lernik

przedni naped

Polecane posty

sebe1033    397

Andrzej2110 dobrze pisze 4x4 włączaj przy poślizgu czyli wszelkie prace polowe i niekiedy na łakach, na mokrych nie ma co wspominać, im wolniej jedziesz tym bardziej. Po prostu na lużnym podłożu czyli w żadnym wypadku na drogach bo tu nie nastąpi poślizg i róznice prędkości koł przod tył mogą o sobie dać znać szczególnie przy zużytych nierówno oponach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
najlepiej to było rozwiązane w ciagnikach LTZ bo napęd sie załacza automatycznie przy pośligu kól i jakby tak było w kazdym to by nie było problemów :D napęd nie może pracować cały czas ale nawet jakby mógł to przecież z napędem sie wiele gorzej jeździ .....

Spoko, inżynierowie radzieccy przewyższyli swoim rozwiązaniem technicznym zachodnie ciągniki, przecież jeśli ten napęd przedni załącza się tylko przy poślizgu tylnych kół to taki napęd zupełnie nic nie daje i nic dziwnego że szybko się rozlatuje, bo to w końcu przednie koła są mniejsze i mają mniejszy nacisk i mają pierwsze wpadać w poślizg pzrez co poprawiają trakcję tylnych kół które są główną siłą napędową, a w takim LTZ to gdy tylne koła stracą uciąg, a żeby tył stracił uciąg to musi być ogromne obciążenie chwilowe lub grząski teren i teraz w momencie gdy tylne koło przybuksuje cały moment obr silnika trafia na przednią oś na te malutkie kółka i cieniutkie półośki i to podejżewam że jest tam jakieś sprzęgiełko kierunkowe czy cos takiego tak? więc w LTZ podczas normalnej pracy w polu jak orka, czy ciągnięcie przyczepy, to jedziemy jak na zwykłym 4x2 a więc te 2-3% cały czas łapiemy poślizgu a napęd "zabespiecza" tylko przed większym poślizgiem, a w "mormlanym"ciągniku to przód "dzie" 3% szybciej, no i chyba oczysiste który ciągnik marnuje więcej paliwa, ten w którym tylko przednia oś traci poślizg, a prędkość orki jest stała, czy ciągnik w którym tylna oś traci poślizg, nie wspominając o degradacji gleby typowego ciągnika 4x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dlatego przy poślizgu kól tylnych bo jaki byłby sens właczania nepędu jeżeli by tył wystarczyl? i zalecają max. V to 20km/h a le ja im nie wierze i taką predkościom na napędzie nie latam tylko starams ie dostosować do max 10km/h pozdrawiam


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

no a w mf-ie jest dobre bo sam sie rozłacza chyba powyzej 15km/h wczoraj kosiłem trofową łąke i woda stała tak z 5cm a ciągnik szedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki za radę, a pytałem się dlatego, że pierwszy raz mam ciągnik z napędem 4x4 i nie wiem jak go używać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Naped jest po to zeby go włanczac w polu a nie czekac az tył sie bedzie slizgał jak mamy właczony przedni naped to ciagnikiem tez łatwiej sie manewruje bo jedzie jak chcesz a nie tak jak w przypadku ciagników 2x4 ze go sunie czasem...

Naped eliminuje tez poslizg który wpływa na zuzycie paliwa na ha napewno wiecej niz załaczony przedni naped.

 

Tak wiec na szosie i utwardzonej nawierzchni bez napedu a na polu zawsze z napedem takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napęd 4x4 powinien być załączony tylko gdy 2x4 nie wystarcza. Czyli gdy koła się ślizgają

Mi jeszcze nie zdarzyło się pracować w polu z wyłączonym napędem. Poślizg to jedno, ale napęd ułatwia też skręcanie, szczególnie na piasku.

Dodatkowo bez przedniego napędu ciągnik ledwo co sam jedzie, z przednim napędem wrażenie jest takie, jakby miał dwa razy większy uciąg. Może to wina rozkładu masy( 4 tony tył, przód 2 tony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja mam wyłączony u Siebie w ciagniku naped i jak sie koła tył zaczną slizgać to przód tez ciągnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Naped jest po to zeby go włanczac w polu a nie czekac az tył sie bedzie slizgał jak mamy właczony przedni naped to ciagnikiem tez łatwiej sie manewruje bo jedzie jak chcesz a nie tak jak w przypadku ciagników 2x4 ze go sunie czasem...

Naped eliminuje tez poslizg który wpływa na zuzycie paliwa na ha napewno wiecej niz załaczony przedni naped.

 

Tak wiec na szosie i utwardzonej nawierzchni bez napedu a na polu zawsze z napedem takie jest moje zdanie.

do tego ciągnik z włączonym napędem danym biegu bedzie szybszy niż bez napędu bo nie bedzie tracił prędkosci na poślizgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Poza tym ciągnik z włączonym napędem 4x4 ma lzej. Na drodze nie ma sensu jezdzić z włączonym napędem ponieważ szybciej zdzierają sie opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wogóle 4x4 jest różnica jak 4x2

 

konkret post-szacun-% :D

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja z agregatem upr-siew mam cały czas włączony przedni nap. bo mniej sie ślizga i mniej pali. przy orce to tak samo.na przedni tuz wsadze tonową gruche nie ma mowy o "osadzeniu sie na mieliznie". mam explorer3 100, który ma wyjątkowo wielkie koła z przodu...wielki plus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek147    3

Kiedys czytalem ze chyba przedni naped ma 15% szybsze obroty niz tylne kola, dzięki temu przód podrywa bardziej. A gdybys jeździł po drogach za właczonym to szybko idze sprzęgło spalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

zzzzzz.jpg

 

Nowy nabytek koledzy ;)

I moje pytanie jest takie.

Z przodkiem na biegach maks III napędu nie słychać a na IV i V biegu wyje że szok i jakby nieco hamował, Też tak macie?

Z przodu 11.2 R24 tył 16.9 R28

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

no u mnie w zetorze 6945 tez wyje na 4 i 5 biegu. Na 4 jeszcze w miare cicho, ale na 5 to az jeczy. chyba dlatego zaleca sie aby nie jezdzic z wlaczanym napedem powyzej 15km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,,, potrzebuje pomocy w nastepującej sprawie, robie naped do przyczepy mam most od mb 406 o przełozeniu 37;9 (4,11) wał itd. chce to zsynchronizowaćz

C-330 który ma tylko jedną zależną predkość obrotów wałka 1,98 na metr przejechanej drogi. kwestie sprzegieł dodatkowych przekładni itp. pomińmy. mam jedną niewiadomą jakich kół urzyć... ile cm powininien mieć obwód koła. podrzućcie prosze jakiś wzór do wyliczenia albo rozwiązanie,,,z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek8502    0

witajcie, nie znalazłam odpowiedniego wątku, a w tym wspominacie o zużyciu ogumienia. Otóż mamy problem z ogumieniem przy przednim zawieszeniu w ciągniku Farmtrac 675dt. Dodam, że mamy go w sumie już 3 rok od nowego. Tak jak wspominacie przedni napęd włączamy sporadycznie i tylko na polach i łąkach. Protektor jest zdarty prawie do zera z zewnętrznej strony prawej opony i wewnętrznej strony lewej. Przy przeglądzie technicznym mechanik stwierdził, że ten typ tak ma. Teść twierdzi, że to zbieżność. Niby wszystko jest ok ale opony zżera w zaskakująco szybkim tempie. Macie jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strogonow    16

Witam.

Odgrzebuję temat, nie chcę zakładać nowego wątku o byle błahostkę. Mianowicie, chce wymienić olej w przednim moście w Zetorze 7745 i tu jest problem bo nie jestem pewien gdzie znajduje się wlew oleju, dodaję zdjęcie poglądowe i moje przypuszczenia co do jego lokalizacji. 

185487415_qparper.jpg

Wiem że chodzi 4 litry oleju, korek spustowy jest pod spodem a na przednim "wieczku" mostu jest mała śruba, domyślam się że jest to śruba do której powinien być wypełniony most olejem.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

 

ps. Olej już wymieniony, drogą dedukcji doszedłem do wniosku że to jest wlew.  

Edytowano przez Strogonow

Rolnictwo to nie moja praca.

To moja PASJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klocek1231    0

W instrukcji od mojej forterry 11441 piszą że można jeździć. Napędem max 10km/h. Tu pytanie.  uprawa talerzowka to 12km/h to jest minimum.  To znaczy że mam jeździć bez napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Na polu nic mu się nie stanie, twarde podłoże i nierówno zużyte opony mogą przy tej prędkości być już odczuwalne dla przekładni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak kolega wyżej na miękkiej nawierzchni możesz spokojnie jeździć z załączonym napędem i nic się nie stanie.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klocek1231    0

Czyli praca np. po sciernisku talerzówka z predkoscia nawet 15km/h  z napędem włączonym nie są szkodliwe dla ciągnika? (wolę mieć pewność bo to pierwszy ciągnikz przednim napędem jaki mam i to w dodatku mam go 4 miesiace). Czy miał ktoś jakieś dziwne przypadki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Można jechać nic się nie stanie.  

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadownikx2    6

Mam pytanie czy po polu np. na rżysku można jeździć na 4 szosowej (najwyższym biegu) z włączonym przednim napędem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj