lernik

przedni naped

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

igorass mylisz się... że 7211 łatwo utopić zależy od kierowcy i kiedy włączy blokadę... Ja swojego w życiu nie utopiłem chodź mało brakło... Ojciec parę razy utopił... dodam tyle że na łąki wolę ciągnik bez przedniego napędu z szerokimi oponami przednimi... po prasy też bez napędu bo mam większe pole manewru... ale za to do tura do 7211 spokojnie mógłbym dołożyć napęd w tym roku tak przekopałem łąki bo przednie koła mi wpadały w ziemię bo mokro było... no ale no cóż na wszystko człowieka stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja tam nie mam łąk tylko pola głównie piasek niekiedy mokry, ale zdaża się i glina ze sporą górką :)http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7211-image127460.html No i na pewno będzie plus że ciągnik ma cięższy przód niż 4x2? :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

przedni napęd daje na prawdę dużo. Ale ma jeden minus. gdy jest on wyłączony przytrzymuje on ciągnik i tylne koła nie potrzebnie buksują, albo jak mój tato jechał z górki c360-3p z beczkowozem 8000L to przyjeżdzał pod sam dom a jak Zetorem 8441 to musiał włączać bieg i jeszcze dojeżdzać, ale ja myślę że takie minusy to nic


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zwiększone opory toczenia spowodowane są większą masą i większą powierzchnią przylegania opony do podłoża, a w 4x4 opony z przodu są szersze niż w 4x2 i to tak się dzieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

fizyka tu nie potrzebna, to jest normalne czy założysz koła przednie mniejszej szerokości czy większej, po prostu napęd przyhamowuje bezwładne toczenie się ciągnika


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
igorass mylisz się... że 7211 łatwo utopić zależy od kierowcy i kiedy włączy blokadę... Ja swojego w życiu nie utopiłem chodź mało brakło... Ojciec parę razy utopił... dodam tyle że na łąki wolę ciągnik bez przedniego napędu z szerokimi oponami przednimi... po prasy też bez napędu bo mam większe pole manewru... ale za to do tura do 7211 spokojnie mógłbym dołożyć napęd w tym roku tak przekopałem łąki bo przednie koła mi wpadały w ziemię bo mokro było... no ale no cóż na wszystko człowieka stać

A czy z mojej wypowiedzi wynika że 7211 jest łatwo utopić? Nie, z niej wynika po prostu tyle że 8211 zakopie się w tym samym momencie co 7211, a obydwa te ciągniki z przednim napędem mają większą szansę wpadki uniknąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A w uciągu jak to jest? Więcej pociągnie tej samej mocy 4x4 czy 4x2? :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na pewno więcej pociągnie 4x4 zwłaszcza po miękkim terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

zgadzam się z przedmówcą, a po za tym na miękkim terenie z napędem nie zrobisz takich kolein jak ciągnikiem bez napędu bo napęd będzie ciągnął przód przed siebię a ciągnik 4x2 będzie pchał ten przód i może utonąć(oczywiście przód)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wczoraj miałem leciutkie porównanie w cięzkim terenie-JD ciągnął platformę i przyczepę z sianem (jakieś 20 bel),Zetor (bez napędu za to na szerokich kapciach z przodu)-9 bel-w pewnym miejscu teren był taki że Zetorkiem dałem full gaz a mimo to obroty spadły do 1500,non stop blokada i na odcinku 200 m temperaturka skoczyła do 105 stopni :D-w tym samym miejscu JD z włączonym napędem przejechał bez mrugnięcia powieką :)-tak że różnica w ciężkim terenie naprawdę jet ciężka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

ja kiedyś ursusem 1212 jak mokro było to nie mogłem na koniec pola dojechać z dwoma pustymi przyczepami, potworne błoto. Potem tę samą trasę robiłem 1204 to szedł leciutko mimo łysych tylnych opon ( przednie opony 80%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
A w uciągu jak to jest? Więcej pociągnie tej samej mocy 4x4 czy 4x2? :)

Odpowiadając wprost na Twoje pytanie bez qasi naukowych wywodów - masz Zetora 7211 i orzesz nim zapewne pługiem 3 skibowym, jakbyś miał przedni napęd mógłbyś orać 4 skibowym. :D Ogólnie jesteś chyba sporym niedowiarkiem, skoro założyłeś ten temat, wystarczy spojrzeć na obecną produkcję ciągników, oraz historię starszych - coś w tym musi być skoro większość z obecnie produkowanych posiada napęd 4x4 a te starsze zazwyczaj najpierw wychodziły z 4x2 by potem zostać wzbogacone o 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

poza tym im większa moc tym większy problem aby efektywnie ją wykorzystać zapodając ją tylko na jedną oś. Nie ma chyba żadnego ciągnika ponad 120 koni bez przedniego napedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

cały problem z ciągnikiem 4x4 jest tylko w tym że te 4x4 trzeba używać w sytuacjach w których wydawać by się mogło że jest zupenie niepotzrebne, np. do ruszania z większą przyczepą na luźniejszym ternie, upraw na piachu, czy nawet jeźdzenia z przetrząsaczem czy zgrabiarką na miękkiej torfowej łące, problem jest nie tyle natury że duży opór toczenia dużych kół i mechanizmu różnicowego z przodu, ale moim zdaniem kłania się rozkład masy, bo o ile krytykowany z małą masę mf 255 a tak naprawde aż taki lekki nie jest tylko ma większy niż w innych ciągnikach rozkład masy na przód, tak w ciągnikach 4x4 duża masa przypadająca na przód w pewnym sensie nawet odciąża tylną oś, bo zauważyłem że nie ma typowego dla małych ciągników przykucnięcia tyłu, co można wytłuczać tym że zaczep górny do przyczepy jest co najmniej na wysokości osi tylnych kół lub niżej, podczas gdy ciągnik 4x2 przy ruszaniu czy też chwilowym obciążeniu z ładunkiem, czy to z agregatem czy z pługami ma tendencje do podrywania przodul lub lekkiego wietrzenia czy przykucania na tylnych kołach co przekłada się oczywiście na uciąg ale i degradację gleby bo tak naprawde cała masa ciągnika spoczywa na tylnej osi więc ugniatanie gleby i degradacja bo klocki które się "wgryzają" dodatkowo ubijają glebę, o tyle w 4x4 tył "zrywa" darń glebe czy co tam jest pod kołami i trzeba włączyć 4x4, zauważyłem to podczas "łowienia" siana na łące na której stała woda, teren był paskudny ale ciągnik się nei kopał więc jeździłem bez przodka i zostawały paskudne ciemne ślady, gdy załączyłem przód tak były również koleiny ale już sladów torfu nie było widać,

ps. nie wiem jak Wy ale ja często spotykam się z opinią ze bardzo szerokie opony w ciągniku 4x4 przy nawrotach zdzierają darń, jestem oczywiście innego zdania, ale skąd takei pomysłu mają ludzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to Ferdek trzeba było takiego JD jak mój brać :D-a tak poważnie to właśnie mam w nim sporawo masy przypadającej na tylną oś tak że w większości sytuacji można jeździć w trybie 4x2-mam takie leciutkie porównanie (kiedyś już o tym pisałem)-mam taki sporawy wał łąkowy-raz pożyczył go znajomek i podczepił do swego Zetora 7340-i uwaga-mimo różnicy w mocy ok 3 KM musiał cały dzionek ganiać na napędzie (ja z kolei nigdy nie potrzebowałem go przy tym wale włączać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Coś mi się wydaje że 480 z tyłu troche za mało dociążone jest jak na swoją szerokość, albo piaski 5 i 6tej kl. bo na piachu obowiązkowo musi być 4x4 a wspominali już o tym skr-owcy pracujący na mtz 82, ale już na 3-4tej kl jak jest sucho mogę wszystko robić i bez przodka i praktycznie nie ma różnicy czy z 4x4, tak więc szerokie opony radialne np 480/70 lub szersze do takiego 7711 i na "dobrej" ziemi też będzie sobie radził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

u mnie taki fachowiec jeden nie włączył na polu z przyczepami w forterze napędu i się zakopał a miał może 5 ton ładunku +8 ton przyczepy a mokro nie było, nie wiem jak on jechał. Porównując 1212 do forterry 10641 to jak jest sucho to ursusem więcej uciągne, a forterra krótka lekka skakać zaczyna i czasem napęd nie pomoże. Co innego jak mokro to 1212 się zakopie po kabine:D

Przykładowo w Valtrze serii T przedni napęd jest włączany automatycznie przez komputer przy każdym ruszeniu ciągnikiem na krótką chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jak sprawdzic przedni napęd? :) Mam teraz jechac oglądac jednego zetorka i musze przy nim wszystko sprawdzic w tym napęd :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

jaki model zetora bedziesz oglądać, bo inny system załączania napędu jest w zetorach 7245,7745 a inny w pochodnych 8045 a jeszcze inny w proximach i forterrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

8540 i 7745 :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To prawda z tym że jak jest przód włączony to ciagnik w polu idzie lepiej i szybciej. Prosty przyklad. Jechałem Zetorem 12245 z guberem i zrobiłem sprawdzian jak poradzi sobie bez i z przodem. Bez przodu jechał wolno, gdy tylko pciągnołem ten prynt od przodu aż w siedzenie w gniotlo, czuc było róznice prędkości na 1 szosowej z przodem i bez :D Oczywiscie z przodem ciagnik jest wiele lepszy, chciał bym takiego :) Największy jaki widziałem bez przodu to znane nam ursusy 1212 i 1222 :) ile ona mają 115KM czy 120? bo napewno są to szóstki


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

1212 i 1222 mają około 117 koni. Mam 1212, dobra maszyna, 6 cylindrów bez turba, świetny dzwięk silnika, na dodatek ciągnik po generalce silnika i skrzyni, szybka skrzynia , miękki przód, i ostatnio wymieniliśmy uszczelnienia zwolnic i tarczki hamulcowe i coś tam jeszcze w zwolnicach. Nie zamierzamy zakładać przodu gdyż do roboty w polu są inne ciągniki a ten to głównie transport i taki ciągnik podwórzowy. W transport biore 1212 a nie 1204 bo 1204 ma tura co przeszkadza przy jeździe po mieście, twardy przód, wolny jest i słabszy silnik bo tamten po remoncie to idzie jak przecinak. Wole jak jest ciepło jechać 1212 - miękki przód, długa maska, dzwięk silnika, tylko przydałoby się żeby miał dwa półbiegi tak jak forterra. Mogliśmy przy remoncie silnika ( i tak był na wymiane silnik) założyc silnik od 1614 wtedy byłby to najmocniejszy ciągnik 2wd w okolicy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
A jak sprawdzic przedni napęd? :) Mam teraz jechac oglądac jednego zetorka i musze przy nim wszystko sprawdzic w tym napęd :)

 

 

Włączasz przedni napęd i zapierasz się o drzewo i nawet na wolnych biegach napierasz na nie, koła powinny się ślizgać, jeśli 4x4 działa to przód też będzie się slizgał :D

Albo zrób przeciąganke z drugim ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Więcej może nie pociągnie, ale przy ruszaniu przedni napęd bardzo pomaga, szczególnie gdy coś ciągniemy po terenie o słabej przyczepności. Dla przykładu: ciągnęliśmy zimą Bizona na holu Pronarem 82SA i przy napędzie tylko na tylnią oś Pronar praktycznie nie dał rady ruszyć, kręcił kołami w miejscu i tyle z dalszej jazdy, natomiast przy napędzie 4x4 ciągnik bez problemów ruszał z miejsca, ciągną wtedy 4 koła jednocześnie i nie ślizgają się w miejscu, jak to jest przy napędzie 4x2.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

4x2 do 4x4 nie ma porównania. 4x4 dużo lepiej idzie w orce. Na mokrych terenach z przodkiem dużo więcej zrobisz. Np. sąsiad założył przedni napend do U360 i mówi , ze bez porównania. :D


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj