lernik

przedni naped

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klama    13

konieczny ? moze nie :/ ale zawsze sie moze przydac np gdy zakopiesz sie gdzies to bez napedu raczej niewyjedziesz sam a tak to nawet w jakims malym wlaczysz naped i raczej wyjdziesz sam :( a wieksze np. uc385 to juz powinien miec naped wtedy to bylby bdb ciagnik a tak to troszke d**a bo co zrobi ciagnik o mocy 80 km bez napedu 4X4 ? z plugiem 4 skibowym troszke ciezko a jaby mial naped to wtedy bez problemu mozna zakladac plug cztero skibowy i jazda :P


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

co więcej w takim c385 z napędem można zdemontować z tyłu obciążniki i mamy mniejsze ugniatanie gleby a uciąg ten sam albo nawet większy bo do 80 konnego ciągnika 4 tony masy własnej wystarczają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tak wogole to ciagniki maja czujnik i przedni naped powinien rozlanczac sie przy 17 km/h a jak sie nie wylaczy to mamy awarie.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13
Czemu nie wolno mieć włączonego napędu na asfalcie ? a na drogach polnych można mieć włączony napęd ?

 

Jeśli przy zetorze mam z tyłu 16,9 / 30 to jakie najszersze opony mogę do niego założyć z przodu (mam przy nim 11.2/24)

a czy można 12,2/24 albo 13,6/24 bez żadnych przeróbek typu ,, zmiana tryba"?

otóz koledzy wytlumaczyli ci daczego niemozna miec wlaczonego napedu na asfalcie a na polnich mozna bo jak przod idzie troszke szybciej to i tak oponom i ciagnikowi sie nic niestanie bo jest to miekki teren a wiadomo ze opony sie tak niezdzieraja jak na asfalcie . mam nadzieje ze troszke wytlumaczylem


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13
ale czy też warto wydać 73tys. zł na cignik 40KM z napędęm 4x4?

 

 

chyab raczej nie........... :)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

wracajac do tematu....przedni naped wlacza sie przy pracach w polu, bo jak tu juz koledzy wczesniej pisali jest mniejsze spalanie i o wiele przyjemniejsza jest wtedy praca:) w transporcie i na asfalcie sie wylacza. tych dwoch zasad sie trzymaj i bedzie ok...a poza tym nieraz widzi sie po ciagniku, wrecz niemal sie to czuje ze naped jest potrzebny przy jakiejs pracy to wtedy go zalaczasz. blokady kol uzywa sie wtedy gdy ciagnik jedzie prosto w innym przypadku nie mozna jezdzic na blokadzie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

w instrukcji od zetora czytałem

że przedni napęd włącza sie tylko wtedy

gdy sie boksują tylne koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

bez sensu jak tylko wtedy gdy buksuja tylne kola? to by oznaczalo ze jesli w wykonujesz orke i tylne kola nie buksuja to powinno sie jechac bez napedu-to po kiego ten naped potrzebny? po to aby załączać go pod jakas wieksza gorke albo w blocie? przeciez naped zwieksza takze sile uciagu :)

 

ee tam kto by sie tej instrukcji sluchal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

w instrukcji pisze ze podczas orki nalezy jezdzic na blokadzie kol....i co jezdzisz tak swoim????:) raczej nie:P tak samo i z tym napedem i z wieloma innymi rzeczami w instrukcji pisza tak a w rzeczywistosci lepiej jest robic inaczej tak jak z tym napedem. ja tam instrukcji nawet nie czytalem ani jk kupilem zetora 3320 ani jak forterre 11441 i jakos jezdza:P

a jeszcze podam Ci taki przyklad z spalaniem...sprawdz jakie spalanie twoj ciagnik ma w instrukcji a jakie w rzeczywistosci:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
w instrukcji pisze ze podczas orki nalezy jezdzic na blokadzie kol....i co jezdzisz tak swoim????:) raczej nie:P

Ja jeżdże, choć nie zawsze... zależy od warunków. Tak samo sporo innych osób, poczytaj tu: http://www.agrofoto.pl/forum/Kiedy-uzywaci...alow-t3195.html

 

A do zapisów w instrukcji należy sie stosować ale nie nadinterpretować :) Praktycznie w każdej cięższej pracy polowej występuje poślizg (mniej lub bardziej zauważalny) i o to autorom instrukcji zapewne chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

moim zdaniem ci co pisza instrukcje to i tak bardziej pod katem teoretycznym lub opierajac sie na malych testach. ale w rzeczywistosci sprawa wyglada roznie...wiec naped przedni musi byc wlaczony zawsze podczas pracy w polu :)

ja osobiscie nie wyobrazam sobie orki albo siania z agregtem bez wlaczonego napedu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nasłuchałem się wiele mitów o przednim napędzie, że ciągnik z nim szybciej zgaśnie niż 4x2 (takiej samej mocy) nigdy nie użytkowałem ciągnika 4x4 i jestem ciekaw czy warto. Podobno koszty napraw jak coś się stanie są bardzo duże, a będzie to ciągnik używany. Podobno jeszcze ciągnik więcej pali i jest nim gorzej manewrowac :D Czy jeśli będe miał szersze oponki z tyłu to dadzą podobny uciąg co 4x4 :) U moich znajomych jest bardzo różnie i jedni mówią tak, a drudzy tak :) Jakie jest wasze zdanie?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Ja poza większym promieniem skrętu żadnych minusów nie widzę. To, że zgaśnie pod obciążeniem to tylko i wyłącznie wina operatora, więc nie ma sie czym przejmować. Wzrost spalania?? Dziwne... Włączając napęd zwiększasz wydajność pracy i spalanie pozostaje na niezmienionym poziomie względem wykonywanej pracy, a na mth rośnie. A koszty napraw - jak dbasz tak masz. Regularna wymiana olejów, smarowanie i nic nie powinno się złego dziać.

Szerokie koła nie dadzą takiego efektu jak 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przedni napęd daje bardzo dużo, tak jakby ciągnął nas na lince drugi ciągnik. Większe spalanie itp to bzdury, dodatkowo ciągnik słucha się kierownicy. Nie ma się nad czym zastanawiać, tylko 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Tak jak chłopaki powiedzieli, czasem jak się słucha tych mitów to się zastanawia człowiek z skąd się one biorą?

 

A i jeszcze 2 sprawy,

-Skręt ważny jest od wyregulowania i zastosowanych krzyżaków,

-jak dbasz tak masz

minus to taki że z przodu szybciej zdzierają się opony ale 4WD nie ma równych przy 2WD

jak zaczniesz jeździć sam za uwarzysz tą różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Przednie napęd super sprawa w ciągnikach.Na ziemi po orce jeśli chce się bronować to ciągnik z przodem nie zostawia takich kolein jak 4x2 sam wiem bo miałem Ursusa 902.Co do spalania to nieprawda że więcej pali z włączonym przodem.Przedni napęd działa też jak hamulce, zjeżdżając z większej góry z załadowaną przyczepą można włączyć napęd i wtedy ciągnik hamuje.Ogólnie to teraz nie kupiłbym ciągnika bez przedniego napędu.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Od roku urzytkuje ciągnik 4x4 wcześniej nie miałem z tym styczności więc musiałem zaraz wypróbować wszystkie wady i zalety 4x4, a więc podstawowa zasada w ciągniakch 4x4 to to ze przednie koła kręcą się 5-10% szybciej od tylnych szczególnie jest to widoczne w błocie i na glinie, a ciągnik z wyłączonym przodem z tymi samymi maszynami podczas pracyz prędkością około 11-12km/ha wyraźnie jedzie wolniej, obserwowałem to na innych ciągnikach i widać bardzo wyraźnie jak ciągnik 4x2 w orce czy z agregatem że koła się uślizgują, a gdy idzie 4x4 nawet jak ma cieżko nie widać żeby tył się uślizgiwał tylko przód, a spalanie może wynikać z nieumiejętności pracy operatora, bo zapuszczenie z agłęboko maszyny czy na bruźndzie czy w innych przypadkach z 4x4 przekłąda się na większe obciążenie a 4x2 będzie się ślizgał i kopał, tak samo spalanie na godzine zegarową ciagnik idzie wolniej ten 1-2km/ha a więc ma lżej i każde chwilowe obciążenie jest rękompensowane uślizgiem, a co się tyczy mniejszych ciągniczków jak zetorki 5245 3514 jest za mało mocy żeby efektywnie wykożytywać 4x4 i załączenie przodu nie przełoży sie na większy uciąg w polu bo poprostu brakuje mocy, w ciągniku 4x4 82km na bardzo szerokich oponachz przyczepą pod górę 4 koła fruwają sobie lekko i silnik nie jęczy, podczas gdy z tą samą przyczepą mf 255 4x2 żeby się kopać aż pieje silnik i się dusi więc od razu można sie zastanowić po co w ciągniku 47km dokładac jeszcze przód jak podparty belką pod zaczep przyczepy na jednej osi się dusi :D ( było 9 t piachu na przyczepie i troche pod górkę wyjechać z wyrobiska he he)

szersze koła w 4x2 niewiele pomogą bo musiały by być dociążone, a troche mniejszy skręt to też nie tragedia w ciągniku 4x4 bo zazwyczaj na kołach 24' można spokojnie manewrować po bruzdach a nawet jak sie zagapisz i przez rów na łace przejedziesz przednim kołem nic się nie stanie a koło 6.16 czy tam nawet 750/16 to koło rowerowe i zaraz sie zarzyna

podsumowując do ciągnika powyżej 65km obowiązkowo 4x4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi "Ferdek" przykładowo jak masz w ciągniku elektroniczny wyświetlacz który pokazuję prędkość ciągnika na własnym przykładzie np:orka jadę bez napędu te same obroty wyświetla 9.6km/h po włączeniu napędu 9,8km/h a jak ciągnik ma ciężko i tylne koła się obracają np: gdy jest mokro ta wartość może być jeszcze większa.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A czy np. zetor 80KM jest dobrym ciągnikiem do 4x4 czy jeszcze za słabym? :) No i czy an wiosne będzie lepiej szedł niż 7211? http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7211-image127901.html :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A własnie zapomniałem dopisać o wiosennych manewrach, nawet nie licz na to że zrobisz agregatem tam dzie byś buty pogubił w błocie, napewno wjedziesz dalej ale nei tam gdzie się nie da to się nie da zrobić, nawet jak sam ciągnik będzie szedł opuścisz agregat i stoisz i 4 kółka fruwają i tak jak będziesz miał normlane opony to rowy po kolana wywalisz, a na szerokich tak jak ja mam 420 i 480 przy masie własne 3,8t ciągnik ślizga się pływa, ale gleba która jest za mokra to nie dadaje się do obrubki agregatem i musisz poczekać, najwyżej koleiny można porobić to szybciej obsechnie :D

a co do zetora 80km to zależy jeszcze jaki 7745 jak najbardziej ale już ten taki jak 80tka z napędem, będzie podobnie jak z zetorkiem 5245 czyli za duża masa za mała moc, ciągnik będzie mułowaty, znajomy miał i sprzedał dopiero 10045 czy jakoś tak 100km ciężki zetor to dopiero bestia w polu w porównaniu do 80tki 4x4.

ps. chcesz założyć do zetora przód czy coś kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

@Ferdek07 swoją tezą o tym że do ciągnika o mocy ~50 km nie potrzebny jest przedni napęd przekreśliłeś całą sferę różnych zabiegów wykonywanych przez te ciągniki w roli ciągników pomocniczych. Czy nie lepiej jest mieć 4x4 podczas oprysków z ciężkim opryskiwaczem dajmy na to w takim mokrym roku jaki mamy? Chętnie widziałbym swojego 5211 z przednim napędem w międzyrzędziach, podczas zbiorów warzyw i nie martwiąc się że jak wpadnie to drugim ciągnikiem żeby wyciągnąć wytratuję połowę plantacji :D A to że Ci MF 255 zdychał z przyczepą 9 t piachu to nie dziwię się bo był po prostu przeciążony i nie ma na to cudów, gdyby ciągnął ładunek taki jaki jest przewidziany na tabliczce znamionowej czy tam w dowodzie rejestracyjnym to sytuacja wyglądałaby inaczej, szczególnie przy ruszaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z ruszeniem większych problemów nie było zaczeły się kłopoty pokonać wyjazd z wyrobiska lekko pod górkę a przeładowałem bo tak fajnie się ładowało ładowaczem i przesadziłem :), 50km 4x4 to oczywiście miałem na myśli orkę z 3x30 oraz agregat, a w takich pracach jak opryskiwacz rozsiewacz itd oczywiscie jak najbardziej 4x4 polecam do małego, ja nawet w tym roku ze zgrabiarką pająkiem 4x4 włączam bo widze że na torfie w wodzie tam gdzie przejazde 4x2 za kołami tylnymi tam gdzie jest bardzo mokro zostają ciepne ślady od torfu czy ziemi, a z 4x4 nie widać tych czarnych śladów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Zamierzam kupic 8540 lub 7745T :D a może 8211 :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ja we wszystkich ciagnikiach które mieliśmy 4x4 wyłączałem tylko podczas wyjazdu na utwardzone drogi(w NH w ogóle tego nie robię bo sam się wyłącza :D )

@Dawid777 - 8211 to fajny ciągnik ale w polu równie prosty do utopienia jak 7211, pozostałe dwa jak najbardziej pozytyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj