie wiem, z 1l, tak tylko żeby nie hałasowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

 

Dzień dobry,

Jesteśmy firmą z Opola która ma na stanie duże ilości suchych produktów mlecznych. 

Wiele rolników zaopatruje się w te produkty w naszej firmie. nie jestesmy mieszalnia pasz, zajmujemy się kompleksową obsługą koncernów które produkują takie produkty dla dzieci, nasza firma je odbiera i w postaci jako produkt dedykowany zwierzetom bezposrednio sprzedaje. Czyli jesteśmy tzw. "źródłem". Poszukujemy duzych ferm do współpracy z nami...obecnie wiele rolników kupuje te materiały przez posredników co jest nie opłacalne ani dla nas ani dla rolników.

 

 Prosięta na kaszce mlecznej idą w oczach. Bardzo prosieta lubia kaszki...a w dodatku jak mozna przeczytac ryz zawarty w takich produktach dziala przeciwbiegunkowo.

Dodatek takiego preparatu do paszy starszych swin zwiekasza pobranie paszy (swinki nic nie wyrzucają z koryt) a odpowienie proprcje powodowały niesamowite przyrosty. Białko tego pochodzenia najlepiej ze wszystkich dostepnych bialek wpływa na jakosc mięsa.

 

Wysyłamy darmowe próbki. A i oczywiście cena nieporównywalna z preparatami dostepnymi na rynku.

 

Mleko 3000 zł netto 

kaszka mleczna 2000 zł netto, oczywiście wszystko za tone

W dużych ilościach możliwa negocjacja ceny

Pozdrawiam.

wiecej info. tel. 530233343

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

kris ile litrów mleka dzienie podajesz tucznikom? czy do tego dostają jeszcze paszę? nie masz problemów z przebiałczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie mam takie małe pytanie chcemy zasiać 60 arów kukurydzy na kiszonke dla około 12 szt bydła opasowego w różnych grupach wiekowych i chciałbym się dowiedzieć czy taki areał starczy dla tylu sztuk opasów i czy w ogóle opłaca mi się siać qq dla tylu sztuk ? pytam na forum ponieważ pierwszy raz siejemy qq i chce żeby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy którzy mają z tym doczynienia pozdrawiam.
    • Przez rolnikhghf
      Od niedawana wraz z tatą zajeliśmy się hodowlą bydła mięsnego jako dodatkowy dochód do gospodarstwa.
      I mamy kilka pytań odnośnie ich żywienia.
      Planujemy hodowlę 10 byczków, nie mamy zamiaru siać kukurydzy bo jednak przy takiej ilości sztuk to mało opłacalne. Byki mamy zamiar karmić ziemniakami (mamy ich dość sporo 3ha które sprzedajemy na rynkach wiec odpadów jest dość sporo), kiszonka z poplonu ewentualnie trawy, wytłoki buraczane i dynia. Jak myślicie takie żywienie ma  sens aby byki dosrosły w miarę opłacalnej wagi?
      I moje drugie pytanie co myślicie o sianie z lucerny podobno jest ono bardzo wartościową paszą dla bydła i chętnie przez nie zjadaną ( wiem ze podsuszone liście odpadną i zostaną same badyle ale sąsiad stosuje to ok kilku ładnych lat i byki osiągają ładne przyrosty
    • Przez kolo5ful
      witam czy warto robić siano kiszonkę albo kukurydzę do byku ?;] aktualnie mam 10 byku w wieku  3 byczki mam po 18 miesiecy kolejne 3  po  16 miesiecy  potem  2 mam co maja 8 miesiecy i resztę co maja 4 miesiecy  do tego posiadam 1 hektar łąk i resztę 5 hektar ziemi ornej 
    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj