Polecane posty

mirasek    13

To jednak może mieć ciężko, tym bardziej że masz górki... Zobaczysz w robocie, narazie nie ma co gdybać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian17    0

a jeszcze jedna sprawa. bede wymieniał pąpke sprzęgłową. jak mam potem sprzeglo odpowietrzyc? w c360 taki interes kosztuje ze 40 zł a tutaj 550 zł (oryginał) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam mf 6140.Nic złego o swoim nie mogę powiedzieć wszystko zależy od tego co się trafi z jakim przebiegiem i najważniejsze jak był użytkowany,najwięcej do wyboru jest z serii 30XX.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie masz czasem skrzyni Dynashift 32/32?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian17    0

nie nie, to skrzynia 16/16, podobno te 32/32 bardziej sie psują, chociaż zgadzam się z tym, że zależy na jakiego sie trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam mf 3050 od roku wszystko jest ok nic sie nie działo złego do teraz . nagle przestały działac hamulce. wszystko jest tam zasilane hydraulicznie czy hamulce też ? a wogóle sprzęt jest nie zawodny można nim robic wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klik    0

Witam

Też mam MF 3050 i użytkuje go już 4 lata i nie miałem z nim większych problemów. Zaraz po kupnie wymieniłem tarcze sprzęgła ale to rzecz normalna. Czasami zaśniedzieje jakiś bezpiecznik czy zapowietrzą sie hamulce i nic poza tym. Zgodzę się sie z kolegą który pisał, że wszystko zależy jak wyeksploatowany ciągnik sie kupi. Spalanie ma bardzo niskie jak już wcześniej ktoś wspomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

w moim gosp pracuje 3065 czyli 3050 tylko ze z turbiną, prosta skrzynia 4x2 i mozna bez obaw pracowac nim , i wykonac wiele prac z powodzeniem,polecam a pracuje dwa lata u mnie;)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

siema ja tez posiadam 3050 od 3 lat przeprowadzilem naprawe pompy paliwowej ale to byla wina wczesniejszego wlasciciela ktory nie dbal o jakosc paliwa kupilem nowa pompe za 1200zl ale naprawa kosztowala mnie 800zl ale nie ma to jak orginalna pompa nawet odowiona jesli ktos sie zna to zrobi to bardzo dobrze oraz wymienialem uszczelke tylko juz nie pamietam gdzie chyba gdzies w okolicach sprzegla wraz z naprawa pompy wymienilem 2 wtryski po tych zmianach nie dymil przez ok. rok przy plugach mimo tego ze sie gleboko oralo ale teraz puszcza dymek na skrzynie biegow nie narzekam, jest w nim bardzo mocny podnosnik dociskowy sterowany elektronicznie to jest bardzo duza wygoda mimo tego ze jest 89r. 70-75KM swietnie sie trzyma pracuje z turem i uzywam go wszystkich ciezkich prac kultywator+2 walek 3m. i plugi 4 35cm. podwyzszany za 50 tysiecy nie kupisz takiego wygodnego ciagnika z turem jakim jest massey seria 30xx

 

silnik prekins i czesci sa latwo dostepne


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEATH    0

Witam!

Moj pierwszy wpis na tym Forum.

Witam Wszystkich Jestem Andrzej ;)

 

Mam pytanie odnośnie MF 3050

Chodzi mi o wymiary głownie o szerokość. (Od krawędzi opon zew.)

Planuje kupno nowego Ciągnika ale uprawiam Chmiel i nie mogę sobie pozwolić na szeroki traktor a sadownicze większe jest trudno dostać, bynajmniej ja nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu znajdziesz wszystko ;)

mam nadzieje ze w miarę czytelne

87398374.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEATH    0

Jakich to wartościach ??? Za niby ma szerokości 257cm???? 2570mm ???? ;)

Sory za takie pytania no ale nie wiem....

;)

Jak tak to bydle z tego 3050 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadza sie. Wartości bez nawiasów są w mm ,a w nawiasach w calach.

Więc tak ma szerokości 257 cm jak cała seria 30XX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pewnie jest to szerokość obrysowa ale z lusterkami ;) Większość zależy od wybranego rozstawu kół i szerokości opon/felg, myśle że w 3050 koła pewnikiem można schować w całości pod błotnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez kaiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Powie mi ktos jaki 3080 ma prześwit czyli wysokość E?? bo według tej tabeli to 2068 ale przecież to nie pasuje bo nawet gdyby było w mm to nie miał by 20 cm bo to dużo wiecej ma i nie mogę tego zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid192    0

Witam chciałbym odświeżyć temat noszę sie z zamiarem kupna MF 3050 i chciałbym sie dowiedzieć od użytkowników czegoś nowego czy od tego czasu bo temat ma juz 3 lata czy wystąpiły jakieś poważniejsze awarie i czy naprawdę ta seria MF jest taka nieudana oko ciągnik nad którego zakupem sie zastanawiam http://otomoto.pl/massey-ferguson-3050-A80307.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu2007    0

jestem nowym użytkownikiem mf 3050 i mam pare pytań (problemów)np;

-przedni napęd nie wyłącza się (kontrolka nie świeci)

-koła (opony) z przodu mam 14,9 r24 tył 15,5 r38 czy to jest ok?

-z przodu na jednym z kół wyrzuciło mi olej i piasta była gorąca

proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Jak kontrolka się świeci to przedni napęd jest włączony, a jak nie świeci to jest wyłączony.

Z przodu powinieneś mieć 13.6 R24 a tył 16.9 R34 coś jest nie bardzo.

Gdzie ci olej wyrzuciło? Z osi, tam gdzie wychodzi wał napędowy? Jeśli tak to uszczelniacz do wymiany, ale to nie takie łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu2007    0

z zalanczaniem przedniego napędu jest już ok zaworek hydrauliczny się zawiesił ciśnienie ok .Od tego kolesia z kieleckiego co nabyłem mojego mf 3050 tłumaczył mi ze przedni napęd załacza się automatyczni NIE MIAŁ RACJI PRZEDNI NAPĘD WŁACZA I WYŁACZA SIĘ ZIELONYM PRZYCISKIEM usterka usunięta dzięki wpisom na forum oraz mojego miejscowego mechanika.Teraz potrzebuje schemat przedniej piasty w napędzie kola od mf 3050 ponieważ muszę wymienić łożysko i nie wiem czy tylko ło...,oraz schemat podłączenia linki od hamulca ręcznego zdięcia możecie przesłać na mejla jacekkijas@onet.pl dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampio8002    0

witam mam własnie taki ciągnik i po ostatnim remoncie silnika przestał działać obrotomierz będę wdzięczny za jakąś podpowiedź w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Sprawdź połączenie pojedyńczego przewodu przy alternatorze, może pomyliłeś wtyk. Aby dzialał musi też zgasnąć kontrolka smarowania silnika. Sprawdź podłączenie czujnika smarowania silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj